Založ si blog

Stojí hlavný hygienik SR Ján Mikas na čele organizovanej zločineckej skupiny?

Pred pár dňami sa v slovenských denníkoch objavila informácia, že SR posielala do celoeurópskeho  systému chybné dáta o vývoji pandémie na Slovensku.  Európske centrum  pre kontrolu  a prevenciu chorôb (ECDC) na základe týchto informácii  vyhodnotilo situáciu v našom štáte ako horšiu, než v skutočnosti bola a SR je vedená ako „červená krajina“, čo spôsobuje komplikácie občanom SR pri vycestovaní z krajiny. Úrad hlavného hygienika potvrdil, že túto situáciu spôsobilo zlyhanie ľudského faktoru a ospravedlnil sa a koncom mája už zaslali správne údaje.

Nuž neviem,  či mnohým občanom štátu stačí ospravedlnenie a či bude stačiť ospravedlnenie aj vtedy, keď výjde najavo celá pravda okolo pandémie.

 

Foto: noviny.sk

 

Slovenská republika bola v podobnej situácii aj v roku 2009, keď zúrila pandémia „prasacej chrípky“, kedy štát na odporúčanie vtedajšieho hlavného epidemiológa nakúpil vakcíny za 7 mil.  eur, ktoré následné za ďalšie milióny eur likvidoval. Tým hlavným epidemiológom bol pán Ján Mikas, ktorý spolupracoval s vtedajším ministrom zdravotníctva R. Rašim.

Áno, štát vyhodil v tej dobe  niekoľko miliónov eur za nepotrebné vakcíny a človek, ktorý mal niesť za to zodpovednosť,  bol napokon menovaný za hlavného hygienika SR.  Takto sa šafárilo so štátnymi peniazmi v dobe, keď  napríklad tisíce živnostníkov z donútenia  a drobných podnikateľov bolo perzekuovaných štátom za nezaplatenie pár desiatok či stoviek eur do Sociálnej poisťovne. A to  len preto, že im veľkopodnikatelia  a oligarchovia nevyplácali  ich ťažko zarobené peniaze, keď muklili na štátnych zákazkách.

Neviem, či pán Mikas stojí na čele organizovanej zločineckej skupiny. Viem však, že svojimi vyhláškami, ktoré vydával na politickú objednávku súčasnej vlády spôsobil nenapraviteľné škody štátu a jeho občanom. Všetko to, čo sa v našom štáte dialo a deje, svedčí o tom, že všetky vlády doteraz boli len bábkami na špagátikoch, ktoré sa podriaďovali  diktátu tých, ktorí v skutočnosti tento štát ovládajú. Niektoré to robili  viac, niektoré menej.

Čo je však veľmi nebezpečné pre štát a jeho občanov je skutočnosť, že ľudia, ktorí sú vo vedení štátu, existenčne veria tomu čo robia. Presne takýmto spôsobom verili v minulosti nacisti a fašisti, že to,  čo konajú je v prospech štátu a v záujme blaha jeho občanov a ospravedlňovali tým aj tie najťažšie zločiny proti ľudskosti.

Ospravedlňovali vraždenie a mučenie nevinných ľudí a podobným spôsobom  robia tak spolu so svojimi  nohsledmi  teraz tí, ktorí sú pri moci.

Ospravedlňovali a ospravedlňujú svoju túžbu po moci a chamtivosť. Robili a budú to robiť dovtedy, kým im to obyčajní ľudia dovolia robiť a nechajú sa zastrašovať.  Budú to robiť dovtedy, kým im v tom budú pomáhať ich verní lokaji, ktorí si takýmto spôsobom napĺňajú vlastné choré ambície.

A budú to robiť dovtedy, kým im my samotní neurčíme hranice a nebudeme žiadať, aby títo ľudia niesli za svoje konanie plnú zodpovednosť.

 

Zdroje:

Do európskeho systému sme posielali chybné dáta o vývoji pandémie. Teraz sme červená krajina

Štát musí zlikvidovať vakcíny za 7 miliónov eur

 

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4879828x
Priemerná čítanosť článkov: 3792x

Autor blogu