Založ si blog

História sa znova opakuje, alebo je to len podobnosť čisto náhodná?

Včera mi rozprával priateľ, ako ho vykázali z kaviarne, kam chodí už mnoho rokov  len preto, lebo nie je zaočkovaný. Je to človek, ktorý celý život poctivo pracoval, odvádzal štátu dane a malé mesto, v ktorom žije a propaguje vo svojich knihách, by malo byť na neho právom hrdé…

Poobede sme sa spolu prešli po Košiciach a na všetkých podnikoch okolo ktorých sme šli, bol vyvesený oznam, že vstup majú povolený len očkovaní občania…

Áno, história sa znova opakuje a nie je to len čisto náhodná podobnosť, práve kvôli dokumentu, ktorý som videla v jednom príspevku na FB.

 

 

Holocaust Ilustračné foto: Pixabay

 

Znova sa ľudia delia na „nadľudí a podľudí“.  A čo je najhoršie a najsmutnejšie, že to robia ľudia samotní, ktorí možno zo strachu, možno zo servilnosti, ale najmä zo zištných dôvodov slepo poslúchajú rôzne nariadenia a vyhlášky, ktoré hrubo porušujú platné zákony SR, ale aj ľudské práva zakotvené v Ústave SR.

Robia to najmä tí, ktorí najviac vyplakávali, ako sa na nich štát a vláda vykašlali a nepomáhali im, keď štát zatváral ich podniky a prevádzky.

Vedia vôbec títo ľudia, že sa  svojím konaním podieľajú na vytváraní novodobého „covidového a očkovacieho apartheidu“ a podporujú vznik fašistických praktík v našom štáte?

Vedia, že vedome porušujú zákony?

Vedia, že plnú zodpovednosť  za svoje konanie budú niesť oni samotní a nie vláda, ktorá  zodpovednosť  za svoje  praktiky,  alibisticky prenáša na tzv. „odborníkov“ a hlavného hygienika Mikasa, ktorý slepo poslúcha ich príkazy a svojimi  vyhláškami spôsobuje na Slovensku ekonomickú a najmä  morálnu krízu?

Dnes som si prečítala, kto najviac profituje na covidovom  a očkovacom šialenstve a vôbec som nebola prekvapená. Aj v minulosti nacizmus a fašizmus financovali najmä veľkopodnikatelia, ktorí z neho profitovali a zarábali na vojne a ľudskom utrpení.V súčasnosti ich nazývajú „filantropmi“.

Áno, história sa znova opakuje  a ľudia sa z nej nedávno minule nedokázali poučiť. Dnes sme znova vo vojne proti ľudskosti, proti ľuďom samotným, ktorú vedú proti nám tí, ktorí mali tento štát riadiť a pracovať pre blaho  občanov. Kvôli Zisku a osobnému profitu, kolaborujú celé vlády, tak ako v minulosti.

Kvôli Zisku pár samozvaných mocných, ktorí svoje bohatstvo získavajú vďaka  utrpeniu ľudí, znova zomierajú nevinní ľudia. A tí, ktorí nesúhlasia s takými praktikami, sú segregovaní, prenasledovaní, vytláčaní na okraj spoločnosti. Sú nezákonne zbavovaní svojich sociálnych a najmä ľudských práv.

Preto si myslím, že dlhodobo ohlasované protesty, by sa mali niesť nie v politickom duchu a získavaní politického kapitálu, ale mali by ľudí spojiť v jednotnom „STOP FAŠIZMU!“

Aké následky malo rovnaké konanie pred necelým storočím,  vieme.  Vieme aj to ako končili  segregovaní ľudia. Vieme aj to, koľko zbytočných a nevinných obetí mala  vojna.

Dnes sa znova roztáča špirála nenávisti voči ľuďom, ktorí sú „iní“. Okrem vyjadrení, že neočkovaní by mali sedieť len doma, som sa dočítala aj to, že jeden z vládnych poslancov, vie vybaviť vládny špeciál a rád by vyvážal neočkovaných do Afganistanu…

Máme možnosť zastaviť to? Tak to urobme.

Ak má niekto obavy o svoje zdravie a chce sa zaočkovať, je to jeho rozhodnutie, ktoré treba rešpektovať. Ale takisto treba rešpektovať práva ľudí, ktorí sa z rôznych dôvodov očkovať nechcú. Pretože očkovacia kampaň a hrubý nátlak vlády na ľudí, aby sa dali zaočkovať,  v konečnom dôsledku vyzerá mocenský nástroj pri ľuďom samotným. A vyčleňovanie zdravých ľudí na okraj spoločnosti  je hrubým porušením ich ľudských práv.

 

 

Zdroje: Zákon č. 576/2004 Z.z, § 25

Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. Druhá hlava – základné práva s slobody (Čl. 12 – Čl. 54)

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

ruky, kladivko, rozhovor

Prvostupňové správne súdy by mohli byť v Trnave, Banskej Bystrici a Košiciach

27.09.2021 11:43

Vyplýva to z návrhu zákona o zriadení správnych súdov, ktorý rezort spravodlivosti predkladá do medzirezortného pripomienkového konania.

Jaroslav Haščák

Haščákov advokát: Kolíkovej dovolanie bolo plné chýb a šikanovania klienta

27.09.2021 11:42

Dovolanie ministerky Kolíkovej bolo obyčajnou šikanou obvinených Haščáka a Arpášovej, tvrdí na základe uznesenia súdu advokát Haščáka.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Pri akcii Kuriér zaistili kriminalisti vyše 12 ton nelegálneho tabaku za 1,1 milióna eur

27.09.2021 11:25

V rámci akcie Finančná správa zadržala tri osoby moldavskej, rumunskej a ukrajinskej národnosti. Hrozí im väzenie na tri až osem rokov.

Grécko, Kréta, zemetrasenie, škody, obeť

Silné zemetrasenie na Kréte má jednu obeť a viacero zranených

27.09.2021 11:23

Silné zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,8, ktoré v pondelok ráno zasiahlo grécky ostrov Kréta, si vyžiadalo najmenej jedného mŕtveho a viacero zranených.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097227x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu