Založ si blog

Slovensko sa nesmie stať kvôli Budajovi, Smatanovi a mimovládkam rezerváciou plnou bezprízorných domorodcov. ..

 

Keď som stála spolu s masou ľudí vo štvrtok 9. septembra pri pamätníku SNP v Banskej Bystrici, v jeden okamih som si spomenula na to, ako som kedysi človeka a národ prirovnala k stromu.

Strom so zdravými koreňmi, je stromom zdravým, plným života, ale keď vytrhnú strom aj s koreňmi a snažia sa ho presadiť do nového prostredia stáva sa, že takýto drastický zákrok neprežije, alebo len živorí.
Ak stromu pretnú korene, zničia jeho silu, strom hynie. Z jeho dreva možno vyrobia niečo pekné, zaujímavé a užitočné, ale už to bude len mŕtve drevo.
V horšom prípade z neho môžu vyrobiť toaletný papier, alebo ho spáliť pri výrobe tepla, a tak zanikne úplne.
To isté sa stáva nielen človeku,  ak stratí svoje korene, ale aj celým národom.
Keď zoberiete človeku jeho rodinu a vlasť stáva sa osamelým vyhnancom a tulákom. Je zraniteľným a stáva sa ľahkou korisťou ľudských predátorov.
Keď zoberiete národu jeho korene- kultúru a tradície, jazyk, územie, zničíte a prekrútite jeho históriu tiež hynie…

Je to oveľa horšia smrť, ako tá fyzická. Je to smrť otroctva a poddanstva.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Celé roky sa v našom malom štáte dejú veci, ktoré majú za následok rozklad rodín. Otcovia rodín, ale v súčasnosti už  aj matky, len preto, aby uživili svoje rodiny sú desaťročia nútení pracovať v zahraničí. Pôvod a zmysel  rodiny stráca svoj význam. Podprahovo sú presadzované také hodnoty, ktoré majú rodiny rozbiť, rozdeliť  a zničiť tak, aby strácali svoju súdržnosť.

Z kultúry a umenia, ktoré by mali dať človeku  niečo krásne, povzniesť jeho dušu, aby dokázal duchovne a duševne rásť sa postupne stalo „umenie hnusu“, ktoré naopak utlmuje, či dokonca zabíja v človeku všetko dobré a pekné. Človek, ktorý podľahne tlaku tohto „umenia“, sa stáva vďačným konzumentom hnusu a stoky, ktoré mu je servírované v lákavom mediálnom pozlátku.  Takisto, z tradícií, ktoré sú posvätným dedičstvom národa, sa stáva konzumná kultúra, síce na pohľad ľúbivá, ale duchovne prázdna.

Posledné desaťročia sa zámerne  a nehanebne prekrúca história a propaganda, ide na plné obrátky. Odrazu nie sme nikým a všetko, čo kvôli národu a štátu urobili a obetovali naši predkovia je zatracované, potláčané, zosmiešňované, dehonestované.

V jazyku sa objavujú cudzie výrazy a slová, ako keby tie v tom našom rodnom jazyku, boli niečo podradné. Človek má občas pocit, že sa ocitol v úplne inom štáte a nie na Slovensku.

A teraz chce  skupina ľudí cielene obrať ľudí o ich pôdu, lesy, hory  a vodu. Možno si mnohí myslia, že tí ľudia sú odtrhnutí od reality života na vidieku a preto to robia. V určitom uhle pohľadu to tak je, ale v skutočnosti pracujú podľa vopred určeného plánu. A tým je, zničiť život na dedinách tak, aby stratil svoj zmysel. Chcú  odporným spôsobom obrať obyvateľov  dedín o spätosť s prírodou a Zemou. Celá medvedia agenda MŽP a mimovládnych a štátnych ochranárskych organizácii má za úlohu vyhnať ľudí z lesov, hôr, lúk a polí a zatvoriť ich ako laboratórne myši do klietok domov. Za falošnou ochranárskou agendou sa ukrýva megabiznis s eurofondami a s prírodným bohatstvom Slovenska. A tam kde o biznis a peniaze, tam ide o všetko. Sladké reči falošných ekoprorokov  našťastie už mnohí prekukli a snažia sa zachrániť to,  čo tomuto štátu ešte  ostalo po tridsiatich rokov „slobody a demokracie“, ktoré sú synonymom pre bezbrehé rozkrádanie, pľundrovanie a vykorisťovanie.

Nie, Slovensko sa nesmie stať  „indiánskou“, rezerváciou, kvôli takým ľuďom ako sú minister Budaj, štátny tajomník Smatana, rôzne ochranárske organizácie, ktoré ochraňujú najmä záujmy svojich chlebodarcov a mecenášov  a nie slovenskú prírodu.

Ak sa my, čo žijeme  a pracujeme na vidieku nespojíme a nezabránime tomuto drancovaniu, ktoré dokonca prezentujú  aj mnohé „novodobé celebrity a osobnosti“ s úsmevom na tvári, Slováci prídu o všetko. A ľudia, ktorí tu žijú sa stanú  vyhnancami a tulákmi vo vlastnej domovine, ktorú nedokázali ochrániť.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879946x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu