Založ si blog

Pandémia Zla, strachu a zbabelosti. ..

Uvarila som si bylinkový čaj a chvíľu som sa pozerala von oknom ako padá hustý, ťažký sneh, ktorý sa na ceste pod kolesami áut mení na sivohnedú kašu. Taký bežný januárový deň, akých už boli stovky a tisíce v našich životoch. Kolobeh prírody a jej zákonitostí pokračuje aj napriek tomu, že ľudia doň zasahujú a hrajú sa na bohov. Tá ich túžba byť viac a mať viac ako tí ostatní spôsobila, že na Zemi vznikla nová pandémia Zla a strachu, ktorá je živená egoizmom a podporovaná zbabelosťou.
Často som čítala výrok, ktorý je citovaný v rôznych obmenách a to, že Zlo zvíťazí vtedy, ak dobro, alebo dobrí ľudia neurobia nič. Mnohí z nás si neuvedomujú, že túto pandémiu Zla sami zdržiavajú pri živote. Áno, je dôležité informovať o tom čo sa deje. Ako sa nás mocní sveta snažia udržať v strachu tým, že nás oberajú o slobody a práva. A darí sa im to. Tí naši „mocní“ siahajú ľuďom na to najcennejšie – zdravie. Robia to rôznymi formami, psychickým a existenčným nátlakom ich zbavujú pokoja, životných a sociálnych istôt a radosti zo života. A reakcie ľudí na takéto konanie spočívajú v hneve, ktorý v sebe alebo dusia, alebo dávajú až príliš najavo. Spočívajú aj v tom, že mnohí vycítili príležitosť obohatiť sa a zbabelo kolaborujú s vládnou mocou, pre ktorú sú v podstate iba handrou na jedno použitie. Iní zasa volajú po otvorenom odpore a vzbure. A spomenula som si na zaujímavý a krásny článok môjho priateľa, v ktorom popísal, ako by „vzbura“, ktorá prinesie výsledky mala vyzerať.
Áno, mnohí si neuvedomujú, že hnev, ktorý cítia je hnacou silou pandémie Zla. Hnev, za ktorým sa skrýva zúfalstvo a pocit beznádeje a strachu z budúcnosti. A práve tento hnev a zlosť, nedovolia mnohým vidieť to, že vzbúriť sa proti pandémii Zla dá aj inak, ako otvoreným násilím. Vzbúriť sa môžeme spájaním sa, vytváraním vzťahov, spoločným zdieľaním problémov a hľadaním riešení.
Nadávať a zlostiť sa nestačí. To nie je riešením na problémy, v ktorých sme sa ocitli. Také niečo len oberá človeka o cennú energiu a čas, ktoré by mohol využiť na tvorenie a konanie dobra.
Možno je celá táto pandémia Zla pre nás veľmi potrebná kvôli tomu, aby sme v sebe dokázali nájsť dobro a pochopili, čo je v živote dôležité. Možno je dôležitá práve preto, aby sme sa dokázali zbaviť egoizmu a začali spolupracovať a vytvárať plán B na našu záchranu a prežitie. Možno musíme zažívať všetko to príkorie, aby sme pochopili, aký vzácny je život, čo sú pravé hodnoty a čo musíme urobiť my samotní pre to, aby sme dokázali vytvoriť lepšiu spoločnosť a budúcnosť.

Zdroj:
SILA BUDÚCNOSTI
žijemevedome.sk

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727521x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu