Založ si blog

Žiadne dieťa by nemalo zažiť hrôzy vojny. . .

 

Viete, koľko utrpenia, bolesti a smútku sa skrýva  v nevinných  detských očiach, aj napriek tomu, že sa dieťa   snaží usmiať?

Viete, akú hrôzu, strach a beznádej prežívajú deti počas vojny?

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Včera som na sociálnej sieti zdieľala krátke video dievčatka Malak z Fallúdže.

To, čo bolo v očiach toho malého dieťaťa ma primälo napísať týchto pár viet a sú adresované všetkým slovenským  vojnovým štváčom a tým, ktorí podpísali tzv. obrannú zmluvu.

Títo ľudia sa podpisom a otvorenou podporou vojenského besnenia na Ukrajine postavili na rovnakú úroveň tých, ktorí vraždili v oboch svetových vojnách. Tých, ktorý týrali v koncentrákoch bezbranné deti. Tých, ktorí dokázali zhodiť  atómové zbrane na nevinných, nič netušiacich ľudí.

Mnohí poznajú slávnu fotku dievčatka zasiahnutého napalmom, ktoré nahé uteká, pretože mu napalm spálil oblečenie priamo na tele. Áno, je to fotka z vojny vo Vietname a tú vojnu viedli práve tí, s ktorými sa teraz naši vládni politici srdečne zbratali a to iba za jediným účelom, a tým je vojna na Ukrajine proti Rusku.

Mnohí poznajú slávny výrok Madeleine Albrightovej, že 500 tisíc nevinných detských obetí v Iraku „stálo za to“

A koľko takých istých nevinných detských obetí “stálo za to” v bývalej Juhoslávii, v Líbyi, v Sýrii a v iných štátoch, ktoré sa vďaka šíreniu „slobody a demokracie na amerických spôsob“,  premenili na vojnovú zónu a spálenú zem?

Koľko nevinných detských obetí a utrpenia bude „stáť za to“ všetkým tým slovenským  politikom a zástupcom médií, ale aj podporovateľom tejto ohavnej zmluvy,  ktorí prežívali doslova eufóriu pri jej schvaľovaní?

Cítia niečo ženy v politických funkciách a najmä pani prezidentka, ktorá urýchlene ratifikovala túto zmluvu?

Skutočný človek, ktorý má srdce, dušu a charakter vie, aké hrôzy prináša každá vojna. Skutoční rodičia,  matka a otec, ktorí milujú vlastné deti, by nikdy nepodporovali vojenské besnenie, v ktorom sú najviac ohrozené životy ich detí, ale budú svoje deti brániť a chrániť pred ním.

Pre skutočného človeka je MIER, najvyššou spoločenskou prioritou, pretože od neho sa odvíja vývoj spoločnosti.

Vojnové besnenie dokážu podporovať iba bezcitní ľudia, ktorí majú namiesto srdca chladný kameň. Ľudia, bez duše, ktorá robí človeka človekom. Ľudia, ktorí vlastnú dušu a svedomie vymenili za bankové konto a platobnú kartu.

Dokázali by sa títo ľudia úprimne  pozrieť do očí malému nevinnému dieťaťu, ktorému spôsobili svojím egoizmom, ambíciami,  bezcitnosťou a chamtivosťou utrpenie tak veľké, že nielen človek, ale aj Boh, ak nejaký existuje, by sa rozplakal?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4880028x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu