Založ si blog

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

 

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený.

Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“

Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda,  je iba plnenie rozkazov, ktoré dostávajú od bruselských byrokratov a nadnárodných korporácií.

A práve na príklade  znechuteného ministra Naďa sa dá poukázať na to, aký systém vládne na Slovensku viac ako tridsať rokov a akí ľudia sa dostávajú k moci.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

To, že na Slovensku vládne davo-elitársky systém, si ľudia už začali všímať. Korene tohto systému boli zapustené dávno, ešte za čias socializmu. Už vtedy boli pripravovaní ľudia, ktorí mali po „zamatovom prevrate“  prevziať moc. V súčasnosti sa k moci dostávajú mnohí  ľudia, ktorí osobne profitovali z minulého režimu a mohli tak plynule  vytvoriť elitársku základňu, ktorá sa postupne rozširovala do rôznych sfér  spoločnosti.

Odrazu sa občania ocitli v štáte, kde verejnú mienku vytvárajú a diktujú „umelecké elity“, ktoré sa stali „odborníkmi“ na politiku, ľudské práva, ekonomiku, zdravotníctvo a riadenie spoločnosti a štátu. Spolu s „mediálnymi elitami“ sú hlásnymi trúbami propagandy „vládnucich elít“, ktoré si svoju moc legalizujú zakladaním politických strán a „slobodnými a demokratickými voľbami“.

Ak chcú ľudia vedieť, prečo je náš štát v stave klinickej smrti, v prvom rade musia vedieť, kto im vládne. Až potom  môžu začať naprávať chyby a riešiť problémy, ktoré vládnuce elity napáchali a žiadať od nich plnú zodpovednosť za všetko čo napáchali.

Súčasná vláda je exemplárnym príkladom neschopnosti „vládnucich elít“, ktoré si svoju moc v štáte kúpili, alebo sa ku nej dostali vďaka rodinným, spoločenským  a politickým konexiám, ktoré boli pestované celé desaťročia. Títo ľudia síce majú formálne vzdelanie, ale nemajú žiaden všeobecný prehľad a poznatky, ktoré sú potrebné pre úspešné riadenie štátu a spoločnosti.

Spôsob, akým sa dostali k moci a vládnutiu je príčinou toho, že tieto „samozvané vládnuce elity“ počas posledných desaťročí neniesli žiadnu zodpovednosť za svoje konanie a to im dáva pocit beztrestnosti.

Kauzy, ktorými dnes médiá zabávajú ľudí, nemajú absolútne nič spoločné s politickou a vládnou korupciou a zodpovednosťou. Je to iba prachsprosté vybavovanie si účtov medzi vládnucimi elitami a prebiehajú podľa scenára, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia známeho seriálu „Chobotnica“.

Nuž a v tejto politickej atmosfére sa odrazu ľudia dozvedajú, že náš minister obrany je znechutený z politiky a uvažuje z nej odísť. A to po tom všetkom, čo pre tento štát a jeho občanov vykonal.  Ponúkol a vydal štát aj s jeho občanmi do vojenského područia cudzej mocnosti, ktorá si z neho vytvorila nárazníkovú zónu vo vojne s Ruskom. Zatiahol štát a jeho občanov do vojny, zlikvidoval obranu štátu. Ponižoval a hrubo a vulgárne  urážal  všetkých tých, ktorí vyjadrili nesúhlas s jeho konaním.  V podstate  však  týmto konaním  iba ukázal skutočný charakter „vládnucich elít“ a ich chápanie vládnutia. A tým je beztrestné „bašovanie“ a likvidácia štátu.

Žiaľ, toto všetko sa deje  aj preto, lebo slovenské vládnuce „elity“ sú „elitami“ iba v našom štáte. V podstate sú to servilní lokaji, ktorí bez premýšľania plnia rozkazy a príkazy  „vládnucich elít“, ktoré sú v mocenskej hierarchii o stupienok vyššie.

Či je príčinou znechutenia  a možného odchodu z politického života ministra Naďa iba samotná politika, alebo iné závažné  okolnosti, ukážu udalosti budúcich dní.

Čo by si však mali uvedomiť všetky súčasné slovenské „vládnuce elity“ je skutočnosť, že sú iba sluhami. A sluhovia, aj keď slúžia verne a plnia všetky príkazy, nehľadiac na následky, budú stále iba prisluhovačmi, poskokmi.  Mali by vedieť, že sluhovia, aj keď ich pán potľapká po pleci za dobre vykonanú službu,  nikdy nesedávajú s pánmi pri jednom stole, a to najmä vtedy, keď verejne ukážu vlastnú zbabelosť.

 

Článok bol zverejnený na: Belobog.sk

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Igor Matovič, parlament, OĽaNO

Budú nákupy v nedeľu minulosťou? Argumentom je viera aj matky, podporu vyjadril Smer aj OĽaNO

05.02.2023 09:00

Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936584x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu