Založ si blog

Sociálne hriechy: „Politika bez zásad“. . .

 

Politika bez zásad je základom politickej kultúry  a mocenského zriadenia Západnej civilizácie, ktorá sa týmto spôsobom stáročia formovala. Jej výsledky a následky v tej najhoršej forme, pociťujeme  práve teraz v súčasnosti.

Neustále boje o územia, dobyvačné výpravy a vojny, presadzovanie práva silnejšieho sú skutočnou históriou Európy a jej vládcov. Vďaka „politike bez zásad“, tzv. „vyspelé národy Európy“ kolonizovali, okupovali a parazitovali na väčšine území všetkých kontinentov.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

V poslednom storočí to bola práve „politika bez zásad“, ktorá bola spúšťačom dvoch krutých svetových vojen.  Vieme o udalostiach prvej vojny, ktorá mala za následok  vznik nových štátov v Európe a zmenu politických  zriadení, ale aj sfér mocenského vplyvu.

Nástup fašizmu a nacizmu mal úplne zlikvidovať snahy ľavicových hnutí, ktorých cieľom bol slušný život, ľudské a sociálne práva pre tých najchudobnejších ľudí – vykorisťovanej robotníckej triedy. Táto postupná likvidácia viedla k ničivej vojne, v ktorej zahynuli milióny nevinných obetí.

Bývalé Československo sa stalo po podpísaní „Mníchovskej zmluvy“ obeťou „politiky bez zásad“, keď ho tzv. „vyspelý západ“ zradil a ponúkol ako na tácke Hitlerovi.

Takisto aj následné „demokratické procesy“ v bývalých socialistických štátoch boli výsledkom „politiky bez zásad“. Predstavitelia týchto štátov, darovali ako na zlatom podnose svoje územie a majetok chamtivcom, ktorí dovtedy kolonizovali a vyciciavali iné štáty.

Sebestačné Československo bolo rozdelené a následne sa oba štáty stali kolóniami s montážnymi dielňami a  lacnou pracovnou silou, ktorá za pár grajciarov budovala svetlé zajtrajšky vo „vyspelých západných štátoch“.

V súčasnosti na území Slovenska vďaka „politike bez zásad“ kraľuje zahraničný veľkokapitál, ktorý vyváža všetky zisky z krajiny. A samotné  Slovensko sa dostalo na takú úroveň „politiky bez zásad“, že mu  vládnu ľudia s pochybnou minulosťou. Dnes stačí mať dostatok peňazí a môžete sa stať politikom, ktorý rozhoduje o bytí, či nebytí občanov vlastného štátu.

Stačí mať dostatok peňazí a môžete si kúpiť politickú stranu, ktorá sa po voľbách prisaje na štát ako parazit a ťaží z neho.

Stačí mať dostatok peňazí, alebo dobrého mecenáša v podobe nejakého toho politického filantropa a môžete sa stať dokonca hlavou štátu.

Dôsledkom „politiky bez zásad“, je to, že sa z nášho štátu stala podradná trieťotriedna kolónia a vazalský štát. Pretože práve vďaka „politike bez zásad“ sa do parlamentu a vedenia štátu dostali ľudia bez morálneho kreditu a profesijných kvalít.

Dôsledkom „politiky bez zásad“ je, že títo ľudia bez najmenších výčitiek a bezočivo konajú v neprospech štátu a občanov. Pretože základom „politiky bez zásad“ je iba egoistická túžba vládnuť  a finančne profitovať z vládnutia, ale najmä odmietanie zodpovednosti za svoje konanie…

Ako skutočne vyzerá „politika bez zásad“ vidíme v našom štáte denne a vládni politici sa takým štýlom politiky  ani netaja. Zopakuje sa zajtra 8. februára, keď má parlament ratifikovať Dohodu o obrannej spolupráci medzi SR a USA, tá istá situácia, ako keď  poslanci  nakazení covidom hlasovali spoza igelitu za novelizáciu ústavného zákona, ktorým vláda mohla predlžovať núdzový stav?

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879812x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu