Založ si blog

Pozor! Stratila sa chrípka!

Nie, že by mi chýbala. Ale je to neuveriteľné, odrazu jej niet. Alebo, áno?
Ale kde je?
Nedávno som kdesi čítala, že o minulom dvadsiatom storočí sa hovorí, ako o storočí chrípky, ale aj posledných dvadsať rokov nás chrípka dokázala poriadne vytrápiť.
Preto som sa zamyslela nad tým, čo sa v skutočnosti stalo. Odrazu tu máme smrteľnú chorobu, tak nebezpečnú, že je potrebné zatvárať ľudí do izolácie, zakázať im stretávať sa, rozdeľovať rodiny. Likvidovať ekonomiky štátov, dokonca zatvárať celé štáty.
Lenže…
Mnoho ľudí, ktorí sa tou nebezpečnou hnusobou nakazili, nemajú žiadne príznaky a väčšinou sa liečia tak, že ostávajú desať dní doma. Poznám zopár takých ľudí, ktorí mali pozitívny test na covid a v podstate im nič nie je, len sú nebezpeční tým, že môžu nakaziť iných. Lenže nepoznám nikoho, kto bol nakazený chrípkou a nemal žiadne príznaky. Zato poznám veľa ľudí, ktorí mali chrípku a niektorí z nich majú po prekonaní ochorenia aj trvalé zdravotné následky.
Párkrát som chrípku mala aj ja. Neobišli ma ani bolesť hlavy a svalov, dokonca ani vysoké horúčky pri ktorých som sa nedokázala postaviť na nohy a potrebovala som pomoc, aby som sa dokázala dostať na wecko, bolelo ma hrdlo a celý človek a pri každej chrípke som mala aj akútne respiračné problémy. Pri jednej chrípke som mala ťažký zápal pľúc.
V súčasnosti viem, že ak by som dostala chrípku, tak to pre mňa môže mať fatálne následky. Také, ako pre mnohých iných, ktorí trpia pľúcnymi ochoreniami, alebo aj inými ochoreniami, tak ako to je napísané aj v správach Úradu verejného zdravotníctva SR.
Len ma zaujíma kde je vlastne pravda?
A kde sa v skutočnosti stratila chrípka? A nielen chrípka… Veď kvôli koronašialenstvu sa úplne zabúda na pacientov s mnohými závažnými diagnózami, ako keby odrazu prestali existovať.
Jedine čo ma teraz napadá je to, že kto znova nájde chrípku, ktorá trápila svet celé dlhé desaťročia, dostane veľkú odmenu. Slobodu.

Zaujímavé zdroje:
10 vecí, ktoré by ste mali vedieť o chrípke…
Užitočné otázky a odpovede o chrípke…
A iné zaujímavosti…

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090777x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu