Založ si blog

Konfrontačné spôsoby vládnutia premiéra Matoviča. ..

V posledných dňoch sme opäť svedkami intenzívnej výmeny názorov medzi premiérom Matovičom a ministrom hospodárstva Sulíkom. Namiesto informácií o spolupráci v prospech občanov a štátu čítame a počúvame obvinenia, ktoré verejne vzniesol premiér voči ministrovi. A sú to veľmi vážne obvinenia. Týkajú nielen nákupu nekvalitných testov a neschopnosti ministra hospodárstva zabezpečiť kúpu ďalších testov, ale aj tvrdenie, že minister Sulík nesie zodpovednosť za úmrtie tisícov občanov. Áno, sme svedkami výmeny názorov na sociálnych sieťach, verejného osočovania a afektovaných vyhlásení, ktoré občanov nášho štátu ešte viac deprimujú, znechucujú a oberajú o posledné zvyšky nádeje.
Nie, nebudem písať o príčinách neustálych hádok týchto dvoch pánov, ale chcem sa zamyslieť nad tým, ako je vôbec možné, že sa ľudia musia pozerať na politické výtržnosti najvyšších vládnych predstaviteľov.
Jedným z problémov je, že sa do politiky dostávajú ľudia, ktorí si môžu kúpiť moc v podobe politickej strany, môžu si dovoliť zaplatiť drahú predvolebnú kampaň a dostať sa takýmto spôsobom priamo k vládnutiu v štáte. A deje sa to pod zásterkou „demokratických princípov a hodnôt“.
Po voľbách ľudia len nechápavo pozerajú, kto sa dostal k moci a kto bude rozhodovať o ich životoch.
Žiaľ, toto všetko je výsledkom zlyhania štátu ako právnej inštitúcie, čo vedie k priamemu zlyhaniu ľudského faktoru a zneužívaniu systému vládnutia. Možnosť kúpiť si moc v tomto štáte odrádza mnohých občanov zúčastniť sa volieb, ktoré považujú za politickú frašku. Neveria, že politici zvolení takýmto spôsobom budú zastupovať ich záujmy a budú riešiť problémy štátu a občanov.
Výsledkom zlyhania štátu a politického systému v našom štáte je ohýbanie práva politikmi podľa ich vlastnej potreby. Zneužívanie právomoci verejného činiteľa, obchádzanie a nedodržiavanie zákonov vládnou mocou a zbavovanie sa osobnej a politickej zodpovednosti vedie k rozkladu právneho štátu. To následne dovoľuje vládnucim politikom beztrestne likvidovať ekonomiku štátu a zbedačovať obyvateľov odstraňovaním sociálnych istôt. Ľudia sú bezradní, pretože vidia, že sa nemôžu domôcť základných ľudských práv, ktoré im zaručuje Ústava SR. A beznádej väčšiny obyvateľov znásobuje konfrontačný spôsob vládnutia premiéra Matoviča, ktorý vyvoláva konflikty nielen s koaličnými partnermi, ale verejne uráža a ponižuje občanov, ktorí s ním nezdieľajú rovnaké názory a majú tu „drzosť“ vyjadriť tie vlastné.
Preto je potrebné, alebo lepšie povedané, nutné hovoriť a písať o tom, prečo sa toto všetko deje a hľadať riešenia problémov. Ponúknuť občanom „plán B“, keď zlyhali štát aj politický systém.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Krysy vracujúce sa na loď. ..

24.01.2021

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy… Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. [...]

Ako dlho ešte chcú klamať a zastrašovať ľudí?

22.01.2021

Včera som chvíľku pozerala správy na spravodajskej tv. Moderátorka s tragickým výrazom a pohnutým hlasom informovala Slovač o tom, ako začína chýbať v nemocniciach kyslík… Nuž, kyslík nechýba len nemocniciach, ale všetkým tým, ktorí musia povinne nosiť rúško… Škoda, že médiá neinformujú o tom, čo všetko spôsobuje slabé, alebo nedostatočné [...]

Čo má zakryť celoplošný skríning?

21.01.2021

Pár dní politici a médiá vytrvalo zastrašujú občanov geniálnym plánom pána premiéra, ktorý ho tentokrát nazval nie celoplošným testovaním, ale celoplošným skríningom. Hurá akcia s bombastickým frázovitým názvom „Zachráňme spolu životy“, má však za úlohu zakryť to, čo sa v skutočnosti v našom štáte deje. Pomaly vychádza najavo, že prvé celoplošné [...]

testovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili 551 prípadov, hospitalizovaných máme takmer 3500

25.01.2021 10:08, aktualizované: 10:31

Za uplynulý deň urobili na Slovensku 3 806 RT-PCR testov. Nie sú hlásené žiadne nové úmrtia.

štefan hamran

Výbor začal vypočúvať kandidátov na šéfa polície

25.01.2021 09:38

O post sa uchádza aj dočasne poverený šéf Peter Kovařík.

polícia sneh

Sneh, vietor aj poľadovica trápia Slovensko

25.01.2021 09:10, aktualizované: 11:05

Najhoršia situáciu je najmä na strednom a východnom Slovensku. Neprejazdný je aj horský priechod Dargov.

Bolívia, koronavírus, festival

ONLINE: Biden zavrie dvere do USA, Česko hlási najmenej prípadov od 13. decembra

25.01.2021 05:45, aktualizované: 11:22

Americký prezident Joe Biden nepustí do USA Európanov pre britskú mutáciu koronavírusu a cestujúcich z JAR pre juhoafrickú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,120
Celková čítanosť: 3588454x
Priemerná čítanosť článkov: 3204x

Autor blogu