Založ si blog

Chcem „sovietsku vakcínu“!

Včerajší deň bol veľmi zaujímavý. Priniesol toľko mediálnych rozbušiek, že sa niet čo čudovať, ako to v bežných ľuďoch vrie. Veď práve o to ide. Nazlostiť a vytočiť ich  čo najviac.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Ráno som si v médiách všimla, ako big boss lekárskych odborov p. Visolajský hrmí hnevom spravodlivým, kde zmizli pľúcne ventilácie a ľudia, ktorí ich obsluhujú. Áno, treba ľuďom ukázať, že vláda súčasný stav nezvláda a v zdravotníctve sa dejú paranormálne javy. Len by som podotkla, že on ako šéf lekárskych odborov má za túto situáciu tiež plnú zodpovednosť a maslo na hlave.

Pani prezidentka sa ako poriadna erdek baba tuho nasrala a buchla po stole, že vraj treba prestať o covide tliachať a počúvať bludy.

Má pravdu.

Média, politici a spolu s odborníkmi o covide denne „tliachajú“ a občania sú nútení počúvať tie bludy.

Napríklad tie od nášho najvýznamnejšie odborníka, pána Krčméryho, ktorého médiá dokonca  pasujú aj do roly slovenského Nostradama.  Našťastie však podľa jeho slov, máme na Slovensku vedcov, ktorých  osvietil Duch svätý a Pán Boh ich  požehnal dostatkom peňazí a preto sú takí skvelí v boji s covidom.  Potom básnil niečo o sovietských vakcínach, vraj sa im nemáme brániť a ani sovietským liekom a kyslíku. Potom s entuziazmom jemu vlastným, utešoval divákov, že ľudstvo prežilo aj oveľa horšie pandémie, kedy zomrela tretina ľudstva a že prežijeme aj túto… Nuž, keby to bola len pandémia covidu tak určite, ale  spojenie pandémie covidu spolu s pandémiami hlúposti, strachu a chamtivosti, neveští pre Slovensko nič dobré, pretože štát je po právnej, ekonomickej a politickej stránke už dávno mŕtvy. Napokon Slovač aj trochu postrašil, že keď nebudeme držať huby a krok a nepríjmeme dary vedy a medicíny, bez toho aby sme za tým videli, nejaký politický či morálny nátlak tak Vianoce budú také kruté ako Veľká noc…  Diváci si vypočuli  ešte  jeho radostnú zvesť o tom, že Vianoce nás ukľudnia. Vraj  sú aj iné hodnoty, ako napríklad v pondelok  zasadanie v Hong Kongu, v utorok v Tokiu, v stredu prednášanie v Sydney a vo štvrtok si ísť vybrať peniaze do Monaka. Verím, že väčšina Slovákov sa nad sebou zamyslí a vzdá  sa takého spôsobu života aký spomínal pán odborník.

A keď sme pri tých  peniazoch… Nuž po genitálnej „Daňovej reforme“ , najpovolanejšieho daňového odborníka akého  Slovensko kedy malo, nám budú aj  babkine povaly malé. Asi tak to  pán Krčméry myslel v súvislosti s tým  Monakom.

Preto dnes pri šalviovom čaji premýšľam, čo vynechám, keď je už ten lockdown. Lietať sa mi  po svete tomto počasí už veľmi nechce. Na povale mám plno nasušených byliniek. To pre prípad, že by som odmietla dary vedy a medicíny.  V Ducha svätého, som práve po slovách pána Krčméryho prestala úplne veriť. A ani mi Pán Boh nepožehnal toľko peňazí, že by som ich mohla ostentatívne chodiť vyberať do Monaka.

Nuž vynechám práve to nezmyselné „tliachanie o covide“. Pretože to je súčasťou mediálnej vojny voči nám občanom. A každá takáto správa je  spomínanou malou rozbuškou na vyvolanie hnevu a vášní ľudí. A čím viac takých rozbušiek je, tým je hnev národa väčší. Pretože to je skutočný zámer takýchto správ. Vyvolať otvorený konflikt. Pretože ľudia zabúdajú, že problémy sa dajú riešiť aj inou cestou. Tým, že podliehajú tlaku a emóciám, ukazujú, že len pristúpili na hru tých, ktorí ich chcú ešte viac zotročiť a pritvrdiť v reštrikciách voči nim.

Preto by sme mali poslúchnuť rady  pána Krčméryho, ktorý je podľa vlastných slov, tým najlepším  odborníkom na Slovensku.  A  od vlády tvrdo vyžadovať  ním spomínanú „sovietsku vakcínu“. Nie americkú, nie ruskú,  ale priamo tú „sovietsku“ o ktorej hovoril.   A ktovie… Možno nakoniec bude aj tá „sovietska vakcína“.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885799x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu