Založ si blog

Divadlo pre plebs – koaličná „ politická búrka v šerbli“… Ale čo ďalej?

 

Uhorková sezóna  je v plnom prúde a mainstream s bulvárom sa predháňajú, čo predhodia Slovači hladnej po „zaručene pravdivých informáciách“.

Nie je to tak dávno, keď Slováci mohli obdivovať vyšportovanú a potetovanú postavu ministra školstva Branislava Gröhlinga, škoda však,  že  nemohli obdivovať  jeho prácu v rezorte, ktorý vedie. Dnes sa dozvedajú, ako je táto vláda v troskách a ako sa všetci navzájom vydierajú a ruvajú o to, čo ešte ostalo z tohto štátu…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Politici spolu s médiami si myslia, že  sa im ešte na chvíľu  podarí  koaličným divadelným predstavením s názvom „ politická búrka v šerbli“ oklamať  plebs,  ktorý je ešte schopný veriť ich klamstvám.

Plebs, ktorý ako prirýchlo zabúda na to, aké škody títo politici napáchali počas covidovej pandémie, koľko štátnych financií prešustrovali kvôli vlastnému obohateniu sa, ale aj kvôli profesijnému diletantstvu.

Plebs, ktorý akosi prirýchlo zabúda na to, ako títo „politici“ zadĺžili a zničili tento štát.

Plebs, ktorý akosi prirýchlo zabúda na to, ako mu  politici spolu s „odborníkmi“  diktátorským a tyranským spôsobom siahli na ľudské  práva a slobody, pošliapali ľudskú dôstojnosť, zbavili ho sociálnych práv  a budúcnosti.

Výhovoriek prečo to robia, si títo politickí lokaji našli vždy dosť a bezočivo ľuďom klamali, že je to len a len pre ich dobro. Žiaľ, mnohí im uverili a veria doteraz.

Súčasná politická kríza priamo súvisí  s vývojom „Špeciálnej vojenskej operáci Ruska“ na území Ukrajiny.

Čoraz viac štátov vyjadruje podporu Rusku a svetová hegemónia USA, Veľkej Británie a ich vazalov končí. Svedčí o tom aj rozklad vlády britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý má podľa BBC  ešte dnes podať rezignáciu. Dôvod- sexuálny škandál… Nuž, nie je to tak dávno, keď si potriasal ruky na neočakávanej návšteve Ukrajiny so Zelenským a podporoval ho v boji proti Putinovi, aby Ukrajina vyhrala….Pretože podľa jeho slov by „výhra Putina bola katastrofou“.

Politická kríza na Slovensku priamo súvisí aj s vazalskou politikou Bruselu, ktorého  technokratické vládnuce elity sa netaja tým, že zotročenie európskych štátov, ktoré sa nepodarilo vojenskou cestou nacistickému Nemecku, dosiahnu ekonomickou formou a mentálnym a dlhým otroctvom.

Len málokto na Slovensku si uvedomuje, že holandskí farmári bojujú proti tomuto otroctvu a následnému hladomoru aj za nás…

Preto nesmieme dopustiť, aby sa súčasná vláda takýmto spôsobom zbavila zodpovednosti za svoje zločiny proti ľudskosti, ktorých sa dopustila a spôsobila tak rozvrat štátu. Takisto nesmieme zabúdať aj na predošlé vlády a politikov, ktorí kvôli osobným ambíciám, chamtivosti  a túžbe po moci,  neurobili nič, aby sa spojili  zabránili nástupu tejto vlády, pretože sú rovnako zodpovední spolu s nimi za likvidáciu nášho štátu.

Ale čo ďalej?

Tragédiou Slovenska je to, že mu chýbajú intelektuálne elity, morálne a profesijne zdatné, ktoré by dokázali zachrániť, čo sa dá…

Kedysi dávno, som ako malé dieťa videla rozprávku, na názov si nepamätám, o kráľovstve, kde vládol mladý kráľ, ktorý vydal nariadenie, že v jeho kráľovstve  nemali miesto starí ľudia. Tí museli z kráľovstva odísť. Jeden mladý sedliak sa tomuto kráľovmu nariadeniu vzoprel a svojho starého otca ukryl na bezpečné miesto, kde ho nik nemohol nájsť.

Po čase kráľovstvo zasiahla veľká bieda, mladí ľudia nevedeli gazdovať a hospodáriť, iba mladému sedliakovi radil jeho otec čo má robiť.  Kráľ bol zvedavý, ako je možné, že sedliak vie, čo robiť aj počas ťažkých rokov. Sedliak sa napokon priznal, aj keď jemu a jeho otcovi hrozil prísny trest za neuposlúchnutie kráľovho nariadenia. A mladý kráľ pochopil, že biedu celého kráľovstva spôsobil on sám, svojou hlúposťou  sa samoľúbosťou…

Aj medzi nami žijú  múdri ľudia, ktorí vedia ako sa dá dostať z tejto biedy. Ešte máme možnosť učiť sa od nich a vychovať ľudí, ktorí budú vedieť riadiť tento štát. Len málokto si uvedomuje, že ekonomika a hospodárske riadenie štátu musia byť oddelené od politického riadenia. A že práve to,  že štát riadia politickí diletanti, vedie k jeho likvidácii a zániku.

Bude stačiť občanom nášho štátu „politická búrka v šerbli“, alebo sami od seba začnú hľadať riešenia a trvať na politickej a trestnoprávnej zodpovednosti politikov, ktorí bez minutia oka likvidujú tento štát a  budúcnosť jeho občanov?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

mikuláš, santa claus, vianoce, zima,

Nervózny Mikuláš v Poprade kričal na rómske deti. Kradli nám sladkosti, bráni sa

07.12.2022 08:01

Na sociálnych sieťach sa šíri video z mikulášskej slávnosti v popradskej mestskej časti Matejovce.

Bagdádí

Islamský štát zmizol z očí. Čaká na ďalšiu príležitosť?

07.12.2022 07:00

Byť šéfom teroristickej organizácie Islamský štát je momentálne mimoriadne rizikové povolanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4881988x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu