Založ si blog

Žiadne dieťa by nemalo zažiť hrôzy vojny. . .

 

Viete, koľko utrpenia, bolesti a smútku sa skrýva  v nevinných  detských očiach, aj napriek tomu, že sa dieťa   snaží usmiať?

Viete, akú hrôzu, strach a beznádej prežívajú deti počas vojny?

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Včera som na sociálnej sieti zdieľala krátke video dievčatka Malak z Fallúdže.

To, čo bolo v očiach toho malého dieťaťa ma primälo napísať týchto pár viet a sú adresované všetkým slovenským  vojnovým štváčom a tým, ktorí podpísali tzv. obrannú zmluvu.

Títo ľudia sa podpisom a otvorenou podporou vojenského besnenia na Ukrajine postavili na rovnakú úroveň tých, ktorí vraždili v oboch svetových vojnách. Tých, ktorý týrali v koncentrákoch bezbranné deti. Tých, ktorí dokázali zhodiť  atómové zbrane na nevinných, nič netušiacich ľudí.

Mnohí poznajú slávnu fotku dievčatka zasiahnutého napalmom, ktoré nahé uteká, pretože mu napalm spálil oblečenie priamo na tele. Áno, je to fotka z vojny vo Vietname a tú vojnu viedli práve tí, s ktorými sa teraz naši vládni politici srdečne zbratali a to iba za jediným účelom, a tým je vojna na Ukrajine proti Rusku.

Mnohí poznajú slávny výrok Madeleine Albrightovej, že 500 tisíc nevinných detských obetí v Iraku „stálo za to“

A koľko takých istých nevinných detských obetí “stálo za to” v bývalej Juhoslávii, v Líbyi, v Sýrii a v iných štátoch, ktoré sa vďaka šíreniu „slobody a demokracie na amerických spôsob“,  premenili na vojnovú zónu a spálenú zem?

Koľko nevinných detských obetí a utrpenia bude „stáť za to“ všetkým tým slovenským  politikom a zástupcom médií, ale aj podporovateľom tejto ohavnej zmluvy,  ktorí prežívali doslova eufóriu pri jej schvaľovaní?

Cítia niečo ženy v politických funkciách a najmä pani prezidentka, ktorá urýchlene ratifikovala túto zmluvu?

Skutočný človek, ktorý má srdce, dušu a charakter vie, aké hrôzy prináša každá vojna. Skutoční rodičia,  matka a otec, ktorí milujú vlastné deti, by nikdy nepodporovali vojenské besnenie, v ktorom sú najviac ohrozené životy ich detí, ale budú svoje deti brániť a chrániť pred ním.

Pre skutočného človeka je MIER, najvyššou spoločenskou prioritou, pretože od neho sa odvíja vývoj spoločnosti.

Vojnové besnenie dokážu podporovať iba bezcitní ľudia, ktorí majú namiesto srdca chladný kameň. Ľudia, bez duše, ktorá robí človeka človekom. Ľudia, ktorí vlastnú dušu a svedomie vymenili za bankové konto a platobnú kartu.

Dokázali by sa títo ľudia úprimne  pozrieť do očí malému nevinnému dieťaťu, ktorému spôsobili svojím egoizmom, ambíciami,  bezcitnosťou a chamtivosťou utrpenie tak veľké, že nielen človek, ale aj Boh, ak nejaký existuje, by sa rozplakal?

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44, aktualizované: 10:49

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727541x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu