Založ si blog

A aká je to tá „demokratická vláda“?

Pred chvíľou som si prečítala správu o tom, že predstavitelia Talibanu vyhlásili, že v Afganistane nebude demokratická vláda. Po tom, čo afgansky prezident Ašraf Ghaní, ktorý spolu s USA a NATO spolupracoval na budovaní demokracie v Afganistane, utiekol aj so 169timi miliónmi dolárov, ktoré si odviezol na štyroch autách a helikoptére, sa tomu ani nečudujem.

 

Foto: Robert Hüttner, Pravda

 

Na Slovensku máme tiež „demokratickú vládu“, po ktorej hlasne volali slušnoľudia a liberálne zmýšľajúci voliči a najmä predstavitelia strán, ktorí súčasnú vládu vytvorili. Ich boj za „slobodné a slušné Slovensko“ trval celé roky.

Dočkali sa a po míľniku, mnohých protestoch  a zvrátenej predvolebnej kampani,  konečne na Slovensku vládnu. Áno, súčasnú vládu skladali štyria milionári, ktorí si svoje strany kvôli tomu účelovo založili. A založili si ich, či lepšie povedané kúpili,  vďaka financiám, ku  ktorým sa dostali rôznymi spôsobmi, ktoré systém „slobody a demokracie“ dovoľuje. Áno, mohli si to dovoliť. Mohli si kúpiť vlastné politické strany ako zdroj biznisu. V skutočne právnom štáte, by takíto ľudia niesli zodpovednosť za svoje konanie, ale žijeme v „demokracii“, ktorá je synonymom pre zdieranie, korupciu, nečestnosť, vydieranie, zneužívanie moci, prenasledovanie ľudí, ich väznenie, mučenie, vraždenie.

Takže ako vyzerá vládnutie „demokratickej vlády“ tu u nás na Slovensku?

Mnohí občania to už  zistili.

Demokraticky zvolení papaláši  sa odrazu stali novofeudálmi, ktorí rozhodujú o bytí, či nebytí človeka. Zamenili si Slovensko s krajinou neobmedzených možností  a bájnym Eldorádom. Z prázdnej špajze, ktorá vraj ostala po Ficovi, rozšafne rozhadzujú miliardy. Zo štátnych peňazí financujú megakampane farmaceutickým firmám, rozhadzujú peniaze na nezmyselné testovania, na ktorých mnohí zázračne zbohatli.  Kupujú drahé zbrane, ničia slovenskú prírodu a poľnohospodárstvo.

Bez najmenších výčitiek drancujú to, čo ešte ostalo. Zadlžujú štát tak, že za ich „demokratické vládnutie“, budú draho  platiť celé generácie občanov tohto štátu.

Ale akého štátu?

Toho, ktorý táto vládna moc právne rozložila, pretože „ústavní činitelia“ vedome porušujú zákony a Ústavu SR?

Štátu, ktorý ekonomicky zničili a zdevastovali?

Štátu,  z ktorého po ich vláde neostane nič?

Nuž, aká je to tá „demokratická vláda“?

Zámerné devastovanie a likvidácia štátu?

Bezočivé obmedzovanie základných ľudských práv občanov štátu a ničenie ľudskej dôstojnosti?

Likvidácia sociálnych práv občanov, ich zbedačovanie a vytváranie obrovskej chudoby?

Vydieranie a vyhrážanie sa  občanom vládnymi a mocenskými  reštrikciami?

Vytváranie očkovacieho apartheidu?

Zneužívanie moci a silových zložiek proti vlastnému obyvateľstvu?

Vyzerá to tak, že áno. Pretože presne to,  sa  v súčasnosti  deje na Slovensku.

Afgansky prezident po „demokratickom vládnutí“  utekal s helikoptérou a štyrmi autami, plnými peňazí. Ktovie ako budú utekať naši súčasní vládni predstavitelia. A po udalostiach v Afganistane, kde demokraciu a „najmocnejšiu armádu sveta“, porazili „pastieri kôz“, možno už aj trénujú, ako a s čím budú utekať.

 

 

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727508x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu