Založ si blog

„Ale to som nebol ja! To bol niekto iný! “ Budú kričať kolaboranti. . .

Pred pár dňami som sa rozprávala s jedným známym o tom, čo sa v súčasnosti deje. Mal veľmi zaujímavý postreh. Hovoril, že keď vidí toto šialenstvo, tak premýšľa nad tým, čo o tejto dobe, keď skončí, budú písať médiá tak o desať, dvadsať rokov.

Ilustračný obrázok Zdroj: ePhoto

Áno, aj mňa zaujíma,  ako budú reagovať ľudia, ktorí verejne podporujú „vojnu proti ľudskosti“, znásilňovanie ľudských práv, ničenie zdravia a životov nevinných ľudí v mene chamtivosti pár jedincov, ktorých predkovia v minulosti podporovali a finacovali vojnové besnenia a vraždenia a oni samotní robia teraz to isté.

Zaujíma ma, ako budú reagovať aj napriek tomu, že ich mená a tváre budú uchované  pre budúcnosť ako memento servilnosti, osobných ambícií, chamtivosti, túžby po moci  a neľudskosti.

Verím tomu, že keď sa budú pozerať sami na seba, budú kričať a presviedčať nielen ostatných, ale najmä samých seba: „Ale to som nebol ja! To bol niekto iný!“

Z minulosti  vieme, že z najhorlivejších prisluhovačov režimov sa často stávali kolaboranti, ktorí sa neštítili škodiť a ničiť slušných a poctivých ľudí. Hneď ako zacítili príležitosť, zmenili kabát a udávali, spolupracovali s gestapom a neskôr s Štb, hrabali pod seba ako zmyslov zbavení a bez najmenších výčitiek pomáhali likvidovať iný systém, len čo zacítili možnosť nahrabať viac.

Stačí sa pozrieť na minulosť mnohých našich terajších politikov, keď pred voľbami zverejňovali životopisy, kde pracovali ich rodičia… Jedným z najznámejších takých komunistobijcov bol bývalý pán prezident Kiska, zakladateľ strany Za ľudí…

Je nutné poučiť sa z minulosti, pretože kolaboranti a prevracači kabátov vždy dokázali pre svoje osobné  ambície zničiť aj tie najušľachtilejšie idey. Robili to a budú robiť, kým im to spoločnosť dovolí a bude tolerovať a nebude  od nich žiadať zodpovednosť za ich konanie a bude využívať ich zradcovské služby.

O tom, že to čo sa deje v našej spoločnosti je vojna proti nám samotným a vojna proti ľudskosti som písala už viackrát. Táto vojna nie je vedená „konvečným“ spôsobom, najmä kvôli tomu, aby tí ktorí z nej profitujú nestratili nič z hnuteľného majetku, ale aj tak čo najviac zarobili na ľudskom utrpení.

Najmä keď sa vojnu, vedenú „hybridným spôsobom“, tj. biologickou formou, snažia maskovať ozbrojeným útokom na Rusko pomocou Ukrajiny, kam zvážajú zbrane z celej Európy.

Ak tento konflikt skutočne prepukne, tak sa naša vlasť okrem toho, že sme laboratóriom farmaceutických koncernov, stane aj  vojnovou nárazníkovou zónou. A to vďaka kolaborantom vo vláde, ktorí takýmto spôsobom hazardujú s bezpečnosťou štátu a životmi občanov. A aj vďaka servilnosti a fanatizmu obdivovateľov tejto vládnej garnitúry, ktorí budú pri zmene situácie  ako prví prevracať kabáty,  tak ako to bolo aj v minulosti.

V minulom článku som písala o tom, že Zlo vyhráva bitky, ale nie vojny.

Preto je nutné, aby ľudia vedeli  aj o tom, čo sa deje vo svete a o čom v našich maistreamových médiách nikdy písať nebudú. Preto je dôležité, aby sme nezabudli na to, čo sa píše práve v týchto dňoch a neverili kolaborantom, ktorí budú kričať: „Ale to som nebol ja! To bol niekto iný!“

 

S úctou Devana

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

SR Ukrajina vojna pomoc utečenci Prešov Spojená škola uarus

Vyrastá u nás stratená generácia mladých Ukrajincov. Pomôcť im chcú slovenskí rovesníci

28.11.2022 20:18

Na Slovensku žije po spustení ruskej agresie približne 15 tisíc mladých Ukrajincov vo veku od 14 do 24 rokov, z ktorých sa iba 10 percent riadne vzdeláva v škole. O ostatných sa veľa nevie.

4 25082020 tk sprava statnych hmotnych rezerv722757u

Šéf hmotných rezerv: Kritika Matoviča nie je príjemná, ale nákup antigénových testov posudzovali Krajčiho ľudia

28.11.2022 20:00

Obáva sa o svoju stoličku, ako nominanta SaS, po jej odchode z koalície? Odpovedá šéf hmotných rezerv Ján Rudolf.

parlament

Voľby by v novembri vyhral Hlas pred Smerom, SaS sa prepadla pod OĽaNO

28.11.2022 19:00

Prieskum sa konal 22. až 28. novembra na vzorke 1023 respondentov.

Somálsko útoky samovražedné bombový

Útok islamistov na somálsky hotel využívaný politikmi si vyžiadal deväť mŕtvych

28.11.2022 18:41

Bezpečnostným zložkám sa podarilo zachrániť asi 60 ľudí, ktorí vyviazli bez zranení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4874056x
Priemerná čítanosť článkov: 3787x

Autor blogu