Založ si blog

Choré, zvrátené, neľudské. ..

Je to, čím znova prekvapila táto vláda tých najbezbrannejších.
Najskôr im milostivo dala výnimku, že ľudia nad 65 rokov sa nemusia ísť testovať, ale aj tak musia sedieť doma.
Teraz keď nemajú modrý papier, vládnu priepustku na slobodu, podľa správ v médiách sa nesmú isť dať testovať v druhom kole, aj keď poctivo sedeli doma. Lenže, odmietajú ich ošetriť a tak ako sme včera čítali v médiách dokonca lekárka odmietla ošetriť aj onkologickú pacientku s bolesťami.
Dnes nemajú prístup na poštu a nemôžu si vybrať ani tú almužnu v podobe smiešnych pár eur, ktorú dostávajú ako dôchodok a na ktorú sú životne odkázaní. Nesmú vychádzať, nemôžu si kúpiť jedlo, lebo nebudú ho mať za čo kúpiť, nebudú mať z čoho zaplatiť nájomné a energie a lieky, ktoré potrebujú a musia čakať do 15. novembra.
Dokedy ľudia budú trpieť takéto šliapanie po ľudských právach, takéto ponižovanie starých a chorých?
Dokedy sa budeme prizerať tomu, ako v tomto štáte ľudia strácajú nádej na normálny život?
Zobrali dôchodcom čo mohli, siahli im na trináste dôchodky a aj teraz im siahli nielen na ich ľudskú dôstojnosť, ale aj zdravie a životy.
Ale vymysleli vládne manévre za 100 miliónov eur.
Ako sa dá nazvať to, keď sa takto niekto správa k ľuďom, ktorí patria k tým najbezbrannejším v spoločnosti? Choré, zvrátené, neľudské?
Kto bude nasledovať? Ktorá skupina občanov?
Skutočne sme vo vojne proti ľudskosti…

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Čína Rusko Putin Návšteva pching

Putin a Si Ťin-pching sa zrejme zúčastnia na summite G20 na Bali

19.08.2022 08:56

Mnohé západné krajiny usilujú o to, aby Indonézia, ktorá tento rok skupine predsedá, Rusko zo zasadnutia vylúčila kvôli jeho invázii na Ukrajinu.

Čína, koronavírus, očkovanie

Počet nových prípadov koronavírusu celosvetovo klesol

19.08.2022 08:00

Celosvetovo bolo za uplynulý týždeň zaznamenaných 5,4 milióna nových prípadov nákazy.

WEBsaudka

Viac ako tri desaťročia vo väzení. Za internet

19.08.2022 08:00

Ženu zo Saudskej Arábie odsúdili na dlhoročné väzenie za to, že mala účet na Twitteri, sledovala účty disidentov a zdieľala ich príspevky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727176x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu