Založ si blog

Výsledok vládnutia Matovičovej chunty. . . Krach ako v Grécku?

Neprejde deň, aby sa z médií nevalila na občanov špina, za ktorú sú zodpovední tí, ktorí sa po „ťažkom boji s Ficom a jeho vládami“  dostali k moci.

Špina, ktorou bojovali za to, aby mohli drancovať a ničiť tento štát.

Špina, ktorú bude potrebné likvidovať a čistiť niekoľko desaťročí, ak sa nájde pár spravodlivých a čestných ľudí, ktorým ešte aspoň trochu záleží na štáte a jeho občanoch.

Špina, ktorá rástla ako nebezpečné podhubie celé roky a teraz po roku a pol prerástla celý štát.

Špina, ktorú nezakryje ani pápežská návšteva a požehnávanie jej aktérov.

Špina, ktorá má nespočetné množstvo podôb…

 

Foto: Robert Hüttner, Pravda

 

Šafárenie podnikateľského génia s verejnými financiami, ktorý sa z premiéra stal ministrom financií doviedlo tento štát na „grécku cestu“ a Slovensku hrozí rovnaký krach ako sa udial pred pár rokmi v Grécku. Takže občania sa majú na čo tešiť. Okrem neúmerného zdražovania potravín, energií, plynu a vlastne všetkého sa môže stať, že sa jednoducho ľudia nebudú môcť dostať k vlastným peniazom na účtoch. Len nech si spomenú, čo sa dialo v Grécku…

A kto, za to všetko bude môcť? No predsa ten papľuh Covid.  Za ten sa toho skryje…

Dokonca aj to, ako  chce štát ošklbať,  pardon „zarobiť“ aj zdaňovaním slabo zarábajúcich úspor Slovákov…

Zlatou baňou je aj zdražovanie plynu a elektrickej energie.

To, že napríklad zdraželi chlieb a pečivo, je výsledkom ignorácie  pandemickej pomoci potravinárom, pekárom a cestovinárom, ale to nevadí, hlavne že Matovič investoval milióny  do očkovacej lotérie.

Na ministerstve ŽP sa usadili živly, ktoré sú pre slovenskú prírodu škodlivejšie ako samotný lykožrút.

Nuž čo si myslieť o vševedkovi , novembrovom tribúnovi, povestnom svojou pohnutou kotolníckou a udajovskou minulosťou, ktorý skáče z jednej politickej strany do druhej ako blcha v snahe stále si niekde sosnúť?  Tentoraz  však dostal tú najdôležitejšiu politickú úlohu vo svojom živote, zlikvidovať a rozpredať to, čo Slovensku ešte ostalo. A svojej úlohy sa zhostil presne tak, ako aj v 89tom. Odbornú verejnosť a občanov, ktorí vidia, aké škody  MŽP spolu s ochranármi  páchajú na majetku štátu a jeho občanov, tento „minister pravdy“, verejne nazval „fašistami, dezolátmi a antivaxermi“.

Áno takto sa správajú mnohí koaliční politici.  Ako despotickí tyrani. Ale v skutočnosti sú len sluhovia vyšších záujmov, ktoré majú zálusk nielen na prírodné zdroje, ale najmä na strategickú surovinu, ktorá  je život človeka nepostrádateľná a má nevyčísliteľnú hodnotu. Nuž  ropa sa len tak chlípať nedá a ani zlato chrústať ako čipsy. Bez vody nebude život v žiadnej jeho podobe…

Ale Slováci sa ešte stále boja covidovej pandémie, ktorou ich táto vláda neustále straší a terorizuje namiesto toho,  aby sa báli ich konania.

Právny a sociálny štát už neexistuje. Vojna policajtov a politikov je niečím, čo v tomto štáte ešte nebolo.  Koaliční politici zneužívajú právomoci, pošpinili a zneuctili Ústavu SR, vedome porušujú zákony.

Hlava štátu preberá rétoriku akejsi zvrchovanej panovníčky,  ktorá ide proti záujmom vlastných občanov, ktorých považuje, len za akýsi odpad a plebs, či poddaných.

Nie, Slovensku nehrozí len ekonomický krach, ten už  je aj tak  v plnom prúde. Hrozí mu krach obyčajných ľudských hodnôt, pretože ľudia sú práve kvôli nenávistnej politike týchto ľudí tak rozdelení, že nikto nevie ako toto všetko skončí. Ukáže sa  najmä vtedy, keď nebudú mať čo jesť, čím kúriť v nadchádzajúcej zime a budú umierať kvôli neposkytnutiu zdravotnej starostlivosti, pretože minister zdravotníctva sa nielenže riadi príkazmi Pfizeru, ale aj likviduje nemocnice, ktoré občanom poskytovali aspoň akú takú zdravotnú starostlivosť.

Výsledkom vládnutia tejto chunty sú tisíce mŕtvych, ktorých nechali zomrieť neposkytnutím adekvátnej starostlivosti a zvalili to na Covid, len aby mali farmaceutické firmy  spolu s nimi  na Slovensku „očkovacie Eldorádo“.

Výsledkom vládnutia tejto chunty je rozklad právneho a sociálneho štátu a krach ekonomiky.

Títo ľudia idú vedome proti záujmom štátu a jeho občanov.

Preto sa na nich vzťahuje zákon č. 300/2005 Z.z. a príslušné paragrafy: § 311, § 312, §313, §314, §0315, § 316, § 317, § 318,  § 319 a § 320.

Nájde sa tých pár spravodlivých a čestných,  ktorým ešte záleží na tomto štáte a jeho občanoch?

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879854x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu