Založ si blog

Hľadanie Svetla

 

Na chvíľku som sa zadívala cez okno na zimnú idylu, akú si väčšina z nás spája s Vianocami, tak ako si spájame tieto sviatky so Svetlom. Svetlom, ktoré osvetľuje naše životy.

 

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

Hľadáme a čakáme Svetlo, ktoré by malo zostúpiť z nebies a zabúdame, že to Svetlo sme dostali od Stvoriteľa darom.  Je to Svetlo, ktoré je ukryté v každom z nás. To Svetlo je  Láska, ktorá dokáže presvetliť aj tú najtmavšiu temnotu.  Temnotu špiny sveta, v ktorej mnohí tápu a strácajú sa.

Márne budeme hľadať Svetlo z nebies, ak sami  nedokážeme dávať nezištne Lásku v každej z jej podôb.

Márne budeme čakať nejaký dar, keď nepochopíme, kvôli čomu sme sa ocitli tu na tomto svete.

Márne budeme hľadať a čakať, kým nepochopíme akú veľkú silu meniť životy a svet má Svetlo v podobe Lásky v nás.

Nečakajme dary, ale sami dávajme  svoj čas ľuďom okolo nás. Rozdávajme šťastie v drobných kvapkách  ľudskosti, láskavosti, empatie, súcitu, pochopenia, radosti zo života.

Niekedy stačí skutočne málo, aby sme dokázali nájsť v sebe Svetlo, ktoré hľadáme a rozžiariť ho tak, aby ľudia okolo nás nestrácali vieru a nádej.

Preto prajem všetkým ľuďom dobrej vôle, aby dokázali nájsť v sebe Svetlo Lásky. Zažali ho ako malý plamienok sviečky a začali tak meniť život sebe, ale aj všetkým tým, ktorí sú unavení chladom a temnotou spoločnosti.

 

Prajem všetkým radostné a pokojné prežitie vianočných sviatkov.

 

Devana

 

Slnovratovo 24. decembra 2021

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727180x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu