Založ si blog

A čo tak skúsiť vybudovať nové Slovensko, spoločnosť, svet. . .

Túto myšlienku mám v hlave odvtedy, keď som si prečítala jeden článok od politológa Jána Baránka.
Áno skutočne potrebujeme vybudovať nové Slovensko, ale bez nánosov politickej špiny.
Bez ideológií, ktoré slúžia politikom a mocným sveta len na rozdeľovanie ľudí. Medzi názorovými a politickými ideológiami v dnešnom svete už niet rozdielu, či sú to ľavicové či pravicové, alebo akékoľvek iné. Všetky slúžia len na ovládanie ľudí, na získavanie ich poslušnej otrockosti. Cez ideológie politici zneužívajú svoju moc na vlastné obohacovanie sa a zdieranie občanov štátov.
Nie, ja nepíšem o anarchizme, ale o spoločnosti, ktorá by bola založená na jednoduchých základoch.
Na etických princípoch, morálnych zásadách, ľudskosti a láske nielen človeka k človeku, ale aj k prírode a Zemi samotnej.
Nič viac spoločnosť k svojmu správnemu fungovaniu nepotrebuje.
Pri zachovávaní týchto jednoduchých pravidiel, by moc nebola v rukách šialencov, ktorí sa ju snažia zachovať najmä nemorálnymi postupmi.
Všetky tie zákony, príkazy a zákazy mocných, neslúžia pre obyčajných ľudí, ale práve na zachovanie si moci tých, ktorí nám vládnu.
Veď ani v našom štáte sme si v posledných voľbách nevolili ľudí s neobmedzenou mocou, ktorí pohŕdajú Ústavou SR, zákonmi, ale aj občanmi vlastného štátu a správajú sa ku nim ako ku spodine, ktorá musí poslúchať ich zvrátené rozkazy.
Čo je slobodné a demokratické na ich vládnutí, keď používajú praktiky, ktoré si nedovolia používať voči vlastným občanom ani diktátori niekde v Afrike?
Čo je slobodné a demokratické na stredovekých inkvizičných praktikách, keď vás môžu značkovať ako dobytok, alebo otrokári otrokov a trestať, len kvôli tomu že máte vlastný názor a slobodnú vôľu?
Čo je slobodné a demokratické na tom, že predstavitelia EÚ mlčia, keď sú svedkami takýchto praktík v členskom štáte únie, ale kritizujú iné štáty za oveľa menšie prehrešky a uvaľujú na ne sankcie?
A nie je takéto zaobchádzanie občanmi v „demokratickom štáte“ nebezpečné aj pre občanov ostatných členských štátov EÚ.
Pretože to, čo sa deje teraz tu u nás na Slovensku, sa môže stať nebezpečným precedensom na zavedenie nielen totality, ale priamo diktatúry v celej Európe.
A presne takéto praktiky na zavedenie diktatúry sa začali diať v tridsiatych rokoch minulého storočia.
Ešte stále máme čas spamätať sa. Lebo to, čo sa v súčasnosti deje, je zánik tejto civilizácie, ktorá kvôli nemorálnosti a chamtivosti napáchala doteraz najväčšie škody na ľuďoch, ale aj planéte, ako ktorákoľvek pred ňou.
To sa jedného dňa chceme skutočne ocitnúť vo svete, ktorý poznáme z tých divných katastrofických filmov, ktorými nás kŕmia ako pomyjami?
To skutočne chceme žiť ako stáda túlajúce sa vyprahnutými pustatinami a zabíjať sa navzájom pre trochu jedla?
Ešte stále máme možnosť na troskách tejto civilizácie vybudovať niečo úplné iné. Niečo, čo bude mať zmysel a budúcnosť.
Ešte stále máme možnosť zachrániť seba aj planétu.
Ešte stále máme možnosť vybudovať nové Slovensko, spoločnosť, svet…
Stačí sa zastaviť a zamyslieť sa, či vôbec chceme žiť, ako chceme žiť, či chceme mať budúcnosť a čo pre to chceme každý z nás urobiť.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885672x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu