Založ si blog

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

 

Ilustračný obrázok: Wikipedia

A začal verejnou autobusovou dopravou.

V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava.

V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať .

Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia neúnosne zhoršila.

Za túto situáciu je zodpovedný priamo župan Majerský, keďže  v roku 2019 vytvorili spoločne Prešovský a Košický samosprávny kraj „projekt“ s názvom „IDS Východ“ – Integrovaný dopravný systém  Východ, doprava bez hraníc, ktorého cieľom je „vytvoriť  moderný zákaznícky atraktívny systém verejnej dopravy, pozostávajúci zo všetkých druhov dopravy“.

Odborníci z IDS  pomocou svojho moderného systému verejnej dopravy likvidujú možnosť cestovania a práve to považujú za zaktraktívnenie verejnej dopravy.

Žiaľ, títo „odborníci“ sa svojou „odbornou činnosťou“  snažia vrátiť celý prešovský kraj a najmä jej severovýchodnú časť do obdobia spred sto rokov a to aj dediny, cez ktoré vedia cesta prvej triedy a je hlavným ťahom do Poľska. A ktovie, možno práve to je cieľom tzv. „zelenej politiky“.

Je hanbou župana Majerského, že sa o občanov kraja a napríklad aj našej obce zaujímal len pred župnými voľbami.  Možno je to spôsobené aj tým, že v súčasnosti má podľa neho dôležitejšie povinnosti ako je vedenie PSK. A tými sú destabilizácia štátu pomocou protivládnych protestov spoločne s PS a liberálmi a podpora prezidentského kandidáta Korčoka.

Takisto si myslím, že človek, ktorý pôsobí na viacerých postoch súčasne, a to ako župan PSK  a zároveň  poslanec NR SR nemôže a nedokáže  svoju prácu vykonávať tak, ako by mal.

Tento príklad zlyhania samosprávy v tak dôležitej sfére ako je verejná doprava svedčí o tom, že je nutné začať reformovať systém samosprávy, alebo odbory, ktoré samosprávy očividne nie sú schopné riešiť,  musí prebrať štátne správa.

Žiaľ, celá záležitosť verejnej autobusovej dopravy v Prešovskom samosprávnom kraji začína mať politický charakter a vyzerá to tak, že občania sú likvidáciou verejnej dopravy vydieraní a šikanovaní samotným vedením samosprávneho kraja.

Pretože šetrenie, na ktoré sa kompetentní odvolávajú vyzerá úplne inak.

A ak sa na teda na šetrenie odvolávajú, mali by verejne dokladovať čo, koľko a kde ušetrili.

Záležitosť s verejnou dopravou v PSK poukazuje aj na ešte jednu veľmi dôležitú a zásadnú vec a tou je „zodpovednosť“. Pretože doteraz nikto z kompetentných neniesol žiadnu zodpovednosť  za svoju prácu a konanie.

A práve na to najviac doplácajú práve občania, ktorí sa čoraz viac stávajú obeťami mocenskej svôjvôle politikov a rádoby odborníkov…

 

Devana

 Slnovratovo 6. marec 2024

 

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Ekonomický, politický, či parazitický systém?

05.03.2024

Včera som na jednej soc. sieti zahliadla článok o tom, že na ročný plat riaditeľa jedného z koncernov automobilového priemyslu, musí priemerný zamestnanec tohto koncernu odpracovať 43 rokov. Do debaty pod článkom som napísala príspevok približne v znení cit.: Toto sa volá kapitalizmus, čiže po novom demokracia. Zaujal ma jeden z príspevkov pod ním, že [...]

SR Handlová vláda výjazdové rokovanie streľba Fico TNX

Vyšetrovanie atentátu na Fica by mali dokončiť za pár mesiacov, hovorí odborník. Akýkoľvek trest môže byť pre strelca doživotný

19.05.2024 07:00

Bývalý elitný vyšetrovateľ vysvetlil, ako by mali vyzerať kroky organov činných v trestnom konaní v najbližších dňoch

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517682x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu