Založ si blog

Zlo bude vždy plodiť len zlo. ..

Zlo vždy bude plodiť len zlo. Vždy to tak bolo a aj bude. Tak, ako nejestvuje menšie a väčšie zlo, pretože ZLO bude vždy len ZLOM.
Dnes som si prečítala v správach, že minister Naď podal trestné oznámenia na ľudí, ktorí sa vyhrážali na sociálnych sieťach jemu a jeho rodine smrťou.
Vyhrážať sa niekomu smrťou a obzvlášť deťom je odporné a primitívne, rovnako ako je odporné a primitívne vyhrážať sa ľuďom, ktorí majú vlastný názor mocenskými reštrikciami a nazývať ich opicami a psychopatmi.
Hovorí sa: „ Aký požičaj, taký vráť“, alebo: „Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva“…
Pánovi ministrovi rupli nervy presne tak, ako rupli nervy ľuďom, ktorých verejne ponižoval.
Ak by sa správal tak, ako sa má správať človek v jeho funkcii, slušní ľudia by sa nikdy neznížili k takýmto primitívnym hrubostiam.
Lenže…
Táto súčasná vláda prerazila dno nielen politickej kultúry na Slovensku, ale aj dno spoločenskej hrubosti a bezcitnosti a najmä amorálnosti. Preto sa niet čo čudovať vyjadreniam ľudí, ktorí sa podobne v minulosti vyjadrovali len na adresu tých najhorších diktátorov a odľudov.
Nie, neospravedlňujem nikoho, kto sa hrubo vyhráža niekomu smrťou. Len premýšľam, prečo sa tak stalo, aj keď je to len veľmi ťažko pochopiť, pretože rovnaké praktiky boli používané aj proti mnohým terajším opozičným poslancom a dokonca aj proti obyčajným ľuďom. Stačí si spomenúť na plamenný status jedného Emilka.
Áno, je veľmi ťažké pochopiť špinu a hĺbku stoky v ktorej sme sa ocitli. Je skutočne ťažké pochopiť ako mnohí dokážu obhajovať páchanie zla, pretože dobro sa nikdy nedá dosiahnuť páchaním zla.
Pán minister má právo brániť sa a dokonca môže nazývať ľudí, ktorí sa mu vyhrážajú odpadom a špinami.
Ale…
Za normálnych okolností, by sa ľudia k takýmto vyhrážkam neznižovali…
Pretože zlo, bude vždy plodiť len zlo…
Prečo to píšem?
Pretože som sa zamyslela nad jedným starým Slovanským zákonom…
„Kto ZLO nezastaví je zodpovedný za jeho ďalšie šírenie, a tým vinný ako ten, čo ZLO pácha.“
A zamyslela som sa aj nad tým, komu vyhovuje šírenie zla, otvorenej nenávisti, štvania ľudí proti sebe, či dokonca nabádanie k násiliu. A či máme silu zastaviť to a vzoprieť sa ZLU.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:

Naďovi rupli nervy…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

ódor

Ódor zrejme Remišovú s PVV nepresvedčil. Premiéra vyzvala na výmenu šéfa SIS

02.06.2023 12:28

S novým premiérom sa stretla už aj Veronika Remišová, ktorá ho vyzvala na výmenu vo vedení Slovenskej informačnej služby.

Blinken

Vojna bude trvať roky, intenzita sa oslabí, mieni americký minister

02.06.2023 12:19

Antony Blinken označil za "strategický neúspech" pre Moskvu vojnu, ktorú Putin rozpútal na Ukrajine.

foto roka 2021, Kapitol

Ďalších členov Oath Keepers odsúdili kvôli útoku na Kapitol

02.06.2023 12:17

Skupina bola jednou z viacerých extrémistických organizácií, ktorých členovia sa zapojili do násilností pri schôdzi Kongresu k výsledku prezidentskej voľby roku 2020.

bicykel cesta

Po kolízii s autom previezol opitého cyklistu do nemocnice vrtuľník

02.06.2023 12:13

62-ročný cyklista nafúkal viac ako tri promile.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090832x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu