Založ si blog

Citlivo vnímam obsah prejavu pani Čaputovej…

 

 

Napriek všeobecným názorom na prejav pani Čaputovej, že je znôškou prázdnych fráz a floskúl, si myslím niečo iné…

Tí, ktorí jej písali tento prejav, sa síce snažili, aby prvoplánovo tak vyznel, ale kto vie čítať medzi riadkami pochopil veľmi veľa.

Áno, tento prejav pani Čaputovej, priniesol mnoho zásadných informácií.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Pani Čaputová hovorila o súdržnosti  spoločnosti, zdravom rozume a disciplíne,  ktoré vraj pomôžu prekonať  krízu a pandémiu.

Pani Čaputová, je však sama strojcom rozbíjania spoločnosti, keďže svojimi „politickými rozhodnutiami“ , nielenže ide proti vôli občanov štátu, ktorého je čelnou predstaviteľkou, ale najmä nimi vyvoláva ostré názorové rozkoly.

Tieto „politické rozhodnutia“ prijíma na základe objednávky súčasnej vlády, ktorá je zlepencom strán milionárov,  ktorí ovládli tento štát za účelom mocenského a finančného prospechu. Preto sú krízové a pandemické opatrenia  tejto vlády  v hlbokom rozpore so zdravým rozumom.   „Ukážkovým príkladom dodržiavania disciplíny“  sa stal minister zdravotníctva Lengvarský, ktorý v čase núdzového stavu odletel na zaslúženú  rodinnú dovolenku do Ománu.

Pani prezidentka v tejto časti prejavu v skutočnosti priznala, že nezvláda úlohu hlavy štátu.

V ďalšej časti prejavu zasa priznala zodpovednosť za zničenie psychického zdravia a zdravého vývinu detí a mladých ľudí, ale  aj za utrpenie  starších ľudí, ktorí boli postavení na okraj spoločnosti.

Rovnako zásadným momentom prejavu sú slová, v ktorých „ďakuje“ tým ľuďom, ktorí prišli o to najvzácnejšie čo mali,  zdravie a životy, kvôli chamtivosti a   bezbrehému  zisku   „mocenských elít“ a predstaviteľov farmaceutických spoločností, ktorí zarábajú na ľudskom utrpení.

Áno, boli to práve  slovenskí „politickí nevoľnící“, ktorí im verne a servilne slúžia  a ktorí  uvrhli našu spoločnosť a štát do chaosu a kontaminovali ju „predsudkami, vzájomným opovrhovaní a bezohľadnosťou“.

Hovorí sa, že  človek žne to, čo zaseje. Preto ani pani Čaputová, spolu s vládnymi a inými predstaviteľmi štátu,  nemôžu čakať, že zožnú úrodu všeobjímajúcej dobroty a lásky, keď celé mesiace sejú ľadové krúpy nenávisti  a represálií  voči vlastným občanom v podobe vakcinačného apartheidu. A práve toto ich konanie,  zabránilo mnohým ľuďom žiť ich normálne a bežné životy a mnohých obralo nielen o existenčné istoty, ale  hlavne o zdravie a tisíce nevinných ľudí o životy.

Jej prosba, aby sa ľudia riadili vlastným srdcom a svedomím,  zachovali si ľudskú tvár a nenechali sa vyprovokovať nenávisťou, svedčí o tom, že pisatelia  prejavu pochopili, že   veľmi vážne  procesy zmeny  spoločnosti už boli spustené. A  svedčia o tom aj slová, „nerobme iným to, čo nechceme, aby robili nám“.

Žiaľ, pani Čaputová, vláda a iní čelní štátni predstavitelia zabudli práve na tieto slová, keď slepo a poddansky poslúchali nariadenia „novofeudálnej ,liberálnej,  bruselskej kasty“, ktorej reprezentanti  finančne profitujú na vakcinačnom obchode. A práve preto, mnohí naši občania už dávno pochopili, aké dôležité je konať slobodne a sebavedomo.  Pochopili, aký význam má skutočná sloboda, ľudské práva, etické princípy a morálne hodnoty. Títo ľudia už dávno rozmýšľajú „kráľovsky a slobodne“ a nie „nevoľnícky“, ako premýšľajú naši politickí sluhovia mocenských a farmaceutických elít.

Procesy zmeny spoločnosti sa spustili a naši „politickí nevoľníci“ im už neodkážu zabrániť, aj keď ich pri moci drží mediálna propaganda.

Pani Čaputová v prejave, ktorý prečítala občanom štátu, predniesla veľmi dôležité informácie, ktoré sa mali skryť za povrchnosť a frázy.

Aké?

To ukážu najbližšie udalosti svetovej politiky, ktoré s „politickými nevoľníkmi“, ktorí v súčasnosti na Slovensku vládnu, nepočítajú. Slangovo povedané, mocenské elity, našich „politických nevoľníkov“, ktorí im  slúžili a poslúžili na to, aby svojou servilnosťou a chamtivosťou spustili proces zmeny spoločnosti  „hodili cez palubu“.  A títo „politickí nevoľníci“  budú musieť niesť zodpovednosť za svoje konanie.

 

Článok bol pôvodne zverejnený na belobog.sk

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792717x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu