Založ si blog

Zhnitý most pri Kysaku je symbolom zhnitej doby, kapitalizmu a spoločnosti. . .

Bolo že to slávy, keď médiá písali o tom, že na tom Východe, kde už nič nie je, postavili vojaci a hasiči nový dočasný most, ktorý mal spájať Veľkú Lodinu s Kysakom. Nuž a po pár dňoch bublina slávy spľasla. Rozpadávajúca sa konštrukcia, ktorú prirovnávali k legu a zhnité dosky vydržali až päť dní…
Keď som videla reportáž o zhnitom moste, spomenula som si na film „Dům na Poříčí“, ktorý bol natočený podľa skutočnej udalosti, keď sa v Prahe v roku 1928 zrútil čerstvo postavený dom a zahynulo v ňom 46 robotníkov. Tento dom bol postavený z nevyhovujúceho materiálu a bez dodržania technologických postupov. A včera som pozerala na jednom tv kanáli časť britského detektívneho seriálu „Endeavour“, ktorý ma zaujal svojím sociálnym kontextom. V časti „Dom v oblakoch“ policajti vyšetrovali nielen úmrtia predávkovaných heroínom, vraždu knihovníka z univerzitnej knižnice, ale aj pád výškového domu, ktorý bol postavený ako náhrada za „chudinskou čtvrť“ a vraždu neznámeho muža, ktorý bol pochovaný v základoch toho obytného domu a nakoniec všetko spolu súviselo.Chvíľami som mala pocit, že sa pozerám na to, čo sa deje v našom štáte. Prehnitý spoločenský a politický systém, skorumpovaní politici, štátni úradníci a úplatní policajti…
Zhnitý most, zrútený dom v Prahe pred 90 rokmi a časť seriálu mali jedno spoločné. Ukazovali podstatu kapitalizmu a spoločnosti vybudovanej na jeho základoch.Podstatu kapitalizmu, ktorý sa skrýva za vzletný názov „Demokracia“, ale v skutočnosti sa zmenil na parazitizmus.
Parazitizmus, v ktorom je „demokratickými voľbami“ umelo vytváraná vládnuca vrstva úplatných ľudí, ktorí slúžia za bakšiš svojim mocipánom. Všimli ste si, akú prebujnelú byrokraciu máme v našom štáte a aká je v matičke Európskej Únii a v celom vyspelom Západnom svete? A tí všetci žijú z práce, z reálnej práce pracujúcej chudoby.
Parazitizmus, ktorého filozofiou je mať čo najväčší zisk za minimum nákladov a predať smradľavé, bezcenné hovno, zabalené v trblietavom obale za čo najvyššiu cenu. A čím väčšie a smradľavejšie hovno, tak tým krajší obal a masívnejšia mediálna propaganda a reklama.
Parazitizmus, v ktorom ľudský život v skutočnosti nemá žiadnu hodnotu, aj keď ju „ekonómovia“ dokážu presne vypočítať. Áno vedia presne vypočítať, koľko musia otroci pracovať, aby uživili všetkých, ktorí na ich práci parazitujú.
Parazitizmus, ktorý sa nezastaví pred ničím a vládnu v ňom novodobí „Otesánkovia“, ktorí sú tak hladní po moci a bohatstve, že bezbreho vykorisťujú a drancujú, ničia, vraždia nevinných. Sú priam nadpozemsky nenažratí a chamtiví a vo svojej zaslepenosti si neuvedomujú, že pomaly, ale isto zabíjajú svojho hostiteľa.
Kedysi dávno som porovnala staroegyptskú Novú ríšu s našou novodobou „vyspelou západnou kultúrou“ a písala o božstvách, ktorým sa ľudia klaňali vtedy a teraz. Kým v Thébach bol hlavným bohom slnečný boh Amon, našu „Novú ríšu“, ovládol boh Mamon, ktorému slúžia a klaňajú sa všetci tí, ktorí sa podieľajú na zničení tejto chamtivej civilizácie…
Je zvláštne pozerať sa na toto sebazničujúce šialenstvo, ktoré aj v našom štáte ide na plné obrátky.
Áno náš štát a spoločnosť vyzerajú presne tak ako ten „most, ktorý postavil štát pre chudobných východniarov. Rozpadávajúci sa, prehnitý, nefunkčný, život a zdravie ohrozujúci. Ale to je pre červotočov, ktorí toto dielo skazy dokonávajú úplne jedno, oni žijú len pre svoje vlastné plné bruchá a žerú len to, čo im boh Mamon milostivo dovolí a nadelí.
Nie, nikoho z nich nezaujíma to, prečo začali padať mosty postavené ešte za socializmu, ktoré dokázali odolať ešte aj tých 30 rokov úžasného kapitalizmu, napriek tomu, že na nich nikto nevykonáva údržbu.
Pre porovnanie doby som našla Starý most v Bratislave, ktorý Červená armáda postavila za päť mesiacov po tom, čo pôvodný Štefánikov most Nemci úplne zničili pri ústupe na konci vojny. Tiež mal byť provizórny a vydržal 68 rokov.
Ten súčasný provizórny na Východe vydržal až päť dní. Možno preto, lebo súčasný parazitizmus je založený na filozofii kurv…, pardon kazítiek a zisku za každú cenu. A táto podenková filozofia chamtivosti, ktorá nehľadí do budúcnosti už zničila viaceré „vyspelé civilizácie“.

Zdroje:
Vojaci a hasiči postavili nový most…
Dočasný most nevydržal ani týždeň…
Zrútený most v Prahe
Rusi postavili po vojne Starý most za päť mesiacov…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727518x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu