Založ si blog

Stojí hlavný hygienik SR Ján Mikas na čele organizovanej zločineckej skupiny?

Pred pár dňami sa v slovenských denníkoch objavila informácia, že SR posielala do celoeurópskeho  systému chybné dáta o vývoji pandémie na Slovensku.  Európske centrum  pre kontrolu  a prevenciu chorôb (ECDC) na základe týchto informácii  vyhodnotilo situáciu v našom štáte ako horšiu, než v skutočnosti bola a SR je vedená ako „červená krajina“, čo spôsobuje komplikácie občanom SR pri vycestovaní z krajiny. Úrad hlavného hygienika potvrdil, že túto situáciu spôsobilo zlyhanie ľudského faktoru a ospravedlnil sa a koncom mája už zaslali správne údaje.

Nuž neviem,  či mnohým občanom štátu stačí ospravedlnenie a či bude stačiť ospravedlnenie aj vtedy, keď výjde najavo celá pravda okolo pandémie.

 

Foto: noviny.sk

 

Slovenská republika bola v podobnej situácii aj v roku 2009, keď zúrila pandémia „prasacej chrípky“, kedy štát na odporúčanie vtedajšieho hlavného epidemiológa nakúpil vakcíny za 7 mil.  eur, ktoré následné za ďalšie milióny eur likvidoval. Tým hlavným epidemiológom bol pán Ján Mikas, ktorý spolupracoval s vtedajším ministrom zdravotníctva R. Rašim.

Áno, štát vyhodil v tej dobe  niekoľko miliónov eur za nepotrebné vakcíny a človek, ktorý mal niesť za to zodpovednosť,  bol napokon menovaný za hlavného hygienika SR.  Takto sa šafárilo so štátnymi peniazmi v dobe, keď  napríklad tisíce živnostníkov z donútenia  a drobných podnikateľov bolo perzekuovaných štátom za nezaplatenie pár desiatok či stoviek eur do Sociálnej poisťovne. A to  len preto, že im veľkopodnikatelia  a oligarchovia nevyplácali  ich ťažko zarobené peniaze, keď muklili na štátnych zákazkách.

Neviem, či pán Mikas stojí na čele organizovanej zločineckej skupiny. Viem však, že svojimi vyhláškami, ktoré vydával na politickú objednávku súčasnej vlády spôsobil nenapraviteľné škody štátu a jeho občanom. Všetko to, čo sa v našom štáte dialo a deje, svedčí o tom, že všetky vlády doteraz boli len bábkami na špagátikoch, ktoré sa podriaďovali  diktátu tých, ktorí v skutočnosti tento štát ovládajú. Niektoré to robili  viac, niektoré menej.

Čo je však veľmi nebezpečné pre štát a jeho občanov je skutočnosť, že ľudia, ktorí sú vo vedení štátu, existenčne veria tomu čo robia. Presne takýmto spôsobom verili v minulosti nacisti a fašisti, že to,  čo konajú je v prospech štátu a v záujme blaha jeho občanov a ospravedlňovali tým aj tie najťažšie zločiny proti ľudskosti.

Ospravedlňovali vraždenie a mučenie nevinných ľudí a podobným spôsobom  robia tak spolu so svojimi  nohsledmi  teraz tí, ktorí sú pri moci.

Ospravedlňovali a ospravedlňujú svoju túžbu po moci a chamtivosť. Robili a budú to robiť dovtedy, kým im to obyčajní ľudia dovolia robiť a nechajú sa zastrašovať.  Budú to robiť dovtedy, kým im v tom budú pomáhať ich verní lokaji, ktorí si takýmto spôsobom napĺňajú vlastné choré ambície.

A budú to robiť dovtedy, kým im my samotní neurčíme hranice a nebudeme žiadať, aby títo ľudia niesli za svoje konanie plnú zodpovednosť.

 

Zdroje:

Do európskeho systému sme posielali chybné dáta o vývoji pandémie. Teraz sme červená krajina

Štát musí zlikvidovať vakcíny za 7 miliónov eur

 

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727163x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu