Založ si blog

Zlo bude vždy plodiť len zlo. ..

Zlo vždy bude plodiť len zlo. Vždy to tak bolo a aj bude. Tak, ako nejestvuje menšie a väčšie zlo, pretože ZLO bude vždy len ZLOM.
Dnes som si prečítala v správach, že minister Naď podal trestné oznámenia na ľudí, ktorí sa vyhrážali na sociálnych sieťach jemu a jeho rodine smrťou.
Vyhrážať sa niekomu smrťou a obzvlášť deťom je odporné a primitívne, rovnako ako je odporné a primitívne vyhrážať sa ľuďom, ktorí majú vlastný názor mocenskými reštrikciami a nazývať ich opicami a psychopatmi.
Hovorí sa: „ Aký požičaj, taký vráť“, alebo: „Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva“…
Pánovi ministrovi rupli nervy presne tak, ako rupli nervy ľuďom, ktorých verejne ponižoval.
Ak by sa správal tak, ako sa má správať človek v jeho funkcii, slušní ľudia by sa nikdy neznížili k takýmto primitívnym hrubostiam.
Lenže…
Táto súčasná vláda prerazila dno nielen politickej kultúry na Slovensku, ale aj dno spoločenskej hrubosti a bezcitnosti a najmä amorálnosti. Preto sa niet čo čudovať vyjadreniam ľudí, ktorí sa podobne v minulosti vyjadrovali len na adresu tých najhorších diktátorov a odľudov.
Nie, neospravedlňujem nikoho, kto sa hrubo vyhráža niekomu smrťou. Len premýšľam, prečo sa tak stalo, aj keď je to len veľmi ťažko pochopiť, pretože rovnaké praktiky boli používané aj proti mnohým terajším opozičným poslancom a dokonca aj proti obyčajným ľuďom. Stačí si spomenúť na plamenný status jedného Emilka.
Áno, je veľmi ťažké pochopiť špinu a hĺbku stoky v ktorej sme sa ocitli. Je skutočne ťažké pochopiť ako mnohí dokážu obhajovať páchanie zla, pretože dobro sa nikdy nedá dosiahnuť páchaním zla.
Pán minister má právo brániť sa a dokonca môže nazývať ľudí, ktorí sa mu vyhrážajú odpadom a špinami.
Ale…
Za normálnych okolností, by sa ľudia k takýmto vyhrážkam neznižovali…
Pretože zlo, bude vždy plodiť len zlo…
Prečo to píšem?
Pretože som sa zamyslela nad jedným starým Slovanským zákonom…
„Kto ZLO nezastaví je zodpovedný za jeho ďalšie šírenie, a tým vinný ako ten, čo ZLO pácha.“
A zamyslela som sa aj nad tým, komu vyhovuje šírenie zla, otvorenej nenávisti, štvania ľudí proti sebe, či dokonca nabádanie k násiliu. A či máme silu zastaviť to a vzoprieť sa ZLU.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:

Naďovi rupli nervy…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876472x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu