Založ si blog

Ficokola, Gorila, Slovensko či Absurdistan?

Medializovaná nahrávka z kauzy „Gorila“, dokazuje že Slovensko sa pomaly mení na Absurdistan.
Celé roky sa tzv. opozícia snaží z tejto kauzy vyrobiť kauzu „Ficokola“, ako keby hlavným aktérom všetkého toho bol p. Fico.
Včera som chvíľku počúvala verejnoprávny rozhlas a aj tam bola preberaná len časť nahrávky, v ktorej figuroval p. Fico. Nahrávka má vraj 39 hodín a Ficova časť nahrávky len hodinu. Prečo médiá, aj tie verejnoprávne, neriešia tých ostatných 38 hodín tejto nahrávky?
Pozerala som záznamy tlačových besied a nevedela som čo si mám myslieť. Vidieť p. Beblavého za chrbtom p. Trubana , ktorý rečnil o rozkradnutom štáte, bolo čerešničkou na torte tejto frašky. Nehovoriac už o plamenných rečiach p. Kisku, či bláznivých výstupoch p. Matoviča.
Žiaľ, občanom sa dostávajú o tejto stoke, ktorá sa stáva zo Slovenska, len útržkovité, často poprekrúcané informácie.
Ľudia, čítajúci najmä bulvár a polobulvár, ktorí často píšu najmä neoverené informácie spôsobom, ako keby boli písmom svätým, často pôsobia na čitateľov tak, že sa ich snažia citovo vydierať rôznymi spôsobmi a príbehmi o tom, ako ťažko žije plebs a ako sa má vrchnosť, si ani neuvedomujú ako sú manipulovaní. Veria všetkému. Často sa s tým stretávam.
Ale čo je najhoršie, ľudia sa prestali pýtať.
Proti komu bojujú títo ľudia, ktorí sa snažia za každú cenu o zmenu politickej situácie?
Proti Ficovi?
A nie je absurdné zvaľovať všetku vinu a špinu na jedného človeka?
Bojujú proti Smeru?
Bojujú proti voličom tejto strany?
Bojujú proti vláde?
Prečo?
Vraj kvôli korupcii a mafiánskym praktikám…
Prečo však tak vehementne a spravodlivo nebojuje pán Matovič napríklad proti bývalým Dzurindovým vládam, kvôli ktorým vznikla kauza Gorila.
Za čo bojujú všetci títo vraj „spravodliví“?
Vraj za slušnosť, transparentnosť, dokonca za slobodu a demokraciu…
Tak prečo sa neustále snažia zvrhnúť demokraticky zvolenú vládu? Prečo pán Kiska verejne hovorí o tom, že ak voľby nedopadnú podľa ich predstáv, tak budú znova pouličné protesty? Odmieta demokratické princípy, ktorými sa SR ako člen EÚ riadi?
Všetci títo naši „spravodliví bojovníci“ sú zapletení v rôznych kauzách.
Aká je pravda o tom, za čo v skutočnosti bojujú?
A pre občanov a voličov by mala byť najdôležitejšou otázka:
Za koho v skutočnosti bojujú?
Stačí sa pozrieť na trpkú realitu, v ktorej žijú obyvatelia nášho štátu. A tá je výsledkom neustálych mocenských bojov. Ľudia sú unavení všetkým tým, čo sa okolo nich deje. Chcú len normálny slušný život. Ale to im najmä „spravodliví bojovníci“ odopierajú.
Čo v skutočnosti pre občanov tohto štátu urobili všetci tí, čo najviac vykrikujú o slušnosti, o tom, že je potrebné zastaviť korupciu, vyťahujú absurdné prípady ako to urobil napríklad pán Matovič, keď zneužil fotku nebohej starenky, dokonca z iného štátu, na svoje politické predstavenie…
Ako sa správajú ostaní, ktorým sa sype na hlavy jedna kauza za druhou?
Za koho teda títo ľudia bojujú?
Za občanov nie!
Tí sú pre nich len zdrojom obživy, obecenstvom ich politických frašiek. Pre niektorých sú chudobnou spodinou, ktorá by ani nemala mať právo voliť. Pre iných sú len zvieratami, ktoré volia tie nesprávne strany, hlúpymi robošmi a plebsom, ktorým by mala stačiť žumpa, stoka, čo vyrábajú z nášho štátu.
Je načase občanom štátu povedať, že Gorila nie je Ficokola a Slovensko sa nesmie stať Absurdistanom, kde sa budeme musieť riadiť všetci len jednou pravdou a správnym názorom, na ktorých obhajobu si práve títo „spravodliví bojovníci“ chcú podľa svojho volebného programu vytvoriť „orwellovskú“ inštitúciu s názvom „ministerstvo pravdy“.
A tu sa treba zasa pýtať.
Prečo?
Možno by bol odpoveďou aj dávnejší názor p. Trubana: Že demokracia je na p..u…
Nuž, možno má v niečom pravdu, práve kvôli tomu čo sa deje v spoločnosti…
Lenže pojmom demokracia sa v súčasnosti označuje najmä to, čo s demokraciou nemá nič spoločné a demokratické princípy popiera.
Možno je „demokracia na p..u, ale fašizmus a totalita sú peklo, ktoré už ľudia zažili a milióny z nich v tom pekle prišli o život.

„Večne spievajú lesy“. . .

19.11.2019

„Večne spievajú lesy“, je svetoznáma trilógia nórskeho spisovateľa a novinára Trygveho Gulbranssena. Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Prvý krát som ju čítala ako malé dieťa, viac »

O čom spievajú stromy. ..

18.11.2019

Stromy sú ako my, ľudia. Niektoré rastú osamote a svojou zvláštnou osamelosťou vytvárajú jedinečný charakter krajiny. Iné rastú v skupinách a tvoria malé i veľké spoločenstvá. Dopĺňajú viac »

Zabudlo sa na pôvodný význam 17. novembra?

17.11.2019

Celé dni sa píše a hovorí o tom, že 17. november je sviatkom víťazstva demokracie nad komunistickou totalitou. Všimla som si, že v našich médiách sa veľmi málo píše a hovorí o pôvodnom viac »

SR Slavošovce výjazdové rokovanie vláda pellegrini raši matečná

Rožňavský okres dostane viac ako 1,8 milióna eur na rozvojové projekty

20.11.2019 18:13

Pôvodne avizovaný milión eur vláda zvýšila ešte o ďalších viac ako 800 000 eur.

bicykle Bratislava zdieľanie

Prešovčanov rozhádali bicykle

20.11.2019 17:42

Pochybnosti vyvolali prístrešky na bicykle v Prešove.

Bratislava - doprava

Kauza mladíkov, ktorí v MHD zbili manželov. Svedkovia si protirečili

20.11.2019 17:38

Verdikt by mohol padnúť na začiatku budúceho roka.

Vladimir Putin

Putin veští začiatok rozpadu EÚ v roku 2028, odídu štáty východnej Európy

20.11.2019 17:37

V roku 2028 štáty východnej Európy podľa Putina budú také bohaté, že sa z príjemcov pomoci stanú platiteľmi. Vtedy sa môžu inšpirovať brexitom.