Založ si blog

Bublina sem, bublina tam, bublina tu. .. Bublina kam len pozrieš. ..

Pred pár dňami som ráno počúvala športové správy v sro. Moderátor stále niečo bublal o bublinách. Reprezentanti sa stretli v bubline, súperili v bubline, trénovali v bubline… Počas jednej krátkej správy, ktorá už ani neviem o čom bola, povedal niekoľkokrát slovo bublina…
A teraz?
Teraz už aj politici začali bublať o bublinách. Vraj máme Vianoce prežiť v bubline, aby sme predišli nákaze koronavírusom. Tak som trochu o tých bublinách popremýšľala. Zaujalo ma, ako rýchlo sa toto slovo udomácnilo v médiách.
Ale čo vlastne vieme o bublinách? Napríklad aj to, že čím viac niekto bublinu nafukuje tým rýchlejšie praskne, pretože je to v skutočnosti umelé teleso, naplnené vzduchom, alebo plynom.
Ale poznáme aj iné bubliny, nielen tie, ktoré vznikajú napríklad pôsobením oxidu uhličitého, alebo fúkaním do mydlovej vody.
Poznáme napríklad mediálne bubliny, ale aj finančné a v súčasnosti na Slovensku aj politické, ktoré sú často umelo nafukované do obrovských rozmerov, až kým neprasknú a neprinesú oveľa horšie škody a sklamanie ľudí, ako keď deťom popraskajú bubliny z bublifuku.
V skutočnosti celé koronašialenstvo je jednou obrovskou bublinou, ktorá dosahuje megarozmery a spôsobuje obrovské škody a prinesie ešte väčšie, keď praskne. Všetky tie nezmyselné opatrenia v boji s nákazou a záhadným ochorením, ktoré sa lieči desaťdňovým pobytom doma sú čoraz viac nafukované. A kvôli čomu?
Včera som si nechtiac vypočula rozhovor o tom, ako sa jedna pani sťažovala, že aj jej mladí mali koronu, ale nič im nebolo. Museli však byť doma, lenže… Živiteľ rodiny je živnostník a počas karantény nič nezarobil a kým nedostanú nejakú finančnú pomoc, tak budú na tom veľmi zle, pretože stále žijú z mesiaca na mesiac a teraz počas korony je to ešte horšie a pani sa sťažovala, že všetkým v rodine z dôchodku pomáhať nemôže, pretože ho má veľmi malý a potrebuje peniaze aj pre seba a na lieky. Bežná realita… Kým praskne bublina koronavírusu, tak bude mnoho ľudí na dne a úplne ožobračených. Pretože v tomto štáte na koronu doplácajú najmä tí, ktorí reálne vytvárajú hodnoty.
Inou takou bublinou je očkovanie. Pred chvíľou som počúvala, aké vedľajšie účinky môže mať. Môže to byť napríklad bolesť hlavy a vysoké teploty a celková slabosť po očkovaní. Upútalo ma to hlavne preto, lebo to znie oveľa dramatickejšie, ako mne známe prípady samoliečby pozitívnych známych. A ešte viac ma to zaujalo kvôli tomu, že v prvej fáze budú zaočkovaní zdravotnícki pracovníci… Neviem ako budú poskytovať zdravotnícke služby, ak budú mať po vakcinácií takéto problémy…
Ale najviac ma zaujalo, že cez sviatky máme žiť v bublinách. Doteraz sme žili a trávili sviatky rodinách a nepotrebovali sme vytvárať nejaké prapodivné bubliny. Nie je to pokus o dehonestáciu významu rodiny ako takej v spoločnosti? Ako inak si môžeme vysvetliť násilné rozbíjanie rodín a vylúčenie tých najslabších a najzraniteľnejších zo spoločenstva rodín a spoločnosti?
Pretože v skutočnosti v bubline už žijeme a je to bublina klamstiev, mediálnej manipulácie a mocenských zápasov, ktorú tu vytvorili tí, ktorí celé desaťročia žijú na náš úkor…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885642x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu