Založ si blog

Bruselskí vedátori tentokrát vymysleli. . .

 

Môj priateľ Dražko Mika vo svojich aforizmoch často spomína „bruselských vedátorov“. Vždy sa zasmejem na tom, ako dokáže v pár slovách zachytiť podstatu ich existencie.

To, čo však vymysleli teraz, predchádza aj tie najabsurdnejšie vtipy na ich účet.

Ale čo neurobiť pre záchranu planéty…

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

Bruselskí odborníci na všetko a na nič, prišli s prevratnou myšlienkou, aby farmári merali intenzitu kravských prdov v záujme „klimatickej efektívnosti“.  Výboru Európskeho parlamentu pre poľnohospodárstvo to navrhla frakcia EP Renew, v ktorej sú slovenskí  poslanci za PS Michal Šimečka a Martin Hojsík.

Áno naša planéta je vo veľkom ohrození. A najviac ju ohrozujú ľudia odtrhnutí od reality, ktorí podľahli Zelenému ekošialenstvu. Nechcem si ani predstaviť, čo všetko by nasledovalo po schválení takejto absurdity.  Naopak navrhujem, aby sa začala merať intenzita mentálnych prdov ľudí, ktorí sa zahrávajú s budúcnosťou celých štátov a planéty.

Viete si predstaviť, aké hrozivé čísla by to boli?

Viete si predstaviť, aké veľké náklady sú vynaložené, aby spoločnosť uživila to obrovské množstvo „politikov, vedátorov, odborníkov, celebrít“ a ich oddaných poskokov?

Viete si predstaviť svet a planétu bez nich a ich mentálnych prdov, ktorými zamorili všetko?

Viete si predstaviť obyčajný spokojný život, bez politického, mediálneho a vykorisťovateľského smradu?

Viete si predstaviť svet bez koristníckeho parazitizmu, ktorý sa práve títo ľudia snažia zakryť prázdnymi frázami o hodnotách, ekológii, slobode a demokracii?

Ja áno…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517570x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu