Založ si blog

Stojí hlavný hygienik SR Ján Mikas na čele organizovanej zločineckej skupiny?

Pred pár dňami sa v slovenských denníkoch objavila informácia, že SR posielala do celoeurópskeho  systému chybné dáta o vývoji pandémie na Slovensku.  Európske centrum  pre kontrolu  a prevenciu chorôb (ECDC) na základe týchto informácii  vyhodnotilo situáciu v našom štáte ako horšiu, než v skutočnosti bola a SR je vedená ako „červená krajina“, čo spôsobuje komplikácie občanom SR pri vycestovaní z krajiny. Úrad hlavného hygienika potvrdil, že túto situáciu spôsobilo zlyhanie ľudského faktoru a ospravedlnil sa a koncom mája už zaslali správne údaje.

Nuž neviem,  či mnohým občanom štátu stačí ospravedlnenie a či bude stačiť ospravedlnenie aj vtedy, keď výjde najavo celá pravda okolo pandémie.

 

Foto: noviny.sk

 

Slovenská republika bola v podobnej situácii aj v roku 2009, keď zúrila pandémia „prasacej chrípky“, kedy štát na odporúčanie vtedajšieho hlavného epidemiológa nakúpil vakcíny za 7 mil.  eur, ktoré následné za ďalšie milióny eur likvidoval. Tým hlavným epidemiológom bol pán Ján Mikas, ktorý spolupracoval s vtedajším ministrom zdravotníctva R. Rašim.

Áno, štát vyhodil v tej dobe  niekoľko miliónov eur za nepotrebné vakcíny a človek, ktorý mal niesť za to zodpovednosť,  bol napokon menovaný za hlavného hygienika SR.  Takto sa šafárilo so štátnymi peniazmi v dobe, keď  napríklad tisíce živnostníkov z donútenia  a drobných podnikateľov bolo perzekuovaných štátom za nezaplatenie pár desiatok či stoviek eur do Sociálnej poisťovne. A to  len preto, že im veľkopodnikatelia  a oligarchovia nevyplácali  ich ťažko zarobené peniaze, keď muklili na štátnych zákazkách.

Neviem, či pán Mikas stojí na čele organizovanej zločineckej skupiny. Viem však, že svojimi vyhláškami, ktoré vydával na politickú objednávku súčasnej vlády spôsobil nenapraviteľné škody štátu a jeho občanom. Všetko to, čo sa v našom štáte dialo a deje, svedčí o tom, že všetky vlády doteraz boli len bábkami na špagátikoch, ktoré sa podriaďovali  diktátu tých, ktorí v skutočnosti tento štát ovládajú. Niektoré to robili  viac, niektoré menej.

Čo je však veľmi nebezpečné pre štát a jeho občanov je skutočnosť, že ľudia, ktorí sú vo vedení štátu, existenčne veria tomu čo robia. Presne takýmto spôsobom verili v minulosti nacisti a fašisti, že to,  čo konajú je v prospech štátu a v záujme blaha jeho občanov a ospravedlňovali tým aj tie najťažšie zločiny proti ľudskosti.

Ospravedlňovali vraždenie a mučenie nevinných ľudí a podobným spôsobom  robia tak spolu so svojimi  nohsledmi  teraz tí, ktorí sú pri moci.

Ospravedlňovali a ospravedlňujú svoju túžbu po moci a chamtivosť. Robili a budú to robiť dovtedy, kým im to obyčajní ľudia dovolia robiť a nechajú sa zastrašovať.  Budú to robiť dovtedy, kým im v tom budú pomáhať ich verní lokaji, ktorí si takýmto spôsobom napĺňajú vlastné choré ambície.

A budú to robiť dovtedy, kým im my samotní neurčíme hranice a nebudeme žiadať, aby títo ľudia niesli za svoje konanie plnú zodpovednosť.

 

Zdroje:

Do európskeho systému sme posielali chybné dáta o vývoji pandémie. Teraz sme červená krajina

Štát musí zlikvidovať vakcíny za 7 miliónov eur

 

Nie som pokusné zviera, som Človek. . .

24.06.2021

Som cítiaca ľudská bytosť a odmietam sa stať pokusným zvieraťom nenažrancov, ktorým nikdy nešlo o ľudské zdravie a životy, ale iba o naplnenie si chorých, egoistických ambícií zarobiť a získať čo najviac na ľudskom utrpení a nešťastí. Odmietam ich totalitné a sadistické praktiky, ktorými chcú ľudí prinútiť k poslušnosti. Poslušnosti [...]

Očkovacia lotéria? Vynikajúci nápad pán minister Lengvarský. . .

22.06.2021

Občania nášho štátu by mali byť šťastní, že im vládnu takí kreatívni ľudia, ako je súčasná vláda. Veď čo iné môže Slovač zachrániť z dlhodobej covidovej depresie ako očkovacia zábava v podobe lotérie. Nikto, okrem samotnej vlády a pandemickej komisie nevie, čo bude na jeseň a národu treba aspoň nejaké tie hry, keďže žijú v krajine, v ktorej by sa [...]

Po malých kúskoch. . . .

13.06.2021

Po malých kúskoch, vyberám z času už len drobné úlomky života a mením ich na každý nádych, ktorým si dodávam odvahu pozrieť Ti do očí a usmiať sa, aj keď mi duša plače smútkom a bezradnosťou, pretože viem, že nedokážem vrátiť ani sekundu z času, ktorý prešiel okolo nás, bez nás dvoch a všetko sa stratilo v márnosti minulosti. Po malých [...]

čaputová

Prezidentka si uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku

24.06.2021 22:04

Pri pamätníku na Jakubovom námestí v Bratislave sa poklonila tým, ktorí boli neprávom prenasledovaní, väznení a mučení za postoje, ktoré neboli v súlade s oficiálnou štátnou ideológiou.

tornádo, Colorado

Južnú Moravu zasiahlo tornádo, ničilo obce. Bolo pár kilometrov od Holíča

24.06.2021 21:16, aktualizované: 22:19

Niekoľko superciel sa aktuálne vyskytuje v tesnej blízkosti slovenského územia v okolí okresu Skalica.

Ide o Pravdu, Jana Bitó Cigániková

Poslankyňa Cigániková v Ide o pravdu: Nakoniec ma vo funkcii zachránil asi Matovič

24.06.2021 21:11

Podporuje očkovanie, ale trvá na jeho dobrovoľnosti. „Vďaka očkovaniu už celoštátny lockdown v tretej vlne pandémie nebude potrebný,“ povedala v relácii Ide o pravdu poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS).

kanada topánky rezidenčná škola indiáni

V bývalej rezidenčnej škole v Kanade našli 751 hrobov

24.06.2021 19:40

Tvrdí to komunita pôvodných obyvateľov Kanady. Pred pár týždňami našli v najväčšom takomto zariadení masový hrob s pozostatkami 215 detí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,174
Celková čítanosť: 3900300x
Priemerná čítanosť článkov: 3322x

Autor blogu