Založ si blog

Príčiny kolapsu súčasnej spoločnosti. ..

 

Keď chceme porozumieť tomu, čo sa okolo nás deje, mali by sme aspoň trochu poznať minulosť. Pretože práve tá, dokáže dať odpovede na otázky, ktoré trápia mnohých ľudí.

A v súčasnosti, na prahu nedozierneho vojnového konfliktu, sa mnoho ľudí pýta, čo sa stalo so spoločnosťou?

Prečo sa deje to, čo sa deje?

Tiež som premýšľala, prečo? Čo vedie ku kolapsu súčasnej spoločnosti?

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Odpovede som dostala pri čítaní slov Mahátmú Gándhího. Je to  „Sedem sociálnych hriechov“,  ktoré pravdivo pomenoval a ktoré sú v skutočnosti príčinou kolapsu „Vyspelej západnej civilizácie“.

Sú to:

 

1.  Politika bez zásad

2. Hospodárstvo bez morálky

3. Blahobyt bez práce

4. Výchova bez charakteru

5. Veda bez humanity (ľudskosti)

6. Pôžitok bez svedomia

7. Náboženstvo (viera) bez obete

 

V súčasnosti by sme tieto Gánghího slová mohli označiť aj ako „Sedem sociálnych hriechov kapitalizmu“, pretože sú jeho  podstatou  a filozofiou. Každý z týchto „Siedmych sociálnych hriechov“, slúži na ožobračovanie obrovského množstva ľudí vládnucou triedou a veľkokapitálovou elitou.

A práve v tomto období, sme svedkami neuveriteľného  potláčania základných ľudských práv a slobôd a sociálnych práv občanov vo všetkých štátoch, ktoré patria pod mocenský vplyv „Vyspelej západnej spoločnosti“. Spoločnosti,  ktorá sa vraj riadi  tzv. „demokratickými  princípmi a hodnotami“. Spoločnosti, ktorá sa nám rúca pred očami.

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44, aktualizované: 10:49

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727523x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu