Založ si blog

Potrebuje Rusko vojnu s Ukrajinou?

 

Nie nepotrebuje.

Aj keď sa masívna mediálna propaganda  snaží presvedčiť všetkých o opaku.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Nie, Rusko nestojí o okupovaný, vypľundrovaný štát, v ktorom vládnu sfanatizovaní a   skorumpovaní politici a štátni úradníci, ktorých Západ upláca formou peňažnej pomoci a zbraní. A na čele ktorého stojí zabávač, známy ako „pianista“.

Nepripomína to niečo? Napríklad mnohých politikov na Slovensku? Alebo dokonca  hlavu štátu, ktorá si vylepšuje imidž váľaním sa po kobercoch v prezidentskom paláci?

Nie, Rusko nepotrebuje vojnu s nikým. So žiadny štátom. A prečo aj? Veď vlastní zdroje, prírodné bohatstvo, ale aj zbrane, o ktorých Západ iba sníva.

Kto skutočne potrebuje vojnu?

Pred pár dňami priniesli médiá správu , že agentúra Bloomberg vydala nepravdivé informácie o tom, že Rusko napadlo Ukrajinu. Neskôr sa za to síce ospravedlnili, ale je to ukážka toho, komu záleží na vojne.

Na vojne záleží aj tým slovenským politikom, ktorí sa podieľali na schválení Zmluvy o obrannej spolupráci medzi SR a USA.  O pár dní zavíta na Slovensko  americký vojenský konvoj, 1500 vojakov a 700 kusov bojovej techniky, v rámci cvičenia Saber Strike 2022.

Bola tzv. „obranná zmluva“, schválená tak narýchlo práve kvôli tomu, aby sa po našom území  mohlo presúvať tak veľké množstvo amerických vojakov, ktorí nás majú podľa zmluvy brániť.

Brániť pred kým?

Pred pár dňami vyšli najavo veľmi závažné informácie od bulharskej novinárky Dilyany Gaytandzhievy, ktorá je známa vyšetrovaním dodávok zbraní  pre teroristov z  Daesh a Al- Káidy, ktorí pôsobili v Sýrii, či Jemene.

článku bulharskej novinárky je popísané,  ako vyzerá „skutočná ochrana“, ktorú americká armáda uskutočňuje na Ukrajine a aj v Gruzínsku.

Vedia vojaci slovenskej armády, že  sa ukrajinskí a gruzínski vojaci  stali objektom biologického experimentu a testovali na nich pôsobenie smrtiacich vírusov ako sú napríklad: antrax, krymsko-konžská horúčka, brušný týfus, leptospiróza, hantavírus?

Tohto experimentu sa  podľa novinárky zúčastnili americkí vojenskí biológovia, zo špeciálnej vojenskej jednotky s názvom USAMRU-G a podľa výpisov z amerického federálneho registra zmluv, ktoré novinárka cituje, sa ich pôsobnosť má presunúť aj do Bulharska, Rumunska, Poľska a Lotyšska.

Nie, Rusko vojnu nepotrebuje. Tak, ako ju nepotrebuje ani Európa, ktorá by na ňu doplatila najviac.

Informácie bulharskej novinárky Dilyany Gaytandzhievy, však poukazujú na veľmi závažné skutočnosti, ktoré vlády a médiá zatajujú svojim občanom. Naopak, šíria oficiálnu propagandu, ktorá označuje Rusko ako „agresora, ktorý ohrozuje bezpečnosť Ukrajiny a sveta“.

Preto sa niet čo čudovať, že sa Dilyana Gaytandzhieva stala ihneď obeťou obrovskej diskreditačnej kampane.

Pár slov o referende a nielen o ňom…

18.01.2023

Pár dní premýšľam, či sa mám vyjadriť k otázke referenda, alebo nie. Kým mainstreamové médiá referendum viac-menej ignorujú a prinášajú informácie o mocenských rošádach našej ne-vlády a vyjadrenia politikov o tom, ako vláda v demisii musí pomáhať občanom štátu, tak v alternatíve a na soc. sieťach prebiehajú diskusie zástancov aj odporcov referenda. [...]

Stačí? .. .

08.01.2023

Stačí povedať iba pár slov, keď sa mení svet v nás? Stačí sa iba pozerať len tak do očí, keď sa duša chveje žiaľom? Stačí sa iba usmiať na život, keď uteká ako splašené zviera? Stačí sa iba ticho modliť, keď spolu s dušou zomiera aj svet? Stačí sa iba obzrieť za tiene smútku, keď sa rodí nové svetlo? Stačí povedať iba pár slov, keď k nám [...]

Svetlo. . .

20.12.2022

Vonku sa rozvidnelo a nočnú tmu vystriedalo denné svetlo. Napriek tomu panuje zvláštna zimná, pochmúrna atmosféra. Prudký vietor strháva posledné zvyšky lístia, ktoré ešte ostalo na prastarej jabloni. Veľké záveje snehu odolali minulotýždňovému dažďu a silný mráz vytvoril z kaluží malé ľadové jazierka. V takýchto chladných, tmavých dňoch si [...]

Zobor Nitra

Ani megakríž, ani vyhliadková veža. Nitra bude rozhodovať o lanovke

05.02.2023 11:00

Zámer lanovky s novým trasovaním pripravila cirkev. Okresný úrad v Nitre rozhodol, že treba štúdiu vplyvov na životné prostredie. Odvtedy leží projekt ladom.

Vladimir Putin / Naftali Bennett /

Putin sľúbil, že nezabije Zelenského, tvrdí izraelský expremiér Bennett

05.02.2023 10:36

V prvých týždňoch ruskej agresie sa Bennett snažil pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi oboma stranami konfliktu.

nemocnica, lekar, pacient, zdravotnictvo, cakaren,

Slovenskí lekári jej odporučili spísať závet. Dnes sa radšej lieči v Česku

05.02.2023 10:00

Vzhľadom na situáciu v slovenskom zdravotníctve mnohí lekári podľa onkologickej pacientky rezignovali a niektorí sa stali surovými.

Igor Matovič, parlament, OĽaNO

Budú nákupy v nedeľu minulosťou? Argumentom je viera aj matky, podporu vyjadril Smer aj OĽaNO

05.02.2023 09:00

Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,290
Celková čítanosť: 4936571x
Priemerná čítanosť článkov: 3827x

Autor blogu