Založ si blog

Ako moja priateľka ku covidu prišla. . .

Nevie si to vysvetliť, ja tiež nie a tento článok píšem na jej požiadanie. Viac hláv, viac rozumu, ako sa hovorí…
Priateľka a jej rodina sa odmietli podriadiť vydieraniu pána premiéra a keďže testovanie doteraz považujú za „dobrovoľné“, odmietli účasť dať sa testovať v prvom kole z viacerých dôvodov. Priateľka opatruje svojich staručkých rodičov, ktorí sú už odkázaní na pomoc. Jej manžel pracuje od vyhlásenia núdzového stavu z domu – home office a dieťa študuje na VŠ dištančnou formou. V domácnosti s nimi býva ešte sestra, ktorá má sama zdravotné problémy a tá jediná sa dala testovať v prvom kole, aby aspoň niekto mohol oficiálne výjsť z domu a kúpiť aspoň čerstvý chlieb. Všetci si mysleli, že pokiaľ sa nezúčastnia prvého kola, tak prejde desaťdňová karanténa a oni sa budú môcť zaradiť do „normálneho života“, tak ako si to mysleli mnohí. Na jej rodičov sa vzťahovala výnimka a aj kvôli ich veku ich nechcela ohroziť nakazením, pretože doteraz hlavne kvôli nim celá rodina dodržiavala všetky opatrenia.
Žiaľ nikto z nás netestovaných v prvom kole netušil, čo skrsne v hlave nášmu pánu premiérovi, ktorý sa podľa najnovších informácií radí s neexistujúcimi odborníkmi, ktorí sa podľa neho vyparili.
Keďže sa potrebovala postarať o rodičov musela ísť na dobrovoľne-nasilu na druhé kolo testov a tam jej oznámili že je pozitívna. Jej sestra, ktorá bola na pretestovaní, mala negatívny test.
Priateľka viac ako desať dní v podstate neopustila bydlisko a s nikým okrem vlastnej rodiny sa nestýkala. Nikto z nich nemá doteraz žiadne príznaky, len ona má už chronickú nádchu, ktorá ju trápi už viac ako dvadsať rokov každú sychravú jeseň, čo môžem potvrdiť.
Jej ošetrujúca lekárka zobrala test ako hotovú vec a odmietla ju poslať na PCR test, ktorý by nákazu potvrdil, alebo vyvrátil. Na žiadosť, aby dostala lieky na covid, jej bolo oznámené, že žiadne lieky na to nie sú, ale má vraj byť desať dní doma.
Svojej priateľke verím a viem, že je to pragmaticky zmýšľajúca žena.
Preto aj mňa samotnú zaujíma, kde sa vlastne mohla nakaziť. Ale aj to, ako je možné, že v médiách stále dookola čítame, koľko ľudí sa z nákazy vyliečilo, keďže na covid lieky neexistujú.
A tie množstvá úmrtí, ktoré sa pripisujú covidu? Kedy sa začne písať o tom, koľko ľudí zomrelo práve kvôli tomu, že sa kvôli tejto covidohystérii nedostali včas k lekárskej starostlivosti?
Denne počúvame o tom, ako nám hrozí, že nebudeme mať lôžka pre ľudí chorých na covid. A pre ostatných chorých tie lôžka v slovenských nemocniciach máme? Veď celé roky sa rušia stavy lôžok v nemocniciach a pacienti práve kvôli tomu čakajú na operácie a zákroky, či vyšetrenia, ktoré potrebujú hospitalizáciu.
Je to len preto, že zo zdravia sa stal ten najvýnosnejší biznis, ale v skutočnosti na zdraví ľudí už skoro nikomu nezáleží, až na pár čestných lekárov, ktorí svoju prácu vnímajú ako poslanie a službu ľuďom.
Priateľka má na výber, nová desaťdňová karanténa, alebo PCR test na vlastné náklady.
Žiaľ v tomto všetkom humbuku okolo covidu sa stráca práve to podstatné, a to, že proti tejto hystérii a covidošialenstvu sa postavili viacerí odborníci, len v našom štáte covid vláda zneužíva svoje právomoci na vytvorenie tvrdej diktatúry, na ktorú už doplácame všetci tak, že nás môžu kohokoľvek onálepkovať výrazom „pozitívny“ a vtedy sa stávame na čas úplne vylúčenými zo spoločnosti. A ľudia, ktorí sa verejne vzopreli a neboja sa povedať vlastný názor, sú zasa prenasledovaní štátnou mocou a označkovaní nálepkami „fašista či mafián“.
Je to veľmi jednoduchý spôsob, ako vyrábať z občanov štátu ľudí druhej kategórie.
A prečo?
Nuž aj preto, aby si vynútili poslušnosť. Aby sme prestali premýšľať a mali strach prejaviť vlastný názor a stali sme sa len tichým poslušným stádom, ktoré bude so sklonenou hlavou počúvať rozkazy a príkazy. Áno časť ľudí z toho stáda bude bez premýšľania plniť rozkazy svojich pánov a budú vynucovať podriadenie sa príkazom tých ostatných…
Takéto formy vládnutia sa však požívajú len v totalitných systémoch a v tvrdej diktatúre a autokracii.
A kde potom ostali sloboda a demokracia?
Neviem, ale vyzerá to tak, že prišli ku covidu a ani vedeli ako a úplne podľahli tej „hnusobe“…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44, aktualizované: 10:49

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727529x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu