Založ si blog

Ako sa vláda a odborníci starajú o moje zdravie. ..

 

Mám dlhodobé chronické ochorenie pľúc, ale zdravým spôsobom života a pestovaním imunity to zvládam ako zdravý človek.

Snažím sa vyhýbať zbytočným rizikám, keď by som mohla ochorieť. Lenže nastáva zima a dosť nepríjemné sychravé počasie. A aj keď sa vždy teplo oblečiem, plus hrubá čiapka, šál, rukavice, nie je to nič príjemné, keď človek musí zbytočne mrznúť vonku ako za trest.

 

 

 

Áno za trest. V pondelok som čakala dobrú pol hodinu vonku v rade na poštu, pretože som musela nutne odoslať doporučenú poštu. Rovnako dlho som čakala v rade do potravín.

V stredu to isté. Dlhé minúty v rade pred lekárňou. Do obchodu som už radšej nečakala. Nemalo to zmysel. Bolo mi zima a radšej som utekala na autobus.

Takto chránila vláda moje zdravie aj minulý rok. Keď zrušili z jedného dňa na druhý autobusy a nikde nebolo ani zmienky, že spoje sú zrušené. Tri hodiny nešiel žiaden spoj a nemala som sa ako dostať domov. Všetko bolo zatvorené, musela som čakať vonku. Mohla som ísť pešo, ale kráčať po úzkej hlavnej ceste bez chodníka, plnej kamiónov, v hmle a chladnom daždi a vetre, by bola samovražda. Po hodine čakania som obvolávala známych, či by po mňa niekto neprišiel autom.  Našťastie suseda bola doma.

Doma som sa potom hodnú chvíľu rozmrazovala vo vani s horúcou vodou…

Áno vláda, spolu s odborníkmi  zasa chránia moje zdravie a veľmi  im  záleží na mojom živote. Až tak, že každú hlúposť, ktorá sa dala vybaviť za pár minút, si teraz odstojím v chladnom počasí. A tak ako  ja, milióny občanov Slovenska musia čakať  v zimnej pľušti, ako ovce na porážku. Je to priame ohrozenie zdravia všetkých nás, ktorých  táto vláda spolu s odborníkmi, vystavila riziku akútnych respiračných ochorení.

Opatrenia vytvárajú ľudia odtrhnutí od reality života. Každému z nich som by priala len to, aby museli znášať  utrpenie a poníženie, ktoré ľuďom denne pripravujú.

Trápne bľabotanie nášho „najvyššieho odborníka“ na TA3, len ukázalo, že sme ešte vo väčšej … ako sme si mysleli… Ale aj to, že ten človek si zjavne začal uvedomovať, že bude „obetným baránkom“ vlády aj farmafiriem, ktorým  verne slúži.

V tejto situácii by sa dalo povedať: Tak nám Pán Boh pomáhaj!  Len neviem ktorý…

Pretože, ten ich kresťanský osvecuje duchom svätým vedcov a odborníkov a požehnáva im dostatok peňazí, aby nám mohli takýmto spôsobom chrániť zdravie a požehnáva farmafirmy, ktoré už pre nás majú nachystané vakcíny a  lieky…

Vakcíny a lieky draho zaplatené osobnou slobodou, zdravím a hlavne životmi nevinných ľudí, ktorých odmietli pre vlastné zištné záujmy liečiť.

 

Vojna nie je športový zápas…

12.09.2022

Nie, žiadna vojna nie je športový zápas, aj keď médiá v posledných desaťročiach o vojnách vo svete často informujú práve takýmto spôsobom. Konflikt na Ukrajine nazvali vojnou a vyjadrujú sa o nej ako megašportovom zápase storočia. Majú tému o ktorej môžu donekonečna písať. Rozdelili čitateľov a divákov na fanúšikov a začali robiť propagandu [...]

„Sad“ roste sám? ..

02.09.2022

Ak chceme porozumieť skutočnému významu súčasného spoločensko-politického diania, musíme pochopiť podstatu systémov riadenia spoločnosti. Mnohým sa zdá, že procesy prebiehajú veľmi rýchlo. Nedávno sme počúvali o „uhlíkovej stope“, ktorú zanechávame a boli sme vyzývaní k šetreniu planéty a zdrojov. Pár mesiacov na to, celý svet postihla [...]

„Postavenie zaväzuje“, alebo „stal sa z džada pán“

30.08.2022

Rozhodnutie „vládnucich elít“ na Slovensku – zákaz zúčastniť sa verejnosti na oslavách SNP v Banskej Bystrici, sviatku, ktorý má obrovský význam pre Slovákov a je sviatkom boja proti fašizmu a nacizmu, ukázalo pravý charakter ich vládnutia. A to, že súčasná vláda je iba protektorátnou vládou, ktorá plní príkazy a nariadenia „mocenských elít“. [...]

Matovič

Matovič nemá mentálnu výbavu byť politikom, tvrdí politológ

29.09.2022 18:45

Finacmajster Matovič dokázal v záverečnej reči rozprávať bez prestávky viac ako dve hodiny. Pourážal opäť všetkých a tvrdí, že Fico bude ako Kadyrov.

veľvyslankyňa Holandska na Slovensku Gabriella Sancisiová

Ohrození ako sudcovia? Rezort kultúry chce chrániť novinárov

29.09.2022 18:30

Ministerstvo kultúry pozvalo odborníkov z Holandska, aby sa podelili o svoje skúsenosti v oblasti ochrany novinárov.

mikulec

SaS nebude iniciovať odvolávanie Mikulca, Sulík vylučuje dohody

29.09.2022 16:28, aktualizované: 18:43

Matovič uviedol, že Sulík sa dohaduje s "váhajúcimi" poslancami, aby podporili Matovičove odvolanie výmenou za to, že "popravia" Mikulca "ruka v ruke s mafiou zo SmeroHlasu". Sulík to označil za nehorázne.

BBC

BBC World Service prepustí takmer 400 zamestnancov

29.09.2022 16:18

Prepúšťanie súvisí so znižovaním nákladov a prechodom na digitálne platformy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,281
Celková čítanosť: 4792675x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu