Založ si blog

Sú USA neobmedzeným vládcom Európskej únie?

So záujmom som si prečítala článok o tom, čo by mala Európa urobiť, aby sa po jej území mohli rýchlejšie presúvať vojská.

„Sjednoťte a urychlete celní procedury a vojenská povolení pro přejezd hranic, opravte silnice a mosty, zaměřte se na digitální podporu logistických armádních operací v Evropě. To jsou doporučení amerického CEPA, jak urychlit přesuny vojenských jednotek napříč  Evropou.“

Čie vojská  a prečo by sa mali pohybovať, rýchlo presúvať a kam, po Európe?

Konvoj americké armády během cesty „Dragoon Ride“ v Lotyšsku | foto: Latvijas Armija

Predstavitelia CEPA znova ukázali, ako si USA predstavujú demokraciu na ich spôsob. Kedysi to výstižne opísal Fidel Castro, keď prirovnal USA k susedovi, ktorý rozkazuje inému susedovi ako má žiť vo svojom dome. Situácia sa však v posledných rokoch zhoršila. USA sa správajú ako samozvaný hosť, ktorý keď niekoho navštívi, obmedzuje domácich na slobode a správa sa v ich dome ako majiteľ domu a ich pán.

Žiaľ, táto správa ukázala, že Európska únia sa stala kolóniou USA, ktorá sa má stať vojnovým poľom na ukojenie vojnových a mocenských ambícii USA. Predstavitelia NATO, Európskej komisie a Európskej rady rozhodli za nás.

Postupne začína vychádzať najavo, prečo u nás musela prevzať moc táto vláda a prečo ju naša prezidentka po porade s americkou veľvyslankyňou udržala pri moci.

Bude zaujímavé čítať či počúvať, kto, ako a akou sumou podporil boj proti Ficovi, ako to urobil pán Martin M. Šimečka, keď ospevoval podporu „filantropa“ Georga Sorosa a jeho finančnú výpomoc mimovládnym organizáciam v boji proti Mečiarovi.

Nová vláda, ktorá vzišla po bicyklovom majdane Mikuláša Dzurindu sa preslávila tým, že napriek tomu, že SR v tom čase nebola členom NATO,  v tajnosti schválila prelety NATO nad naším územím, čo neschválili ani člen NATO Grécko a Rakúsko so Švajčiarskom a stala sa po boku USA  agresorom v humanitárnom bombardovaní bývalej Juhoslávie.

Naša terajšia vláda sa mimoriadne aktivizuje v dianí na Ukrajine  a jej predstavitelia podporujú aktivity USA a NATO v blížiacom sa konflikte.

Vyhlásenie generála vo výslužbe Bena Hodgesa, vyznelo ako rozkaz, ktorý musí EÚ splniť a demonštrácia moci, ktorej sa má Únia podriadiť.

Žiaľ, len málo našich občanov si uvedomuje, čo  hrozí nášmu štátu, ktorý susedí s Ukrajinou.

Preto aj vládne divadlo s politickou krízou, ale aj mediálna masáž a bulvárnosť informácií  majú za úlohu odpútať pozornosť občanov od mimoriadne vážnych problémov. Likvidácia ústavných práv občanov a vládne mocenské  reštrikcie voči nim, sú nástrojom na udržanie si  ich poslušnosti.

Áno USA sa usilujú stať vládcami EÚ, ale aj celej Európy. Nezáleží im na našom kontinente, len na vlastnom obohatení sa. A servilní pätolízači v EÚ a vlády  štátov im v tom pomáhajú. Nezáleží im na ľudských životoch, nezáleží im na štátoch, na budúcnosti…

Stačí si vyhľadať koľko vojenských konfliktov a kde USA vyvolali v posledných desaťročiach po skončení II. Svetovej vojny…

Stačí sa zamyslieť, koľko utrpenia vyvolali,  koľko nevinných ľudí v nich zomrelo…

A teraz sme na rade aj my…

Dokážeme tomu zabrániť? Máme na to silu?

 

S úctou Devana

Kto ešte verí, že Matovičovej chunte ide o zdravie občanov?

23.09.2021

Včera som si prečítala článok o tom, že len v Prešovskom kraji majú byť zrušené nemocnice vo Svidníku, Vranove nad Topľou, Snine, Kežmarku, Levoči a má byť zrušená pôrodnica v Humennom. O tejto „optimalizácii nemocníc“ sa hovorí už dlho. Mnohé malé nemocnice sú už dávno zrušené a pacienti už teraz dochádzajú na vyšetrenia či hospitalizáciu [...]

Čas ticha. . .

22.09.2021

Dnes sa mi sníval zvláštny sen… Jeden z tých na ktoré sa nezabúda a ktoré sa zaryjú do mysle ostrosťou diamantu tak, že vyvoláva otázky a hľadanie odpovedí. Celý sen bol o prazvláštnom tichu, ale to som si uvedomila až potom, keď som sa prebudila. A najzvláštnejší bol v tom, že som stále videla tie isté tváre v priebehu vekov. Stála som na pokraji [...]

Vedie Hegero-Matovičova vláda otvorenú vojnu voči štátu, jeho obyvateľom, národu?

20.09.2021

Vojny sa nevedú len tak, bez dôvodu. Každá z nich má svoje príčiny. Príčiny, ktoré majú základ v ľudskej chamtivosti, nenásytnosti, egoizme a túžbe po moci. Príčiny, ktoré sa maskujú rôznymi zámienka a vzletnými frázami. Výsledkom vojen je vždy zbytočné utrpenie nevinných ľudí, rozvrat štátov, zničená Zem, Smrť… V súčasnosti sa [...]

Zuzana  Plačková

Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali

27.09.2021 10:35

Podnikateľku Zuzanu Plačkovú v pondelok polícia v skorých ranných hodinách zadržala pre drogovú činnosť.

testovanie, koronavírus

Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku 121 nakazených

27.09.2021 10:10, aktualizované: 10:42

Počet hospitalizovaných klesol o jedného, v nemocniciach tak aktuálne leží 500 ľudí s ochorením COVID-19. Obete nepribudli.

Afganistan taliban

Taliban zakázal holičom v provincii Helmand holiť či upravovať brady

27.09.2021 09:42

Ide totiž podľa neho o praktiku, ktorá je v rozpore s jeho interpretáciou islamského práva.

San Maríno voľby referendum

V San Maríne schválili v referende legalizáciu interrupcií

27.09.2021 08:49

San Maríno je jednou z posledných európskych krajín, v ktorých sú interrupcie zakázané za akýchkoľvek okolností.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,202
Celková čítanosť: 4097201x
Priemerná čítanosť článkov: 3409x

Autor blogu