Založ si blog

História sa znova opakuje, alebo je to len podobnosť čisto náhodná?

Včera mi rozprával priateľ, ako ho vykázali z kaviarne, kam chodí už mnoho rokov  len preto, lebo nie je zaočkovaný. Je to človek, ktorý celý život poctivo pracoval, odvádzal štátu dane a malé mesto, v ktorom žije a propaguje vo svojich knihách, by malo byť na neho právom hrdé…

Poobede sme sa spolu prešli po Košiciach a na všetkých podnikoch okolo ktorých sme šli, bol vyvesený oznam, že vstup majú povolený len očkovaní občania…

Áno, história sa znova opakuje a nie je to len čisto náhodná podobnosť, práve kvôli dokumentu, ktorý som videla v jednom príspevku na FB.

 

 

Holocaust Ilustračné foto: Pixabay

 

Znova sa ľudia delia na „nadľudí a podľudí“.  A čo je najhoršie a najsmutnejšie, že to robia ľudia samotní, ktorí možno zo strachu, možno zo servilnosti, ale najmä zo zištných dôvodov slepo poslúchajú rôzne nariadenia a vyhlášky, ktoré hrubo porušujú platné zákony SR, ale aj ľudské práva zakotvené v Ústave SR.

Robia to najmä tí, ktorí najviac vyplakávali, ako sa na nich štát a vláda vykašlali a nepomáhali im, keď štát zatváral ich podniky a prevádzky.

Vedia vôbec títo ľudia, že sa  svojím konaním podieľajú na vytváraní novodobého „covidového a očkovacieho apartheidu“ a podporujú vznik fašistických praktík v našom štáte?

Vedia, že vedome porušujú zákony?

Vedia, že plnú zodpovednosť  za svoje konanie budú niesť oni samotní a nie vláda, ktorá  zodpovednosť  za svoje  praktiky,  alibisticky prenáša na tzv. „odborníkov“ a hlavného hygienika Mikasa, ktorý slepo poslúcha ich príkazy a svojimi  vyhláškami spôsobuje na Slovensku ekonomickú a najmä  morálnu krízu?

Dnes som si prečítala, kto najviac profituje na covidovom  a očkovacom šialenstve a vôbec som nebola prekvapená. Aj v minulosti nacizmus a fašizmus financovali najmä veľkopodnikatelia, ktorí z neho profitovali a zarábali na vojne a ľudskom utrpení.V súčasnosti ich nazývajú „filantropmi“.

Áno, história sa znova opakuje  a ľudia sa z nej nedávno minule nedokázali poučiť. Dnes sme znova vo vojne proti ľudskosti, proti ľuďom samotným, ktorú vedú proti nám tí, ktorí mali tento štát riadiť a pracovať pre blaho  občanov. Kvôli Zisku a osobnému profitu, kolaborujú celé vlády, tak ako v minulosti.

Kvôli Zisku pár samozvaných mocných, ktorí svoje bohatstvo získavajú vďaka  utrpeniu ľudí, znova zomierajú nevinní ľudia. A tí, ktorí nesúhlasia s takými praktikami, sú segregovaní, prenasledovaní, vytláčaní na okraj spoločnosti. Sú nezákonne zbavovaní svojich sociálnych a najmä ľudských práv.

Preto si myslím, že dlhodobo ohlasované protesty, by sa mali niesť nie v politickom duchu a získavaní politického kapitálu, ale mali by ľudí spojiť v jednotnom „STOP FAŠIZMU!“

Aké následky malo rovnaké konanie pred necelým storočím,  vieme.  Vieme aj to ako končili  segregovaní ľudia. Vieme aj to, koľko zbytočných a nevinných obetí mala  vojna.

Dnes sa znova roztáča špirála nenávisti voči ľuďom, ktorí sú „iní“. Okrem vyjadrení, že neočkovaní by mali sedieť len doma, som sa dočítala aj to, že jeden z vládnych poslancov, vie vybaviť vládny špeciál a rád by vyvážal neočkovaných do Afganistanu…

Máme možnosť zastaviť to? Tak to urobme.

Ak má niekto obavy o svoje zdravie a chce sa zaočkovať, je to jeho rozhodnutie, ktoré treba rešpektovať. Ale takisto treba rešpektovať práva ľudí, ktorí sa z rôznych dôvodov očkovať nechcú. Pretože očkovacia kampaň a hrubý nátlak vlády na ľudí, aby sa dali zaočkovať,  v konečnom dôsledku vyzerá mocenský nástroj pri ľuďom samotným. A vyčleňovanie zdravých ľudí na okraj spoločnosti  je hrubým porušením ich ľudských práv.

 

 

Zdroje: Zákon č. 576/2004 Z.z, § 25

Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. Druhá hlava – základné práva s slobody (Čl. 12 – Čl. 54)

Politická história…

02.10.2023

„Históriu píšu aj takí víťazi, ktorí písať nevedia.“ Drahoslav Mika Pravda tohto aforizmu môjho priateľa Dražka Miku sa potvrdila aj v týchto voľbách. Politickú históriu Slovenska píšu rôzni víťazi, aj takí, ktorí nemusia ani vedieť písať, hlavne že vedia krúžkovať. Výsledkom je, že z politickej histórie sa napokon [...]

Pavučina moci. . .

01.10.2023

Voľby skončili, napätie mnohých voličov tiež… A výsledky? Tie z mnohých aspektov nie sú až také prekvapivé a ukazujú ako vyzerá politicko-spoločenská situácia v našom štáte. Ak takisto ako vyzerá morálna aj názorová roztrieštenosť občanov, ktorí svojimi hlasmi v každých voľbách pomáhajú vytvárať pavučinu moci na Slovensku. Výsledky takisto [...]

Chuť posledných malín…

29.09.2023

Popoludní som na pár minút vybehla do záhrady. Chvíľku som pozorovala malú čiernu mačičku, ktorá sa zakrádala pomedzi oranžové tekvice ako panter na love. Zbadala ma, zastavila sa a potom sa znova opatrnými krokmi predierala tekvicovou húštinou. V malinovisku som objavila posledných pár krásnych malín, ukrytých pod lístkami. Neodolala som ich [...]

Dojč, vražda, polícia

Prečo došlo k tragickej vražde exmanželky v Dojči? Krimi expert identifikoval dva motívy

03.10.2023 12:21

Zavraždená Martina sa spočiatku rozvádzať nechcela, no napokon bola šťastná. Exmanžel je však slobodou dlho nedoprial.

autotragedia, zochova, nehoda

Bratislava avizuje zúženie jazdných pruhov na Staromestskej ulici

03.10.2023 12:06

Hlavné mesto tak reaguje v súvislosti s vlaňajšou tragickou dopravnou nehodou.

Vražda Marek Rakovský paľov

Najvyšší súd definitívne oslobodil Petra Paľova spod obžaloby v kauze vraždy Mareka Rakovského

03.10.2023 11:55

Odvolací senát považuje prvostupňový rozsudok za správny, keďže nebolo dokázané, že by Paľov spáchal žalovaný skutok.

Robert Fico

Fico kritizuje európskych socialistov: Sú autoritárski. Za postoj voči Ukrajine totiž zvažujú vylúčenie Smeru

03.10.2023 11:24

Šéf európskych socialistov sa vyjadril, že ak bude Fico ďalej pokračovať vo svojej politike, postará sa, aby sa začal proces jeho vylúčenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,341
Celková čítanosť: 5255665x
Priemerná čítanosť článkov: 3919x

Autor blogu