Založ si blog

A aká je to tá „demokratická vláda“?

Pred chvíľou som si prečítala správu o tom, že predstavitelia Talibanu vyhlásili, že v Afganistane nebude demokratická vláda. Po tom, čo afgansky prezident Ašraf Ghaní, ktorý spolu s USA a NATO spolupracoval na budovaní demokracie v Afganistane, utiekol aj so 169timi miliónmi dolárov, ktoré si odviezol na štyroch autách a helikoptére, sa tomu ani nečudujem.

 

Foto: Robert Hüttner, Pravda

 

Na Slovensku máme tiež „demokratickú vládu“, po ktorej hlasne volali slušnoľudia a liberálne zmýšľajúci voliči a najmä predstavitelia strán, ktorí súčasnú vládu vytvorili. Ich boj za „slobodné a slušné Slovensko“ trval celé roky.

Dočkali sa a po míľniku, mnohých protestoch  a zvrátenej predvolebnej kampani,  konečne na Slovensku vládnu. Áno, súčasnú vládu skladali štyria milionári, ktorí si svoje strany kvôli tomu účelovo založili. A založili si ich, či lepšie povedané kúpili,  vďaka financiám, ku  ktorým sa dostali rôznymi spôsobmi, ktoré systém „slobody a demokracie“ dovoľuje. Áno, mohli si to dovoliť. Mohli si kúpiť vlastné politické strany ako zdroj biznisu. V skutočne právnom štáte, by takíto ľudia niesli zodpovednosť za svoje konanie, ale žijeme v „demokracii“, ktorá je synonymom pre zdieranie, korupciu, nečestnosť, vydieranie, zneužívanie moci, prenasledovanie ľudí, ich väznenie, mučenie, vraždenie.

Takže ako vyzerá vládnutie „demokratickej vlády“ tu u nás na Slovensku?

Mnohí občania to už  zistili.

Demokraticky zvolení papaláši  sa odrazu stali novofeudálmi, ktorí rozhodujú o bytí, či nebytí človeka. Zamenili si Slovensko s krajinou neobmedzených možností  a bájnym Eldorádom. Z prázdnej špajze, ktorá vraj ostala po Ficovi, rozšafne rozhadzujú miliardy. Zo štátnych peňazí financujú megakampane farmaceutickým firmám, rozhadzujú peniaze na nezmyselné testovania, na ktorých mnohí zázračne zbohatli.  Kupujú drahé zbrane, ničia slovenskú prírodu a poľnohospodárstvo.

Bez najmenších výčitiek drancujú to, čo ešte ostalo. Zadlžujú štát tak, že za ich „demokratické vládnutie“, budú draho  platiť celé generácie občanov tohto štátu.

Ale akého štátu?

Toho, ktorý táto vládna moc právne rozložila, pretože „ústavní činitelia“ vedome porušujú zákony a Ústavu SR?

Štátu, ktorý ekonomicky zničili a zdevastovali?

Štátu,  z ktorého po ich vláde neostane nič?

Nuž, aká je to tá „demokratická vláda“?

Zámerné devastovanie a likvidácia štátu?

Bezočivé obmedzovanie základných ľudských práv občanov štátu a ničenie ľudskej dôstojnosti?

Likvidácia sociálnych práv občanov, ich zbedačovanie a vytváranie obrovskej chudoby?

Vydieranie a vyhrážanie sa  občanom vládnymi a mocenskými  reštrikciami?

Vytváranie očkovacieho apartheidu?

Zneužívanie moci a silových zložiek proti vlastnému obyvateľstvu?

Vyzerá to tak, že áno. Pretože presne to,  sa  v súčasnosti  deje na Slovensku.

Afgansky prezident po „demokratickom vládnutí“  utekal s helikoptérou a štyrmi autami, plnými peňazí. Ktovie ako budú utekať naši súčasní vládni predstavitelia. A po udalostiach v Afganistane, kde demokraciu a „najmocnejšiu armádu sveta“, porazili „pastieri kôz“, možno už aj trénujú, ako a s čím budú utekať.

 

 

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako 600 prokurátorov z celkového počtu 942 slovenských prokurátorov.

Zuzana Čaputová

Čaputová sa po Hegerovi stretne aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim

27.09.2021 12:00

Prezidentka hovorila s premiérom o situácii v bezpečnostných zložkách. Hlava štátu sa chce stretnúť aj s Ficom, Kollárom a Pellegrinim.

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097290x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu