Založ si blog

Mŕtva voda

 

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je „poznanie“. Poznanie seba samého,  významu života a riadenia spoločnosti.

 

Ilustračný obrázok: Vydavateľstvo TORDEN

 

Veľkú časť tohto  poznania prináša kniha autorov pracovného kolektívu VP „Mŕtva voda“. Kniha  obsahuje  pracovné materiály, ktoré  pôvodne neboli určené pre širšiu verejnosť, ale  intelektuálnym elitám z vedenia sovietského Inštitútu USA a Kanady a z akadémie vied ZSSR. Tento súhrn poznatkov vypracovaný pracovným kolektívom VP, mal slúžiť na zmenu smerovania krajiny a novú koncepciu reforiem, čo by zabránilo rozbitiu a zániku ZSSR.

Žiaľ, vtedajšie intelektuálne a politické elity  profesijne aj ľudsky zlyhali, čoho následkom bol rozpad ZSSR, ekonomický, právny  a sociálny kolaps štátu.

Kniha „Mŕtva voda“ bola vydaná až po rozpade ZSSR, a to pred tridsiatimi rokmi v roku 1992.

Prečo Mŕtva voda?

To autori vysvetľujú v doslove cit:

„ V ruských rozprávkach sa spomína živá voda a mŕtva voda. Mŕtva voda sa používala na dva účely:

  1.  dávali ju piť rôznym nečistým silám (Drakovi Gorynyčovi) pred bitkou alebo počas oddychu medzi bitkami – od toho nečisté sily slabli;
  2.  pred použitím živej vody, ktorá prebúdzala k životu, sa najprv použila mŕtva voda. Ňou sa kropili rany, aby sa ZACELILO ranené, alebo na kusy rozsekané mŕtve telo.

A táto kniha je vodou  mŕtvou.“

Niekedy stačí iba málo…

Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje.

A vtedy človek pochopí, v akom stave  sa nachádza spoločnosť, štát, jeho rodina a najmä jeho vlastný život. Ako veľmi je ranený on sám, ako sú zničené nielen jeho telo, ale najmä  jeho myseľ a duša.

Pochopí, ako amorálnosť konzumu rozbila  na malé  kúsky  životy jednotlivých ľudí, rodín, spoločnosť, štáty. Ako temnota boha Mamona využíva a zneužíva všetko to, čo by malo človeku slúžiť, na jeho ovládnutie a zotročenie, telesné, ale aj duchovné.

Pochopí, aké škody dokázalo napáchať mentálne otroctvo, ktoré je tak zákerné a silné, že ho ľudia prestali vnímať a začali sa dobrovoľne vzdávať svojho človečenstva.

A práve poznanie riadiacich procesov supersociálnych systémov, ktoré je obsiahnuté v Mŕtvej vode, dokáže človeku pomôcť  spájať a sceľovať to, čo bolo násilne rozbité, roztrhané na márne kúsky.  V prvom rade  sceliť a zahojiť jeho vlastný život a dušu.  Až potom Človek bude vedieť pomocou mŕtvej vody spájať, sceľovať a liečiť vlastnú rodinu, komunitu, spoločnosť.   Až vtedy dokáže zachrániť aj to, čo už bolo mŕtve.

Hľadanie múdrosti, ľudskosti,  poznania mŕtvej vody, dokáže oslabiť silu Zla a nečistých síl. Dokáže svetlom človečenstva  presvetliť temnotu otroctva, ktorá sa snaží ovládnuť úplne všetko.

Preto záleží na každom jedincovi, akou cestou sa vydá. Cestou hľadania pravdy a poznania Koncepcie  Spoločnej Bezpečnosti a osobným a duchovným rastom,  alebo sa nechá zotročiť informačným balastom a zapadne do  ľahko ovládateľnej,  nízkoúrovňovej  stoky ľudského bytia.

Pretože Človek, ktorý pochopil význam svojho bytia v spoločnosti, duchovne rastie a tak dokáže žiť v súlade s prírodou – biosférou Zeme, Vesmírom a Stvoriteľom, je Človekom slobodným, ktorý sa nedá ovládať Temnými silami a bohom Mamonom.

„Mŕtva voda“

Koncepcia Spoločnej Bezpečnosti

Autor: Pracovný kolektív VP

Preklad: Kolektív KSB Slovensko

Knihu  vydalo vydavateľstvo TORDEN

 

Devana

 

Recenzia pôvodne vyšla na belobog.sk

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Tel Aviv, Izrael, výbuch

V izraelskom Tel Avive nastal výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Mário Mikuláš, Poniky

Zúfalstvo, strach a posledná SMS: Marián zmizol bez stopy. Čo sa stalo? Rodina prosí o pomoc, žena mu posiela odkaz

19.07.2024 06:00

Zúfalstvo a pocit bezmocnosti zažíva Margaréta Mikulášová (43), ktorej ešte v apríli záhadne zmizol manžel. Mário (46) sa „vyparil“ bez akéhokoľvek náznaku, že to má v pláne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581249x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu