Založ si blog

Sociálne hriechy: „Politika bez zásad“. . .

 

Politika bez zásad je základom politickej kultúry  a mocenského zriadenia Západnej civilizácie, ktorá sa týmto spôsobom stáročia formovala. Jej výsledky a následky v tej najhoršej forme, pociťujeme  práve teraz v súčasnosti.

Neustále boje o územia, dobyvačné výpravy a vojny, presadzovanie práva silnejšieho sú skutočnou históriou Európy a jej vládcov. Vďaka „politike bez zásad“, tzv. „vyspelé národy Európy“ kolonizovali, okupovali a parazitovali na väčšine území všetkých kontinentov.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

V poslednom storočí to bola práve „politika bez zásad“, ktorá bola spúšťačom dvoch krutých svetových vojen.  Vieme o udalostiach prvej vojny, ktorá mala za následok  vznik nových štátov v Európe a zmenu politických  zriadení, ale aj sfér mocenského vplyvu.

Nástup fašizmu a nacizmu mal úplne zlikvidovať snahy ľavicových hnutí, ktorých cieľom bol slušný život, ľudské a sociálne práva pre tých najchudobnejších ľudí – vykorisťovanej robotníckej triedy. Táto postupná likvidácia viedla k ničivej vojne, v ktorej zahynuli milióny nevinných obetí.

Bývalé Československo sa stalo po podpísaní „Mníchovskej zmluvy“ obeťou „politiky bez zásad“, keď ho tzv. „vyspelý západ“ zradil a ponúkol ako na tácke Hitlerovi.

Takisto aj následné „demokratické procesy“ v bývalých socialistických štátoch boli výsledkom „politiky bez zásad“. Predstavitelia týchto štátov, darovali ako na zlatom podnose svoje územie a majetok chamtivcom, ktorí dovtedy kolonizovali a vyciciavali iné štáty.

Sebestačné Československo bolo rozdelené a následne sa oba štáty stali kolóniami s montážnymi dielňami a  lacnou pracovnou silou, ktorá za pár grajciarov budovala svetlé zajtrajšky vo „vyspelých západných štátoch“.

V súčasnosti na území Slovenska vďaka „politike bez zásad“ kraľuje zahraničný veľkokapitál, ktorý vyváža všetky zisky z krajiny. A samotné  Slovensko sa dostalo na takú úroveň „politiky bez zásad“, že mu  vládnu ľudia s pochybnou minulosťou. Dnes stačí mať dostatok peňazí a môžete sa stať politikom, ktorý rozhoduje o bytí, či nebytí občanov vlastného štátu.

Stačí mať dostatok peňazí a môžete si kúpiť politickú stranu, ktorá sa po voľbách prisaje na štát ako parazit a ťaží z neho.

Stačí mať dostatok peňazí, alebo dobrého mecenáša v podobe nejakého toho politického filantropa a môžete sa stať dokonca hlavou štátu.

Dôsledkom „politiky bez zásad“, je to, že sa z nášho štátu stala podradná trieťotriedna kolónia a vazalský štát. Pretože práve vďaka „politike bez zásad“ sa do parlamentu a vedenia štátu dostali ľudia bez morálneho kreditu a profesijných kvalít.

Dôsledkom „politiky bez zásad“ je, že títo ľudia bez najmenších výčitiek a bezočivo konajú v neprospech štátu a občanov. Pretože základom „politiky bez zásad“ je iba egoistická túžba vládnuť  a finančne profitovať z vládnutia, ale najmä odmietanie zodpovednosti za svoje konanie…

Ako skutočne vyzerá „politika bez zásad“ vidíme v našom štáte denne a vládni politici sa takým štýlom politiky  ani netaja. Zopakuje sa zajtra 8. februára, keď má parlament ratifikovať Dohodu o obrannej spolupráci medzi SR a USA, tá istá situácia, ako keď  poslanci  nakazení covidom hlasovali spoza igelitu za novelizáciu ústavného zákona, ktorým vláda mohla predlžovať núdzový stav?

 

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727150x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu