Založ si blog

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

 

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený.

Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“

Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda,  je iba plnenie rozkazov, ktoré dostávajú od bruselských byrokratov a nadnárodných korporácií.

A práve na príklade  znechuteného ministra Naďa sa dá poukázať na to, aký systém vládne na Slovensku viac ako tridsať rokov a akí ľudia sa dostávajú k moci.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

To, že na Slovensku vládne davo-elitársky systém, si ľudia už začali všímať. Korene tohto systému boli zapustené dávno, ešte za čias socializmu. Už vtedy boli pripravovaní ľudia, ktorí mali po „zamatovom prevrate“  prevziať moc. V súčasnosti sa k moci dostávajú mnohí  ľudia, ktorí osobne profitovali z minulého režimu a mohli tak plynule  vytvoriť elitársku základňu, ktorá sa postupne rozširovala do rôznych sfér  spoločnosti.

Odrazu sa občania ocitli v štáte, kde verejnú mienku vytvárajú a diktujú „umelecké elity“, ktoré sa stali „odborníkmi“ na politiku, ľudské práva, ekonomiku, zdravotníctvo a riadenie spoločnosti a štátu. Spolu s „mediálnymi elitami“ sú hlásnymi trúbami propagandy „vládnucich elít“, ktoré si svoju moc legalizujú zakladaním politických strán a „slobodnými a demokratickými voľbami“.

Ak chcú ľudia vedieť, prečo je náš štát v stave klinickej smrti, v prvom rade musia vedieť, kto im vládne. Až potom  môžu začať naprávať chyby a riešiť problémy, ktoré vládnuce elity napáchali a žiadať od nich plnú zodpovednosť za všetko čo napáchali.

Súčasná vláda je exemplárnym príkladom neschopnosti „vládnucich elít“, ktoré si svoju moc v štáte kúpili, alebo sa ku nej dostali vďaka rodinným, spoločenským  a politickým konexiám, ktoré boli pestované celé desaťročia. Títo ľudia síce majú formálne vzdelanie, ale nemajú žiaden všeobecný prehľad a poznatky, ktoré sú potrebné pre úspešné riadenie štátu a spoločnosti.

Spôsob, akým sa dostali k moci a vládnutiu je príčinou toho, že tieto „samozvané vládnuce elity“ počas posledných desaťročí neniesli žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a to im dáva pocit beztrestnosti.

Kauzy, ktorými dnes médiá zabávajú ľudí, nemajú absolútne nič spoločné s politickou a vládnou korupciou a zodpovednosťou. Je to iba prachsprosté vybavovanie si účtov medzi vládnucimi elitami a prebiehajú podľa scenára, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia známeho seriálu „Chobotnica“.

Nuž a v tejto politickej atmosfére sa odrazu ľudia dozvedajú, že náš minister obrany je znechutený z politiky a uvažuje z nej odísť. A to po tom všetkom, čo pre tento štát a jeho občanov vykonal.  Ponúkol a vydal štát aj s jeho občanmi do vojenského područia cudzej mocnosti, ktorá si z neho vytvorila nárazníkovú zónu vo vojne s Ruskom. Zatiahol štát a jeho občanov do vojny, zlikvidoval obranu štátu. Ponižoval a hrubo a vulgárne  urážal  všetkých tých, ktorí vyjadrili nesúhlas s jeho konaním.  V podstate  však  týmto konaním  iba ukázal skutočný charakter „vládnucich elít“ a ich chápanie vládnutia. A tým je beztrestné „bašovanie“ a likvidácia štátu.

Žiaľ, toto všetko sa deje  aj preto, lebo slovenské vládnuce „elity“ sú „elitami“ iba v našom štáte. V podstate sú to servilní lokaji, ktorí bez premýšľania plnia rozkazy a príkazy  „vládnucich elít“, ktoré sú v mocenskej hierarchii o stupienok vyššie.

Či je príčinou znechutenia  a možného odchodu z politického života ministra Naďa iba samotná politika, alebo iné závažné  okolnosti, ukážu udalosti budúcich dní.

Čo by si však mali uvedomiť všetky súčasné slovenské „vládnuce elity“ je skutočnosť, že sú iba sluhami. A sluhovia, aj keď slúžia verne a plnia všetky príkazy, nehľadiac na následky, budú stále iba prisluhovačmi, poskokmi.  Mali by vedieť, že sluhovia, aj keď ich pán potľapká po pleci za dobre vykonanú službu,  nikdy nesedávajú s pánmi pri jednom stole, a to najmä vtedy, keď verejne ukážu vlastnú zbabelosť.

 

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792687x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu