Založ si blog

Mŕtva voda

 

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je „poznanie“. Poznanie seba samého,  významu života a riadenia spoločnosti.

 

Ilustračný obrázok: Vydavateľstvo TORDEN

 

Veľkú časť tohto  poznania prináša kniha autorov pracovného kolektívu VP „Mŕtva voda“. Kniha  obsahuje  pracovné materiály, ktoré  pôvodne neboli určené pre širšiu verejnosť, ale  intelektuálnym elitám z vedenia sovietského Inštitútu USA a Kanady a z akadémie vied ZSSR. Tento súhrn poznatkov vypracovaný pracovným kolektívom VP, mal slúžiť na zmenu smerovania krajiny a novú koncepciu reforiem, čo by zabránilo rozbitiu a zániku ZSSR.

Žiaľ, vtedajšie intelektuálne a politické elity  profesijne aj ľudsky zlyhali, čoho následkom bol rozpad ZSSR, ekonomický, právny  a sociálny kolaps štátu.

Kniha „Mŕtva voda“ bola vydaná až po rozpade ZSSR, a to pred tridsiatimi rokmi v roku 1992.

Prečo Mŕtva voda?

To autori vysvetľujú v doslove cit:

„ V ruských rozprávkach sa spomína živá voda a mŕtva voda. Mŕtva voda sa používala na dva účely:

  1.  dávali ju piť rôznym nečistým silám (Drakovi Gorynyčovi) pred bitkou alebo počas oddychu medzi bitkami – od toho nečisté sily slabli;
  2.  pred použitím živej vody, ktorá prebúdzala k životu, sa najprv použila mŕtva voda. Ňou sa kropili rany, aby sa ZACELILO ranené, alebo na kusy rozsekané mŕtve telo.

A táto kniha je vodou  mŕtvou.“

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, v akom stave  sa nachádza spoločnosť, štát, jeho rodina a najmä jeho vlastný život. Ako veľmi je ranený on sám, ako sú zničené nielen jeho telo, ale najmä  jeho myseľ a duša.

Pochopí, ako amorálnosť konzumu rozbila  na malé  kúsky  životy jednotlivých ľudí, rodín, spoločnosť, štáty. Ako temnota boha Mamona využíva a zneužíva všetko to, čo by malo človeku slúžiť, na jeho ovládnutie a zotročenie, telesné, ale aj duchovné.

Pochopí, aké škody dokázalo napáchať mentálne otroctvo, ktoré je tak zákerné a silné, že ho ľudia prestali vnímať a začali sa dobrovoľne vzdávať svojho človečenstva.

A práve poznanie riadiacich procesov supersociálnych systémov, ktoré je obsiahnuté v Mŕtvej vode, dokáže človeku pomôcť  spájať a sceľovať to, čo bolo násilne rozbité, roztrhané na márne kúsky.  V prvom rade  sceliť a zahojiť jeho vlastný život a dušu.  Až potom Človek bude vedieť pomocou mŕtvej vody spájať, sceľovať a liečiť vlastnú rodinu, komunitu, spoločnosť.   Až vtedy dokáže zachrániť aj to, čo už bolo mŕtve.

Hľadanie múdrosti, ľudskosti,  poznania mŕtvej vody, dokáže oslabiť silu Zla a nečistých síl. Dokáže svetlom človečenstva  presvetliť temnotu otroctva, ktorá sa snaží ovládnuť úplne všetko.

Preto záleží na každom jedincovi, akou cestou sa vydá. Cestou hľadania pravdy a poznania Koncepcie  Spoločnej Bezpečnosti a osobným a duchovným rastom,  alebo sa nechá zotročiť informačným balastom a zapadne do  ľahko ovládateľnej,  nízkoúrovňovej  stoky ľudského bytia.

Pretože Človek, ktorý pochopil význam svojho bytia v spoločnosti, duchovne rastie a tak dokáže žiť v súlade s prírodou – biosférou Zeme, Vesmírom a Stvoriteľom, je Človekom slobodným, ktorý sa nedá ovládať Temnými silami a bohom Mamonom.

„Mŕtva voda“

Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti

Autor: Pracovný kolektív VP

Preklad: Kolektív KSB Slovensko

Knihu  vydalo vydavateľstvo TORDEN

 

Devana

 

Recenzia pôvodne vyšla na belobog.sk

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879811x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu