Založ si blog

Slovenská vláda, prezidentka a vládni poslanci ohrozujú bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale celej Európy

 

Dnešným schválením Zmluvy o obrannej spolupráci, ohrozili vládni poslanci spolu s vládou a prezidentkou krehký mier a bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale dokonca celej Európy.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Hanebné odmietnutie vystúpenia generálneho prokurátora Maroša Žilinku na včerajšom zasadnutí parlamentu, bolo už len špičkou ľadovca vlastizradného konania vlády a vládnych poslancov. O trápnom vystúpení poslancov Bittó-Cigánikovej a Žiaka, ktoré vytvorilo z pôdy parlamentu politickú stoku, snáď ani netreba písať.

Politické udalosti posledných dní však dokazujú, že okrem USA , predstaviteľov slovenskej vlády, politikov a štátov, ktoré sa správajú ako vazali USA, si nikto neželá vojnu s Ruskom.

Rokovania francúzskeho prezidentka Macrona s ruským prezidentom Putinom ukázali, že európske štáty si neprajú vojnu s Ruskom, ale naopak  si prajú spoluprácu, ktorá by viedla k mieru a stabilite celého kontinentu.

Cit: „Rusko je európska krajina. Je nutné spolupracovať s Ruskom na budovaní budúcnosti v Európe,“ povedal Macron. Zároveň zdôraznil, že dialóg s Ruskom je nevyhnutný aj pri riešení ďalších vážnych celosvetových problémov. Takisto poznamenal, že Paríž má záujem o dobré dvojstranné vzťahy s Ruskom.

 „Prezident Putin ma uistil, že je ochotný na návrhoch spolupracovať,“ povedal Macron a dodal: „Európania nebudú mať bezpečie, ak ho nebude mať Rusko.“

Napriek vojnovému štvaniu, ktoré prebieha aj v mnohých našich médiách prezident Putin odmietol, že vojnové napätie vyvoláva Rusko.

Cit: „Tvrdiť, že Rusko koná agresívne, je nelogické. Nie sme to my, kto sa presúva smerom k hraniciam NATO,“ povedal a myslel tým rozmiestňovanie vojakov NATO vo východnej Európe.

Dokonca aj šéf diplomacie EÚ, Josep Borrell, ktorého vlaňajšia návšteva v Moskve zdiskreditovala EÚ priznal „určité zmiernenie napätia“ v kríze medzi Západom a Moskvou, ktorá sa týka Ukrajiny.

Samotný ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil cit: Západ vyvoláva dojem, že čoskoro vypukne vojna na Ukrajine, nie je to tak.

Napriek mnohým silným slovám o tom, že Rusko je agresor, politickí predstavitelia celej Európy vedia, aké fatálne následky by mal vojenský koflikt s Ruskom nielen pre Európu, ale aj pre celý svet.

A tu je namieste otázka, kto si v skutočnosti praje vojnový konflikt na Ukrajine a v celej Európe?

Odpoveďou je dnešné schválenie Zmluvy o obrannej spolupráci  medzi SR a USA, vládnymi poslancami.

Týmto aktom nielenže poskytli, ale  v skutočnosti darovali  územie nášho štátu a vzdušný priestor na vojenské účely inému štátu.   Ohrozili tak bezpečnosť  občanov nielen  nášho štátu, ale aj  občanov celej Európy.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879874x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu