Založ si blog

Stačí mať kačací úsmev a byť tovarom?

Včera som len tak letmo zahliadla v televízii zábery zo sústredenia súťažiacich „krások“  Miss Universe, ktoré sa konalo v Rajeckých Tepliciach…

V obecenstve, ktoré sledovalo módnu prehliadku sedeli rôzne „celebrity“, ktoré mali toho veľa spoločného. Napríklad aj plastického chirurga, ktorý im robil  rovnaké vylepšenia ich tvárí a postáv.

 

Ilustračné foto: Pixabay

 

Je toto výdobytkom modernej  emancipácie žien, za ktorú mnohé ženy bojovali? Uvedomujú si ženy, ktoré podľahli tomuto novodobému trendu a kultu „dokonalého a krásneho tela“, že sa stali len tovarom v konzumnej spoločnosti? Kedysi sa takýmto spôsobom vystavovali otroci na predaj  a dnes sa ženy samé ponúkajú v rôznych súťažiach krásy.

V médiách sú často prezentované ženy s dokonalou vizážou, s fasádou mejkapu, vyumelkované zázrakmi plastickej chirurgie. Novodobé celebritky ovládli sociálne siete, kde majú tisíce sledovateľov, ktorí ochkajú a krochkajú nad ich lascívnymi fotkami.

Aké jednoduché je stať sa bezduchým tovarom na predaj. Aké jednoduché je stať sa umelou plastikovou bábikou, ktorá si užíva svojich pár minút mediálnej slávy. Aké jednoduché  je stať sa tovarom zabaleným v peknom a lákavom obale…

Aké jednoduché je predávať sa a  prázdno sa usmievať. Usmievať  sa kŕčovitým úsmevom, ktorému chýba krása pravej  ženskosti. Rýdzej ženskosti, ktorá robí ženu ženou a nie kusom mäsa na predaj.

Poznám mnoho krásnych žien, ktoré síce nemajú kačací úsmev a umelé prsia, dokonca nemajú ani kilo mejkapu na tvári, ale sú  to skutočné ženy. Krásne ženy s dušou.

Ženy, ktoré si žijú  statočne svoje životy. Životy plné povinností, práce, starostí a  starostlivosti o rodinu, blízkych. Ženy, ktoré keď sa usmejú, je to ako keď  slnko prežiari zamračenú oblohu po búrke. Ženy, ktoré sú vnútorne slobodné, pretože poznajú svoju výnimočnú hodnotu, ktorá sa nedá zmerať žiadnymi peniazmi na svete. Hodnotu, ktorá sa dá vyjadriť iba láskou a ľudskosťou.

Skutočnej žene nestačí mať kačací úsmev a byť tovarom na predaj. Nestačí jej byť prázdnym človekom bez srdca, duše, múdrosti.

Skutočná žena, vie že vonkajšia krása a najmä tá umelá, je pominuteľná. Vie, že krása ženy sa ukrýva v tom kým je, ako cíti, ako dokáže ľúbiť a koľko lásky  a dobra dokáže nezištne dávať.

Často premýšľam nad tým, ako rýchlo mnohé  ženy zahodili svoju ženskosť a dôstojnosť. Ako jednoducho  sa vzdali  vnútornej slobody a stali sa   tovarom, prázdnymi,  plastikovými bábikami na pobavenie iných.  A vtedy premýšľam aj  nad tým, aké to je „mať“ dokonalé, ale umelé telo, alebo „byť“ obyčajnou, ale slobodnou a skutočnou ženou…

Ja som si vybrala už dávno…

 

S úctou Devana

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727489x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu