Založ si blog

Schizofrénia „neobmedzených vládcov“?

 

Summitový týždeň pomaly končí a bohorovnosť  „neobmedzených  vládcov vyspelej západnej demokracie“ naberá vesmírne rozmery.

Svet obleteli  fotky zo summitu G7 v nemeckom meste Krün pri Garmisch-Partenkirchene, kde sa radili predstavitelia hlavných priemyselných krajín o budúcnosti  smerovania sveta.  Média prinášali  informácie o rokovaniach, ale o najmä výrokoch  samotných predstaviteľov, ktorí v zápale  bohorovnosti vyzývali iné štáty k podpore  vojny na Ukrajine, ktorú  sami štedro dotujú.

Žiaľ,  médiá priniesli len útržkovité informácie o tom, že týchto „neobmedzených vládcov“   chránilo   7  tisíc policajtov a v pohotovosti bolo 18 tisíc policajtov a finančné výdaje na summit bolo vyčíslené na 166- 180 mil. eur.

Rovnako dobre strážení  10 tisícami policajtov boli aj účastníci summitu NATO v Madride, aj keď stál iba 50 miliónov eur.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Nuž áno, takto dobre strážení a ochraňovaní sú „neobmedzení vládcovia vyspelej západnej demokracie“, ktorí sa rozhodli bojovať za záchranu liberálnych hodnôt vojnou na Ukrajine  a protiruskými sankciami, ktorých výsledkom  je likvidácia ekonomík štátov, ktoré sú členmi EÚ a NATO.  A to najmä postsocialistických,  ktoré pred pár desiatkami rokov  patrili do „východného bloku“.

Často premýšľam o tom, aké sú v skutočnosti „liberálne hodnoty“, za ktoré sú  títo „neobmedzení vládcovia“ ochotní bojovať do posledného Európana.  A premýšľam o tom, či netrpia nejakým zvláštnym druhom schizofrénie, keď rečnia o slobode a demokracii.

Pretože napriek tomu, že sa k moci dostávajú  pomocou neuveriteľného klamstva s názvom  „Slobodné  a demokratické  voľby“, správajú sa ako „neobmedzení vládcovia – diktátori“ a nie ako zástupcovia ľudu,  pracujúci v ich všeobecné blaho.

Hovoria o slobode, ale akú slobodu majú na mysli?

Pretože v posledných rokoch sa podľa nich, môže  obyvateľ štátov „vyspelej západnej demokracie“ slobodne rozhodnúť  maximálne o tom, aké má pohlavie, a túto slobodu výberu z viac ako 70 druhov  pohlaví, majú dokonca úplné maličké deti…

O životne dôležitých otázkach, ktoré súvisia priamo s bytím človeka, obyvatelia štátov „vyspelej západnej demokracie“ už dávno nerozhodujú.  Stali sa rukojemníkmi vlastných „neobmedzených vládcov“.

Nie, „neobmedzení vládcovia“, netrpia schizofréniou, aj keď používajú rôzne  dvojaké spoločensko-politické metre v posudzovaní práv a slobôd vlastných občanov.

Sú to technokrati, pre ktorých ľudský život a nielen ten ľudský a ľudskosť,  nemajú žiadnu hodnotu a význam. Uznávajú iba jedinú hodnotu a tou je Zisk za každú cenu, ktorý  je výsledkom technického a technologického pokroku. Zisk za každú cenu, ktorý im zabezpečuje neobmedzenú moc.

Preto celé desaťročia sofistikovane, pomocou mediálnej propagandy vytvárajú z ľudí „konzumentov“ bez duše a vlastnej vôle, vďaka ktorým sa držia pri moci. Vytvárajú  biorobotov, žijúcich  v mentálnom otroctve, ktoré považujú za slobodu a neuvedomujú si, že sú vo všetkom obmedzovaní a to najmä v základných ľudských právach a slobodách  a hlavne v duševnom a duchovnom rozvoji.

Nie, „neobmedzení vládcovia“ netrpia schizofréniou, ale egoizmom, chamtivosťou, túžbou po moci a najmä neľudskosťou.

 

Článok bol zverejnený na belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879822x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu