Proti všetkým. . .

Prečítala som si článok o tom, že Úrad verejného zdravotníctva vydal vyhlášku v ktorej nariaďuje opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa…
Nuž, vstup budú mať len ľudia s potvrdením či certifikátom o negatívnom teste.
A to ma prinútilo zamyslieť sa, kto vlastne tvorí štát. Je to naša vláda diletantov spolu s pánom hlavným hygienikom, alebo sme to my všetci občania tejto republiky.
To, akým spôsobom sa prezentujú predstavitelia terajšej vlády a koalície, nie je potrebné písať.
Ale pri pánovi hlavnom hygienikovi sa predsa len pozastavím. Spomínate si na pandémiu prasacej chrípky pred desiatimi rokmi? Viete, kto bol vtedy vedúcim epidemiológom a viete koľko financií sa vtedy prešustrovalo na nákup vakcíny proti prasacej chrípke? Koľko vakcín bolo použitých a koľko vyšlo navnivoč?
Nuž, mám pocit, že títo ľudia sa rozhodli ísť proti nám všetkým. Proti štátu. Za cenu porušovania ľudských práv, za cenu porušovania Ústavy SR a zákonov. Rozhodli sa dokázať všetkým nám, že majú moc, ktorou nás môžu prinútiť k poslušnosti. Nepočúvajú hlasy odborníkov, nepočúvajú hlasy lekárov, nepočúvajú hlasy politikov a už vôbec nepočúvajú hlasy nás občanov.
Odrazu v našom štáte prestalo platiť právo a mali by sme sa všetci podriadiť ich vôli, inak budeme trpieť rôznymi reštrikciami.
Z Ústavy SR sa vďaka nim stal zdrap papiera, ktorý vďaka nim nemá ani hodnotu toaletného papiera. Ľudské práva sa stali prázdnou frázou.
A viete na čom so si v súvislosti s týmto všetkým spomenula? Na slávny výrok pána bývalého prezidenta, že ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom.
Takže práve kvôli týmto obchodným záujmom, táto vláda ide proti všetkým, proti všetkým nám, proti štátu.
Ktovie, ako toto všetko nazvať. Totalita? Diktatúra?
A práve v týchto dňoch majú všetci ľudia možnosť vidieť, čo je pár jedincov schopných urobiť zo štátu len kvôli vlastným záujmom, či už mocenským, alebo ekonomickým. Nielenže ohroziť ekonomiku a suverenitu štátu, ale aj zdravie a životy obyčajných ľudí…
Čo dodať?
Asi len to, vitajte v pekle kapitalistickej totality priatelia…

Zdroje, ktoré stoja za povšimnutie…
Mikas vydal vyhlášku…
Vakcíny proti prasacej chrípke…
Koniec pandémie prasacej chrípky
Štát musí zlikvidovať vakcíny proti prasacej chrípke
Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom…

Alternatíva a „alternatíva“…

23.06.2026

Minulý týždeň som na sociálnych sieťach a v niektorých alternatívnych médiách zachytila podivnú „vojnu jej predstaviteľov“, ktorá začala tzv. „alternatívu“ rozdeľovať. Nie, nebudem sa tu rozpisovať o aktéroch tejto „vojny“, ale o tom, čo ukázala nielen o tých, ktorí sa hrajú na predstaviteľov „alternatívy“, ale aj o spoločnosti [...]

Slavjan

04.05.2026

„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

E5 NATO Summit merz meloni, macron starmer

„Ukrajina zostáva silná, Európa neochabuje.“ Veľká päťka NATO sa zomkla v Berlíne, Putinovi posiela jasný signál

24.06.2026 20:05

Štyria predsedovia vlád a prezident sa stretli v nemeckej metropole dva týždne pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční 7. a 8. júla v Ankare.

babiš pavel

„Ústavný puč“ a vojna na Hrade: Pavel ide na summit NATO, Babišova vláda musí ustúpiť

24.06.2026 19:04

Babiš verdikt k účasti Pavla na summite NATO rešpektuje, prezident ho víta.

France Extreme Weather Heat

Európa ako v ohni. Horúčavy lámu rekordy a postupujú ďalej na východ

24.06.2026 19:00

"Nachádzame sa uprostred storočnej vlny horúčav a to najhoršie ešte len príde," tvrdia francúzski meteorológovia. Štyridsaťstupňové horúčavy zasiahnu aj Slovensko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,457
Celková čítanosť: 6520216x
Priemerná čítanosť článkov: 4475x

Autor blogu