Založ si blog

Pokrytectvo, morálna a mravná stoka…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Zomrel človek vo väzení, v ruskom väzení…

Médiá priniesli bombastické správy o jeho úmrtí. Obvinili z neho priamo Putina a jeho „diktátorský režim“. Západní politici a aj tí naši sa predháňali vo vyjadreniach a v sobotu som videla v ktorýchsi správach, ako západné politické elity držali minútu ticha.

Pred pár týždňami tiež zomrel človek vo väzení, v ukrajinskom väzení, po dlhodobom mučení, novinár a dokonca občan USA. A tie isté médiá o tejto vražde mlčali, rovnako aj „politici a osobnosti“.

Preto sa pýtam, akú hodnotu má človek vo „vyspelej západnej demokracii“ ?

Žiadnu, či nesmiernu?

A čím sa meria hodnota ľudského života?

Peniazmi, prácou a časom, o ktoré mocenské elita človeka oberajú, až kým z neho nevyžmýkajú úplne všetko?

Tieto dva prípady ukázali nielen pokrytectvo západných mocenských a politických elít a ich servilných lokajov, ale najmä úroveň morálnej a mravnej stoky, ktorú vytvorili a ťahajú do nej nielen obyvateľov „západnej civilizácie“, ale snažia sa do nej zatiahnuť celý svet.

Kým na jednej strane vyzdvihujú človeka, ktorý bol vo svojej vlasti právoplatne odsúdený za svoje zločinecké konanie, ktoré páchal proti štátu a svoj trest si odpykával v nadštandardnom väzení, tak na druhej strane mlčia, keď fašistický režim, ktorý tieto „elity“ podporujú, umučil a zavraždil novinára a cudzieho  štátneho príslušníka, ktorý chcel vedieť pravdu.

Aké hodnoty vyznávajú tí, ktorí zo spoločnosti vytvorili stoku, plnú špiny a smradu neľudskosti.

Žiaľ, špina z tejto stoky pokrýva aj to hodnotné, čo v tejto spoločnosti vzniklo.  A smrad z nej zamoril a otrávil planétu tak, že začína zomierať.

A ľudia?

Koľkí si uvedomujú, že pre tých, ktorí im vládnu a ovládajú ich, nemajú žiadnu hodnotu?

Koľkí si uvedomujú, že mlčaním a prijatím  podmienok, ktoré mocenské a politické elity vytvorili a vytvárajú, dávajú týmto mocipánom neobmedzenú moc nad ich životmi?

Koľkí si uvedomujú, na akých obludných klamstvách je tento režim postavený?

Koľkí si uvedomujú, aké množstvo  otrockej práce, ľudského utrpenia a bolesti a životov nevinných, dokonca tých najbezbrannejších, detí, žien a starších ľudí, bolo potrebných na vybudovanie tejto „stoky slobody a demokracie“?

Áno, zomreli  Gonzalo Lira a Alexej Navaľnyj. Zomreli ľudia a nielen títo dvaja.  Denne kvôli tejto „stoke slobody a demokracie“ zomierajú tisíce nevinných ľudí…

A dokedy budú ešte zomierať?

 

Devana

Slnovratovo 18. február 2024

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

izrael, palestína, západný breh jordánu, evakuácia, amona

EÚ po prvý raz uvalila sankcie na izraelských osadníkov pre útoky na Palestínčanov

19.04.2024 13:07

Palestínčania chcú, aby Západný breh bol súčasťou ich budúceho štátu.

Rudolf Huliak

SaS podá návrh na odvolanie Huliaka z postu predsedu výboru

19.04.2024 13:00

Hlina tvrdí, že podnet bude musieť byť zaradený na rokovanie a musí byť o ňom rozprava.

Čierny kašeľ / Pertussis /

Čierny kašeľ v Bratislavskom kraji: Hygienici evidujú 74 prípadov ochorenia

19.04.2024 12:21

Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť bola zistená vo vekovej skupine nularočných osôb.

Ján Mazák / Ján Gandžala /

Súdnu radu dočasne vedie jej podpredseda Ján Gandžala

19.04.2024 11:56

Termín voľby nového predsedu Súdnej rady SR zatiaľ neoznámili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5485529x
Priemerná čítanosť článkov: 3932x

Autor blogu