Založ si blog

Slovenská vláda, prezidentka a vládni poslanci ohrozujú bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale celej Európy

 

Dnešným schválením Zmluvy o obrannej spolupráci, ohrozili vládni poslanci spolu s vládou a prezidentkou krehký mier a bezpečnosť nielen vlastného štátu, ale dokonca celej Európy.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Hanebné odmietnutie vystúpenia generálneho prokurátora Maroša Žilinku na včerajšom zasadnutí parlamentu, bolo už len špičkou ľadovca vlastizradného konania vlády a vládnych poslancov. O trápnom vystúpení poslancov Bittó-Cigánikovej a Žiaka, ktoré vytvorilo z pôdy parlamentu politickú stoku, snáď ani netreba písať.

Politické udalosti posledných dní však dokazujú, že okrem USA , predstaviteľov slovenskej vlády, politikov a štátov, ktoré sa správajú ako vazali USA, si nikto neželá vojnu s Ruskom.

Rokovania francúzskeho prezidentka Macrona s ruským prezidentom Putinom ukázali, že európske štáty si neprajú vojnu s Ruskom, ale naopak  si prajú spoluprácu, ktorá by viedla k mieru a stabilite celého kontinentu.

Cit: „Rusko je európska krajina. Je nutné spolupracovať s Ruskom na budovaní budúcnosti v Európe,“ povedal Macron. Zároveň zdôraznil, že dialóg s Ruskom je nevyhnutný aj pri riešení ďalších vážnych celosvetových problémov. Takisto poznamenal, že Paríž má záujem o dobré dvojstranné vzťahy s Ruskom.

 „Prezident Putin ma uistil, že je ochotný na návrhoch spolupracovať,“ povedal Macron a dodal: „Európania nebudú mať bezpečie, ak ho nebude mať Rusko.“

Napriek vojnovému štvaniu, ktoré prebieha aj v mnohých našich médiách prezident Putin odmietol, že vojnové napätie vyvoláva Rusko.

Cit: „Tvrdiť, že Rusko koná agresívne, je nelogické. Nie sme to my, kto sa presúva smerom k hraniciam NATO,“ povedal a myslel tým rozmiestňovanie vojakov NATO vo východnej Európe.

Dokonca aj šéf diplomacie EÚ, Josep Borrell, ktorého vlaňajšia návšteva v Moskve zdiskreditovala EÚ priznal „určité zmiernenie napätia“ v kríze medzi Západom a Moskvou, ktorá sa týka Ukrajiny.

Samotný ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil cit: Západ vyvoláva dojem, že čoskoro vypukne vojna na Ukrajine, nie je to tak.

Napriek mnohým silným slovám o tom, že Rusko je agresor, politickí predstavitelia celej Európy vedia, aké fatálne následky by mal vojenský koflikt s Ruskom nielen pre Európu, ale aj pre celý svet.

A tu je namieste otázka, kto si v skutočnosti praje vojnový konflikt na Ukrajine a v celej Európe?

Odpoveďou je dnešné schválenie Zmluvy o obrannej spolupráci  medzi SR a USA, vládnymi poslancami.

Týmto aktom nielenže poskytli, ale  v skutočnosti darovali  územie nášho štátu a vzdušný priestor na vojenské účely inému štátu.   Ohrozili tak bezpečnosť  občanov nielen  nášho štátu, ale aj  občanov celej Európy.

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Monika Jankovská

Proces s Monikou Jankovskou v kauze Fatima odročili na september

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727313x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu