Založ si blog

Svet bez múdrosti. .. Evolúcia či samozničenie?

So smútkom pozorujem, čo sa nám to všetkým stalo…

Pozorujem a premýšľam, ako sa ľudia ženú do sebazáhuby.  Deje sa to síce  už dlhú dobu, ale teraz, v tomto období všetko naberá šialené obrátky.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

V médiách a  na soc. sieťach sú príspevky plné negatívnych  myšlienok  o tom, ako starý svet končí a čo všetko nás čaká. Často sú to myšlienky bez štipky nádeje.

Mnoho ľudí sa vŕta v minulosti, hľadajú odpovede na to čo sa deje, ale málokto ich nachádza, pretože namiesto múdrosti hľadajú senzácie, ktorými by mohli iných ohúriť. A pritom minulosť je návodom, ako prežiť.

Iní sa snažia všetko pomenovať a zložito filozofujú o jednoduchých princípoch prežitia. Zložito filozofujú o duchovnej podstate kým a čím sme, až zabúdajú na jednoduchú a pritom najdôležitejšiu podstatu bytia Života na Zemi, ktorou je Láska. Možno preto, lebo sami podľahli egoizmu a sú tak  zaujatí sami sebou, že nedokážu vidieť to, čo ich obklopuje. Nedokážu vnímať a preciťovať, prežívať všetko to, čo majú okolo seba a boli im to dané darom. Nedokážu sa spojiť so skutočným duchovnom a strácajú tak podstatu vlastného bytia a svoju dušu.

Aj preto mohol vzniknúť svet bez múdrosti, v ktorom sa egoizmus, neľudskosť, samoľúbosť a duchovná obmedzenosť stali podivnými atribútmi novodobej vyspelosti ľudstva. Pretlak vedomostí a informácií pomaly začal vytvárať mentálne otroctvo tak silné, že ľudstvo speje k úspešnému samozničeniu, nielen seba, ale aj k devastácii celej planéty.

Veľmi často píšem o tom, že technický a technologický rozvoj, nie je pravým rozvojom ľudstva, pretože potláča ľudskosť v človeku. Je to zámer tých, ktorí takýmto spôsobia prispievajú k likvidácii podstaty Lásky tu na planéte. A deje sa to takým obludným spôsobom, že všetky hodnoty prameniace z Lásky, sú dehonestované a prekrútené tak, že úplne stratili svoj pôvodný význam. Súčasná civilizácia úplne stráca  spätosť s prírodou a s planétou, ktorá je základom prežitia ľudského druhu. Nie je to len chamtivé rabovanie toho, čo Zem dáva, ale obrovská neúcta voči Životu ako takému.

Mnohí ľudia žijú v presvedčení, že práve technický a technologický je vrchol evolúcie súčasnej civilizácie. Žiaľ, vyzerá to tak, že sa znova stáva jej koncom, tak ako aj v minulosti. Samozvané  „elity“, ktoré  v súčasnosti vládnu svetu pomocou moci peňazí a technológií, ženú svojou chamtivosťou ľudstvo k samozničeniu. Volajú po záchrane planéty, ale pravým zámerom ich snáh nie je záchrana Zeme, ale ešte jej väčšia devastácia a úplne zotročenie ľudstva. Ignorujú prírodné zákony a hlavne to, že Zem je jeden krásny živý organizmus, na ktorom sa ľudstvo vďaka vládnucim elitám zmenilo na nenažratého parazita. Parazita, ktorý vlastnou hlúposťou likviduje hostiteľa.

Áno, často píšem, že aj tie najzložitejšie  problémy, majú často tie najjednoduchšie riešenia. A záchrana planéty a ľudstva má tiež veľmi jednoduché riešenie. Najdôležitejšie zo všetkých riešení, tak ako som mnohokrát napísala v článkoch, je  prevzatie osobnej zodpovednosti za svoje konanie. Ďalším veľmi dôležitým riešením je čestné konanie, pretože práve nečestnosť je v súčasnosti jedným z nástrojov vládnutia elít. Úcta k životu ako takému je jedným zo základných pilierov Lásky, ktorá dáva človeku schopnosť správať sa a žiť ako naozajstný človek a nie, ako bezduchý chamtivý parazit. Pár jednoduchých riešení však prináša ďalšie a ďalšie možnosti, ktorými je možné zachrániť planétu a život na nej a predovšetkým sú záchranou ľudského druhu.

Keď ľudia pochopia, čo všetko spáchali egoizmom a chamtivosťou  a hlavne nenávisťou voči vlastnému druhu, môžu skutočne prežiť a napredovať.

 

Článok bol pôvodne zverejnený na Belobog.sk

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876609x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu