Založ si blog

Mŕtva voda

 

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je „poznanie“. Poznanie seba samého,  významu života a riadenia spoločnosti.

 

Ilustračný obrázok: Vydavateľstvo TORDEN

 

Veľkú časť tohto  poznania prináša kniha autorov pracovného kolektívu VP „Mŕtva voda“. Kniha  obsahuje  pracovné materiály, ktoré  pôvodne neboli určené pre širšiu verejnosť, ale  intelektuálnym elitám z vedenia sovietského Inštitútu USA a Kanady a z akadémie vied ZSSR. Tento súhrn poznatkov vypracovaný pracovným kolektívom VP, mal slúžiť na zmenu smerovania krajiny a novú koncepciu reforiem, čo by zabránilo rozbitiu a zániku ZSSR.

Žiaľ, vtedajšie intelektuálne a politické elity  profesijne aj ľudsky zlyhali, čoho následkom bol rozpad ZSSR, ekonomický, právny  a sociálny kolaps štátu.

Kniha „Mŕtva voda“ bola vydaná až po rozpade ZSSR, a to pred tridsiatimi rokmi v roku 1992.

Prečo Mŕtva voda?

To autori vysvetľujú v doslove cit:

„ V ruských rozprávkach sa spomína živá voda a mŕtva voda. Mŕtva voda sa používala na dva účely:

  1.  dávali ju piť rôznym nečistým silám (Drakovi Gorynyčovi) pred bitkou alebo počas oddychu medzi bitkami – od toho nečisté sily slabli;
  2.  pred použitím živej vody, ktorá prebúdzala k životu, sa najprv použila mŕtva voda. Ňou sa kropili rany, aby sa ZACELILO ranené, alebo na kusy rozsekané mŕtve telo.

A táto kniha je vodou  mŕtvou.“

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, v akom stave  sa nachádza spoločnosť, štát, jeho rodina a najmä jeho vlastný život. Ako veľmi je ranený on sám, ako sú zničené nielen jeho telo, ale najmä  jeho myseľ a duša.

Pochopí, ako amorálnosť konzumu rozbila  na malé  kúsky  životy jednotlivých ľudí, rodín, spoločnosť, štáty. Ako temnota boha Mamona využíva a zneužíva všetko to, čo by malo človeku slúžiť, na jeho ovládnutie a zotročenie, telesné, ale aj duchovné.

Pochopí, aké škody dokázalo napáchať mentálne otroctvo, ktoré je tak zákerné a silné, že ho ľudia prestali vnímať a začali sa dobrovoľne vzdávať svojho človečenstva.

A práve poznanie riadiacich procesov supersociálnych systémov, ktoré je obsiahnuté v Mŕtvej vode, dokáže človeku pomôcť  spájať a sceľovať to, čo bolo násilne rozbité, roztrhané na márne kúsky.  V prvom rade  sceliť a zahojiť jeho vlastný život a dušu.  Až potom Človek bude vedieť pomocou mŕtvej vody spájať, sceľovať a liečiť vlastnú rodinu, komunitu, spoločnosť.   Až vtedy dokáže zachrániť aj to, čo už bolo mŕtve.

Hľadanie múdrosti, ľudskosti,  poznania mŕtvej vody, dokáže oslabiť silu Zla a nečistých síl. Dokáže svetlom človečenstva  presvetliť temnotu otroctva, ktorá sa snaží ovládnuť úplne všetko.

Preto záleží na každom jedincovi, akou cestou sa vydá. Cestou hľadania pravdy a poznania Koncepcie  Spoločnej Bezpečnosti a osobným a duchovným rastom,  alebo sa nechá zotročiť informačným balastom a zapadne do  ľahko ovládateľnej,  nízkoúrovňovej  stoky ľudského bytia.

Pretože Človek, ktorý pochopil význam svojho bytia v spoločnosti, duchovne rastie a tak dokáže žiť v súlade s prírodou – biosférou Zeme, Vesmírom a Stvoriteľom, je Človekom slobodným, ktorý sa nedá ovládať Temnými silami a bohom Mamonom.

„Mŕtva voda“

Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti

Autor: Pracovný kolektív VP

Preklad: Kolektív KSB Slovensko

Knihu  vydalo vydavateľstvo TORDEN

 

Devana

 

Recenzia pôvodne vyšla na belobog.sk

Čas zmŕtvychvstania duše…

19.06.2022

Poobede som vybehla na pár chvíľ do záhrady. Vietor strapatil konáre stromov a aj moje vlasy. Pšenica a tráva sa vlnili a kolísali v jeho rytme ako exotické tanečnice. Vzduchom sa linuli vône kvitnúcej šalvie a ruží, ktoré som zachránila po vlaňajších prívalových dažďoch a presadila som si ich do zeleninovej záhrady. Príchodom som vyrušila jarabicu, [...]

Sme rozmaznaní? !…

15.06.2022

Pred pár dňami, 12. júna, bol svetový deň boja proti detskej práci. Čakala som, či sa v médiách a soc. sieťach objaví zmienka o tomto novodobom, desivom otroctve. Až na pár vzácnych výnimiek som neobjavila nič. Naša vyspelá spoločnosť rieši oveľa „závažnejšie témy“, akými sú „vojna na Ukrajine“ a jej následky – zdražovanie, nedostatok [...]

Kráčam. ..

12.06.2022

Kráčam uličkami v daždi života schovaná v bezpečí dáždnika utkaného z vlastných bolestí a snov tam, kde ma čakáš, sám, osamelý a ukrytý vo svojich myšlienkach… Kráčam labyrintom ticha búrok sklamaní, počítajúc každý krok, ktorým som čoraz bližšie k Tebe a nebojím sa, že zablúdim, keď cítim v duši spomienky na lásku… Kráčam [...]

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

Russia Ukraine War Rubles Explainer

Putin sa na jeseň zúčastní na summite najväčších svetových ekonomík G20

27.06.2022 17:08, aktualizované: 17:25

Západ v dôsledku ruskej agresie voči Ukrajine tlačil na to, aby bola Moskva z tejto skupiny vylúčená.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 4634363x
Priemerná čítanosť článkov: 3652x

Autor blogu