Založ si blog

Sú USA neobmedzeným vládcom Európskej únie?

So záujmom som si prečítala článok o tom, čo by mala Európa urobiť, aby sa po jej území mohli rýchlejšie presúvať vojská.

„Sjednoťte a urychlete celní procedury a vojenská povolení pro přejezd hranic, opravte silnice a mosty, zaměřte se na digitální podporu logistických armádních operací v Evropě. To jsou doporučení amerického CEPA, jak urychlit přesuny vojenských jednotek napříč  Evropou.“

Čie vojská  a prečo by sa mali pohybovať, rýchlo presúvať a kam, po Európe?

Konvoj americké armády během cesty „Dragoon Ride“ v Lotyšsku | foto: Latvijas Armija

Predstavitelia CEPA znova ukázali, ako si USA predstavujú demokraciu na ich spôsob. Kedysi to výstižne opísal Fidel Castro, keď prirovnal USA k susedovi, ktorý rozkazuje inému susedovi ako má žiť vo svojom dome. Situácia sa však v posledných rokoch zhoršila. USA sa správajú ako samozvaný hosť, ktorý keď niekoho navštívi, obmedzuje domácich na slobode a správa sa v ich dome ako majiteľ domu a ich pán.

Žiaľ, táto správa ukázala, že Európska únia sa stala kolóniou USA, ktorá sa má stať vojnovým poľom na ukojenie vojnových a mocenských ambícii USA. Predstavitelia NATO, Európskej komisie a Európskej rady rozhodli za nás.

Postupne začína vychádzať najavo, prečo u nás musela prevzať moc táto vláda a prečo ju naša prezidentka po porade s americkou veľvyslankyňou udržala pri moci.

Bude zaujímavé čítať či počúvať, kto, ako a akou sumou podporil boj proti Ficovi, ako to urobil pán Martin M. Šimečka, keď ospevoval podporu „filantropa“ Georga Sorosa a jeho finančnú výpomoc mimovládnym organizáciam v boji proti Mečiarovi.

Nová vláda, ktorá vzišla po bicyklovom majdane Mikuláša Dzurindu sa preslávila tým, že napriek tomu, že SR v tom čase nebola členom NATO,  v tajnosti schválila prelety NATO nad naším územím, čo neschválili ani člen NATO Grécko a Rakúsko so Švajčiarskom a stala sa po boku USA  agresorom v humanitárnom bombardovaní bývalej Juhoslávie.

Naša terajšia vláda sa mimoriadne aktivizuje v dianí na Ukrajine  a jej predstavitelia podporujú aktivity USA a NATO v blížiacom sa konflikte.

Vyhlásenie generála vo výslužbe Bena Hodgesa, vyznelo ako rozkaz, ktorý musí EÚ splniť a demonštrácia moci, ktorej sa má Únia podriadiť.

Žiaľ, len málo našich občanov si uvedomuje, čo  hrozí nášmu štátu, ktorý susedí s Ukrajinou.

Preto aj vládne divadlo s politickou krízou, ale aj mediálna masáž a bulvárnosť informácií  majú za úlohu odpútať pozornosť občanov od mimoriadne vážnych problémov. Likvidácia ústavných práv občanov a vládne mocenské  reštrikcie voči nim, sú nástrojom na udržanie si  ich poslušnosti.

Áno USA sa usilujú stať vládcami EÚ, ale aj celej Európy. Nezáleží im na našom kontinente, len na vlastnom obohatení sa. A servilní pätolízači v EÚ a vlády  štátov im v tom pomáhajú. Nezáleží im na ľudských životoch, nezáleží im na štátoch, na budúcnosti…

Stačí si vyhľadať koľko vojenských konfliktov a kde USA vyvolali v posledných desaťročiach po skončení II. Svetovej vojny…

Stačí sa zamyslieť, koľko utrpenia vyvolali,  koľko nevinných ľudí v nich zomrelo…

A teraz sme na rade aj my…

Dokážeme tomu zabrániť? Máme na to silu?

 

S úctou Devana

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Vzdušná ochrana Ukrajiny je prioritou pre USA i Poľsko

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885538x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu