Založ si blog

A aká je to tá „demokratická vláda“?

Pred chvíľou som si prečítala správu o tom, že predstavitelia Talibanu vyhlásili, že v Afganistane nebude demokratická vláda. Po tom, čo afgansky prezident Ašraf Ghaní, ktorý spolu s USA a NATO spolupracoval na budovaní demokracie v Afganistane, utiekol aj so 169timi miliónmi dolárov, ktoré si odviezol na štyroch autách a helikoptére, sa tomu ani nečudujem.

 

Foto: Robert Hüttner, Pravda

 

Na Slovensku máme tiež „demokratickú vládu“, po ktorej hlasne volali slušnoľudia a liberálne zmýšľajúci voliči a najmä predstavitelia strán, ktorí súčasnú vládu vytvorili. Ich boj za „slobodné a slušné Slovensko“ trval celé roky.

Dočkali sa a po míľniku, mnohých protestoch  a zvrátenej predvolebnej kampani,  konečne na Slovensku vládnu. Áno, súčasnú vládu skladali štyria milionári, ktorí si svoje strany kvôli tomu účelovo založili. A založili si ich, či lepšie povedané kúpili,  vďaka financiám, ku  ktorým sa dostali rôznymi spôsobmi, ktoré systém „slobody a demokracie“ dovoľuje. Áno, mohli si to dovoliť. Mohli si kúpiť vlastné politické strany ako zdroj biznisu. V skutočne právnom štáte, by takíto ľudia niesli zodpovednosť za svoje konanie, ale žijeme v „demokracii“, ktorá je synonymom pre zdieranie, korupciu, nečestnosť, vydieranie, zneužívanie moci, prenasledovanie ľudí, ich väznenie, mučenie, vraždenie.

Takže ako vyzerá vládnutie „demokratickej vlády“ tu u nás na Slovensku?

Mnohí občania to už  zistili.

Demokraticky zvolení papaláši  sa odrazu stali novofeudálmi, ktorí rozhodujú o bytí, či nebytí človeka. Zamenili si Slovensko s krajinou neobmedzených možností  a bájnym Eldorádom. Z prázdnej špajze, ktorá vraj ostala po Ficovi, rozšafne rozhadzujú miliardy. Zo štátnych peňazí financujú megakampane farmaceutickým firmám, rozhadzujú peniaze na nezmyselné testovania, na ktorých mnohí zázračne zbohatli.  Kupujú drahé zbrane, ničia slovenskú prírodu a poľnohospodárstvo.

Bez najmenších výčitiek drancujú to, čo ešte ostalo. Zadlžujú štát tak, že za ich „demokratické vládnutie“, budú draho  platiť celé generácie občanov tohto štátu.

Ale akého štátu?

Toho, ktorý táto vládna moc právne rozložila, pretože „ústavní činitelia“ vedome porušujú zákony a Ústavu SR?

Štátu, ktorý ekonomicky zničili a zdevastovali?

Štátu,  z ktorého po ich vláde neostane nič?

Nuž, aká je to tá „demokratická vláda“?

Zámerné devastovanie a likvidácia štátu?

Bezočivé obmedzovanie základných ľudských práv občanov štátu a ničenie ľudskej dôstojnosti?

Likvidácia sociálnych práv občanov, ich zbedačovanie a vytváranie obrovskej chudoby?

Vydieranie a vyhrážanie sa  občanom vládnymi a mocenskými  reštrikciami?

Vytváranie očkovacieho apartheidu?

Zneužívanie moci a silových zložiek proti vlastnému obyvateľstvu?

Vyzerá to tak, že áno. Pretože presne to,  sa  v súčasnosti  deje na Slovensku.

Afgansky prezident po „demokratickom vládnutí“  utekal s helikoptérou a štyrmi autami, plnými peňazí. Ktovie ako budú utekať naši súčasní vládni predstavitelia. A po udalostiach v Afganistane, kde demokraciu a „najmocnejšiu armádu sveta“, porazili „pastieri kôz“, možno už aj trénujú, ako a s čím budú utekať.

 

 

Keď korupciu a klientelizmus nazvú „lobbyingom“…

20.02.2024

Pred pár dňami som si prečítala zaujímavý príspevok českého europoslanca MUDr. Ivana Davida „Jak na ně“, v ktorom písal o skutočných príčinách protestov poľnohospodárov pred europarlamentom v Štrasburgu. Jednou z nich bol „zákaz patentovania odrôd rastlín, ktoré vznikli prírodným šľachtením, ale aj laboratórnou úpravou genómu“. Čo by [...]

Pokrytectvo, morálna a mravná stoka…

18.02.2024

Zomrel človek vo väzení, v ruskom väzení… Médiá priniesli bombastické správy o jeho úmrtí. Obvinili z neho priamo Putina a jeho „diktátorský režim“. Západní politici a aj tí naši sa predháňali vo vyjadreniach a v sobotu som videla v ktorýchsi správach, ako západné politické elity držali minútu ticha. Pred pár týždňami tiež zomrel človek vo [...]

Nevedomosť prináša chaos…

13.02.2024

„Nevedomosť prináša chaos.“ Táto veta zaznela vo filme Lucy od režiséra Luca Bessona z roku 2014, ktorý som si nedávno znova pozrela. Niekto si môže povedať, ale veď je to iba „akčný béčkový film“, plný násilných scén, kde krv strieka prúdom. Nuž áno, ale aj svet, v ktorom žijeme, je takto dlhodobo vytváraný a celé tisícročia je [...]

Ruský gubernátor okupovanej Záporožskej oblasti Jevgenij Balickij

Buď to, alebo ich pozabíjame. Ruský gubernátor obhajoval násilné deportácie Ukrajincov

22.02.2024 12:30

Balickij uviedol, že ruské okupačné úrady vyhostili veľký počet rodín, ktoré nepodporovali "špeciálnu vojenskú operáciu" čiže ruskú vojnu proti Ukrajine.

komár, malária, anopheles fenestus

Výskyt komárov neznamená automaticky šírenie ochorení. Bratislava chystá postreky

22.02.2024 12:23

Komár je len potenciálnym prenášačom, ale nie zdrojom nákazy.

Kuzminiv

Španielsko: Rusko si objednalo vraždu pilota, čo prešiel k Ukrajincom

22.02.2024 12:17

Španielske tajné služby obvinili Kremeľ z organizácie vraždy Maxima Kuzminova, ruského pilota helikoptéry, ktorý vlani prebehol na Ukrajinu.

Zochova, Bratislava, nehoda, zastávka

Bratislava plánuje na mieste Dědečkovej nehody zúžiť pruhy. Myslí si, že tým zvýši bezpečnosť

22.02.2024 11:51

Užšie jazdné pruhy majú vodičov psychologicky navádzať na pomalšiu jazdu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,386
Celková čítanosť: 5430384x
Priemerná čítanosť článkov: 3918x

Autor blogu