Založ si blog

Mám riešenie na Covid. . . „Přichází vichr z hor. . . “

Dnes sme sa dozvedeli, že včera bolo na Covid 19 pozitívne testovaných 3576 ľudí.
Pozitívne testovaných…
Boli všetci títo ľudia následne odborne vyšetrení a bola im poskytnutá adekvátna lekárska starostlivosť a poskytnutá liečba, alebo boli len poslaní domov do karantény a odkázaní na samoliečbu?
O tom média cudne mlčia, prečo asi?
Radšej píšu o vládnej fraške s názvom „Celoplošné testovanie“.
Testovanie koho?
Zdravých ľudí, ktorí budú vládnou mocou prinútení čakať celé hodiny v počasí, do ktorého by ani psa nevyhnal a testovať paličkou, ktorou by pán premiér ani psa netestoval?
Každý inteligentne premýšľajúci človek vidí, že toto je priame a cielene ohrozenie zdravia väčšiny občanov štátu.
Testovanie chorých ľudí s príznakmi akútneho respiračného ochorenia? Nechať stáť v chladnom zimnom sychravom počasí v rade na testovanie človeka, ktorý je chorý, je hazardovanie nielen s jeho zdravím, ale aj s jeho životom. Najmä po informáciách aké závažné zdravotné komplikácie sú spojené s ochorením na Covid 19.
Keďže vláda a ani odborníci nie sú schopní vysvetliť občanom ani len to, čo v skutočnosti je Covid 19 a aký je rozdiel medzi Covidom 19 a vírusom chrípky, ktorá tento rok ako zázrakom úplne vymizla a prestala existovať, mám pre kompetentných riešenie.
Je nadmieru jasné, že vláda spolu s „odborníkmi“ z krízového štábu nie sú schopní nielenže riešiť koronakrízu, ale ani riadiť štát. Preto by mali hľadať náhradné riešenie.
Osobne by som im poradila inšpirovať sa svetoznámou divadelnou scénou Járy Cimrmana „Vichr z hor“, ktorou boli zakončené všetky jeho divadelné hry a začať baliť rekvizity kým je čas, pretože tá fraška ktorú spoločne hrajú, prestala ľudí zabávať a zaujímať. Žiadajú naspäť vstupné v podobe odvolania vlády. Zmenila sa na obludnú selektáciu občanov, ktorá pripomína veľkochov zvierat, v ktorom sú choré jedince vyradené. Takýmto spôsobom sú vyraďovaní občania na základe testu zo spoločnosti a zatváraní do izolácie. Na základe testov, ktoré sú nepresné a len potvrdia, že človeku niečo je. A nikto nemôže nikomu zaručiť, že je skutočne chorý, najmä ak nemá žiadne príznaky. Preto sa môže testovanie stať vládnym nástrojom represálií na umlčanie nepohodlných jedincov, ktorí budú takýmto spôsob vytláčaní na okraj spoločnosti.
Pretože… Ak, je Covid 19 skutočne také závažné ochorenie, ktoré ohrozuje život, je potrebné, aby ľudia, ktorí týmto ochorením trpia, boli odborne vyšetrení lekárom a následne liečení liekmi a nie samoliečbou zatvorení doma, bez akejkoľvek zdravotníckej pomoci.
A takéto jednanie a konanie vládnej moci vyvoláva v ľuďoch oprávnené otázky, ktoré nie sú kompetentnými zodpovedané, obavy z neochoty a neodbornosti riešenia koronakrízy, nespokojnosť a napokon hnev.
Nuž ktovie, ako bude vyzerať „Vichr z hor“ v podaní nášho vládneho ansámblu.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:

„Vichr z hor…“

Nadýchla som sa a. ..

14.04.2021

Nadýchla som sa a cítila v ľadovom vetre smútku minulých dní, ktorý ma chladil tak, až zomierala vo mne láska, teplo Tvojho srdca a nádej v nežnosti dotykov našich životov stratených a znova nájdených v čase hľadania samých seba… Nadýchla som sa a cítila pohladenie Tvojho bozku na studených perách, chvejúcich sa strachom z budúceho rána, ktoré skončí skôr ako [...]

Pravý význam koronakrízy. . .

13.04.2021

Vždy keď vidím, čo sa deje v našej spoločnosti spomeniem si na dokumentárny seriál „Nacistický projekt“, ktorý ukazoval čo sa dialo v spoločnosti počas panovania fašizmu a nacizmu. Pravý význam koronakrízy spočíva v tom, že ukázala, v akom hlbokom rozklade je naša spoločnosť. Koronakríza však aj ukázala pravé ľudské charaktery. Keď som sledovala [...]

Malé zamyslenie. . . O úcte. . .

12.04.2021

Úcta je jedným zo základných prejavov ľudskosti Kedysi keď som bola dieťa, učil ma starý otec úcte voči ľuďom, zvieratám, stromom, rastlinám, pôde, ktorá samotná dáva život iným, vode… Svetu, ktorý poznáme a aj tomu, ktorý nepoznáme… Tieto myšlienky som vštepovala svojím deťom, ale aj deťom ktoré som roky učila v nedeľnej škole… Medzi [...]

Igor Matovič

Podľa opozície by mal Heger Matoviča odvolať. V politike by mal skončiť, mieni Nicholsonová

16.04.2021 14:49

Igor Matovič by mal zverejniť zmluvy o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V, hovorí Michal Truban.

paksi, kováčik

Norbert Paksi priznal vinu a dohodol sa s prokurátorom na treste

16.04.2021 14:25

Bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára NAKA zadržala spolu s Dušanom Kováčikom.

Národný bezpečnostný úrad

NBÚ zaznamenal sériu významných ransomvérových útokov na slovenské ciele

16.04.2021 14:24

Národný bezpečnostný úrad upozorňuje všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a zálohovali svoje systémy proti potenciálnemu útoku.

Zuzana Baťová

Baťová má dôveru ministra zdravotníctva, situáciu so Sputnikom podľa neho nepokazil ŠÚKL

16.04.2021 13:49

minister zdravotníctva Lengvarský avizoval, že o ďalšom osude vakcíny plánuje rozhodnúť na budúci týždeň.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,147
Celková čítanosť: 3751208x
Priemerná čítanosť článkov: 3270x

Autor blogu