Založ si blog

Sú USA neobmedzeným vládcom Európskej únie?

So záujmom som si prečítala článok o tom, čo by mala Európa urobiť, aby sa po jej území mohli rýchlejšie presúvať vojská.

„Sjednoťte a urychlete celní procedury a vojenská povolení pro přejezd hranic, opravte silnice a mosty, zaměřte se na digitální podporu logistických armádních operací v Evropě. To jsou doporučení amerického CEPA, jak urychlit přesuny vojenských jednotek napříč  Evropou.“

Čie vojská  a prečo by sa mali pohybovať, rýchlo presúvať a kam, po Európe?

Konvoj americké armády během cesty „Dragoon Ride“ v Lotyšsku | foto: Latvijas Armija

Predstavitelia CEPA znova ukázali, ako si USA predstavujú demokraciu na ich spôsob. Kedysi to výstižne opísal Fidel Castro, keď prirovnal USA k susedovi, ktorý rozkazuje inému susedovi ako má žiť vo svojom dome. Situácia sa však v posledných rokoch zhoršila. USA sa správajú ako samozvaný hosť, ktorý keď niekoho navštívi, obmedzuje domácich na slobode a správa sa v ich dome ako majiteľ domu a ich pán.

Žiaľ, táto správa ukázala, že Európska únia sa stala kolóniou USA, ktorá sa má stať vojnovým poľom na ukojenie vojnových a mocenských ambícii USA. Predstavitelia NATO, Európskej komisie a Európskej rady rozhodli za nás.

Postupne začína vychádzať najavo, prečo u nás musela prevzať moc táto vláda a prečo ju naša prezidentka po porade s americkou veľvyslankyňou udržala pri moci.

Bude zaujímavé čítať či počúvať, kto, ako a akou sumou podporil boj proti Ficovi, ako to urobil pán Martin M. Šimečka, keď ospevoval podporu „filantropa“ Georga Sorosa a jeho finančnú výpomoc mimovládnym organizáciam v boji proti Mečiarovi.

Nová vláda, ktorá vzišla po bicyklovom majdane Mikuláša Dzurindu sa preslávila tým, že napriek tomu, že SR v tom čase nebola členom NATO,  v tajnosti schválila prelety NATO nad naším územím, čo neschválili ani člen NATO Grécko a Rakúsko so Švajčiarskom a stala sa po boku USA  agresorom v humanitárnom bombardovaní bývalej Juhoslávie.

Naša terajšia vláda sa mimoriadne aktivizuje v dianí na Ukrajine  a jej predstavitelia podporujú aktivity USA a NATO v blížiacom sa konflikte.

Vyhlásenie generála vo výslužbe Bena Hodgesa, vyznelo ako rozkaz, ktorý musí EÚ splniť a demonštrácia moci, ktorej sa má Únia podriadiť.

Žiaľ, len málo našich občanov si uvedomuje, čo  hrozí nášmu štátu, ktorý susedí s Ukrajinou.

Preto aj vládne divadlo s politickou krízou, ale aj mediálna masáž a bulvárnosť informácií  majú za úlohu odpútať pozornosť občanov od mimoriadne vážnych problémov. Likvidácia ústavných práv občanov a vládne mocenské  reštrikcie voči nim, sú nástrojom na udržanie si  ich poslušnosti.

Áno USA sa usilujú stať vládcami EÚ, ale aj celej Európy. Nezáleží im na našom kontinente, len na vlastnom obohatení sa. A servilní pätolízači v EÚ a vlády  štátov im v tom pomáhajú. Nezáleží im na ľudských životoch, nezáleží im na štátoch, na budúcnosti…

Stačí si vyhľadať koľko vojenských konfliktov a kde USA vyvolali v posledných desaťročiach po skončení II. Svetovej vojny…

Stačí sa zamyslieť, koľko utrpenia vyvolali,  koľko nevinných ľudí v nich zomrelo…

A teraz sme na rade aj my…

Dokážeme tomu zabrániť? Máme na to silu?

 

S úctou Devana

Nadýchla som sa a. ..

14.04.2021

Nadýchla som sa a cítila v ľadovom vetre smútku minulých dní, ktorý ma chladil tak, až zomierala vo mne láska, teplo Tvojho srdca a nádej v nežnosti dotykov našich životov stratených a znova nájdených v čase hľadania samých seba… Nadýchla som sa a cítila pohladenie Tvojho bozku na studených perách, chvejúcich sa strachom z budúceho rána, ktoré skončí skôr ako [...]

Pravý význam koronakrízy. . .

13.04.2021

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu. Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza však aj ukázala pravé ľudské charaktery. Keď som sledovala [...]

Malé zamyslenie. . . O úcte. . .

12.04.2021

Úcta je jedným zo základných prejavov ľudskosti Kedysi keď som bola dieťa, učil ma starý otec úcte voči ľuďom, zvieratám, stromom, rastlinám, pôde, ktorá samotná dáva život iným, vode… Svetu, ktorý poznáme a aj tomu, ktorý nepoznáme… Tieto myšlienky som vštepovala svojím deťom, ale aj deťom ktoré som roky učila v nedeľnej škole… Medzi [...]

Igor Matovič

Podľa opozície by mal Heger Matoviča odvolať. V politike by mal skončiť, mieni Nicholsonová

16.04.2021 14:49

Igor Matovič by mal zverejniť zmluvy o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V, hovorí Michal Truban.

paksi, kováčik

Norbert Paksi priznal vinu a dohodol sa s prokurátorom na treste

16.04.2021 14:25

Bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára NAKA zadržala spolu s Dušanom Kováčikom.

Národný bezpečnostný úrad

NBÚ zaznamenal sériu významných ransomvérových útokov na slovenské ciele

16.04.2021 14:24

Národný bezpečnostný úrad upozorňuje všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a zálohovali svoje systémy proti potenciálnemu útoku.

Zuzana Baťová

Baťová má dôveru ministra zdravotníctva, situáciu so Sputnikom podľa neho nepokazil ŠÚKL

16.04.2021 13:49

minister zdravotníctva Lengvarský avizoval, že o ďalšom osude vakcíny plánuje rozhodnúť na budúci týždeň.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 3751194x
Priemerná čítanosť článkov: 3270x

Autor blogu