Založ si blog

Krysy vracujúce sa na loď. ..

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy…
Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. Zostáva po nich spúšť, a preto ako prvé začínajú utekať. Najhorším zistením pre posádku lode je, že tie najväčšie, najchamtivejšie a najnenažranejšie krysy vládli lodi z kapitánskeho mostíka. Síce ich tam pár ostáva, pretože vidia, že ešte stále je čo hrýzť, kým sa loď potopí . Myslia si, že je to ich posledná šanca, nahrýzť si toľko, koľko budú vládať uniesť. Posádka lode vie, že jedinou záchranou na prežitie je oprava lode a preto ticho so sklonenými hlavami pracujú a bojujú o holý život.
A krysy? Tie si veselo, nažraté a nabalené plávajú čím ďalej od lode, ktorú nechali napospas osudu. Lenže, odrazu zisťujú, že aj keď usilovne plávajú, tak pevnina na ktorej by sa zachránili nie je nikde nadohľad a náklad je stále ťažší a ťažší. Zisťujú, že ich jedinou nádejou na prežitie je potápajúca sa loď. Otočia sa a ponáhľajú sa ňu vrátiť. Myslia si, že dokážu posádku oklamať. Veď oni z lode neutekali, ale snažili sa hľadať pomoc. Tvária sa ako záchrancovia a v záujme vlastného prežitia dokonca začnú spolu s posádkou loď opravovať .
Ale krysy ostanú vždy len krysami. Hneď ako bude loď zachránená a bezpečná, znova začnú hrýzť ako divé. Až kým loď znova neprederavia… Jedinou možnou záchranou pre loď a jej posádku je nevpustiť krysy naspäť na palubu a opraviť ju bez ich falošných slov o pomoci a klamstiev o záchrane. Táto situácia sa v dejinách ľudstvách opakuje stále dookola. A ľudstvo je nepoučiteľné. Pretože lož, chamtivosť, túžba po moci a mamone, nečestnosť a bezprávie nie sú hodnoty na ktorých sa dá vybudovať silná a bezpečná loď – spoločnosť. Pretože krysy nikdy neboli a nemôžu byť morálnymi autoritami, ktoré dokážu riadiť loď. Dokážu len škodiť a prežiť vďaka tomu, že majú postavený svoj vlastný sociálny systém, ktorý funguje tak, že prežijú iba tie najväčšie a najsilnejšie krysy.

Článok bol pôvodne uverejnený na slovanskénoviny.sk

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727451x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu