Založ si blog

Výsledok vládnutia Matovičovej chunty. . . Krach ako v Grécku?

Neprejde deň, aby sa z médií nevalila na občanov špina, za ktorú sú zodpovední tí, ktorí sa po „ťažkom boji s Ficom a jeho vládami“  dostali k moci.

Špina, ktorou bojovali za to, aby mohli drancovať a ničiť tento štát.

Špina, ktorú bude potrebné likvidovať a čistiť niekoľko desaťročí, ak sa nájde pár spravodlivých a čestných ľudí, ktorým ešte aspoň trochu záleží na štáte a jeho občanoch.

Špina, ktorá rástla ako nebezpečné podhubie celé roky a teraz po roku a pol prerástla celý štát.

Špina, ktorú nezakryje ani pápežská návšteva a požehnávanie jej aktérov.

Špina, ktorá má nespočetné množstvo podôb…

 

Foto: Robert Hüttner, Pravda

 

Šafárenie podnikateľského génia s verejnými financiami, ktorý sa z premiéra stal ministrom financií doviedlo tento štát na „grécku cestu“ a Slovensku hrozí rovnaký krach ako sa udial pred pár rokmi v Grécku. Takže občania sa majú na čo tešiť. Okrem neúmerného zdražovania potravín, energií, plynu a vlastne všetkého sa môže stať, že sa jednoducho ľudia nebudú môcť dostať k vlastným peniazom na účtoch. Len nech si spomenú, čo sa dialo v Grécku…

A kto, za to všetko bude môcť? No predsa ten papľuh Covid.  Za ten sa toho skryje…

Dokonca aj to, ako  chce štát ošklbať,  pardon „zarobiť“ aj zdaňovaním slabo zarábajúcich úspor Slovákov…

Zlatou baňou je aj zdražovanie plynu a elektrickej energie.

To, že napríklad zdraželi chlieb a pečivo, je výsledkom ignorácie  pandemickej pomoci potravinárom, pekárom a cestovinárom, ale to nevadí, hlavne že Matovič investoval milióny  do očkovacej lotérie.

Na ministerstve ŽP sa usadili živly, ktoré sú pre slovenskú prírodu škodlivejšie ako samotný lykožrút.

Nuž čo si myslieť o vševedkovi , novembrovom tribúnovi, povestnom svojou pohnutou kotolníckou a udajovskou minulosťou, ktorý skáče z jednej politickej strany do druhej ako blcha v snahe stále si niekde sosnúť?  Tentoraz  však dostal tú najdôležitejšiu politickú úlohu vo svojom živote, zlikvidovať a rozpredať to, čo Slovensku ešte ostalo. A svojej úlohy sa zhostil presne tak, ako aj v 89tom. Odbornú verejnosť a občanov, ktorí vidia, aké škody  MŽP spolu s ochranármi  páchajú na majetku štátu a jeho občanov, tento „minister pravdy“, verejne nazval „fašistami, dezolátmi a antivaxermi“.

Áno takto sa správajú mnohí koaliční politici.  Ako despotickí tyrani. Ale v skutočnosti sú len sluhovia vyšších záujmov, ktoré majú zálusk nielen na prírodné zdroje, ale najmä na strategickú surovinu, ktorá  je život človeka nepostrádateľná a má nevyčísliteľnú hodnotu. Nuž  ropa sa len tak chlípať nedá a ani zlato chrústať ako čipsy. Bez vody nebude život v žiadnej jeho podobe…

Ale Slováci sa ešte stále boja covidovej pandémie, ktorou ich táto vláda neustále straší a terorizuje namiesto toho,  aby sa báli ich konania.

Právny a sociálny štát už neexistuje. Vojna policajtov a politikov je niečím, čo v tomto štáte ešte nebolo.  Koaliční politici zneužívajú právomoci, pošpinili a zneuctili Ústavu SR, vedome porušujú zákony.

Hlava štátu preberá rétoriku akejsi zvrchovanej panovníčky,  ktorá ide proti záujmom vlastných občanov, ktorých považuje, len za akýsi odpad a plebs, či poddaných.

Nie, Slovensku nehrozí len ekonomický krach, ten už  je aj tak  v plnom prúde. Hrozí mu krach obyčajných ľudských hodnôt, pretože ľudia sú práve kvôli nenávistnej politike týchto ľudí tak rozdelení, že nikto nevie ako toto všetko skončí. Ukáže sa  najmä vtedy, keď nebudú mať čo jesť, čím kúriť v nadchádzajúcej zime a budú umierať kvôli neposkytnutiu zdravotnej starostlivosti, pretože minister zdravotníctva sa nielenže riadi príkazmi Pfizeru, ale aj likviduje nemocnice, ktoré občanom poskytovali aspoň akú takú zdravotnú starostlivosť.

Výsledkom vládnutia tejto chunty sú tisíce mŕtvych, ktorých nechali zomrieť neposkytnutím adekvátnej starostlivosti a zvalili to na Covid, len aby mali farmaceutické firmy  spolu s nimi  na Slovensku „očkovacie Eldorádo“.

Výsledkom vládnutia tejto chunty je rozklad právneho a sociálneho štátu a krach ekonomiky.

Títo ľudia idú vedome proti záujmom štátu a jeho občanov.

Preto sa na nich vzťahuje zákon č. 300/2005 Z.z. a príslušné paragrafy: § 311, § 312, §313, §314, §0315, § 316, § 317, § 318,  § 319 a § 320.

Nájde sa tých pár spravodlivých a čestných,  ktorým ešte záleží na tomto štáte a jeho občanoch?

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Silné zemetrasenie na Kréte má jednu obeť a viacero zranených

27.09.2021 11:23

Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8, ktoré v pondelok ráno zasiahlo grécky ostrov Kréta, si vyžiadalo najmenej jedného mŕtveho a viacero zranených.

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097215x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu