Založ si blog

Koncentrát alibizmu pani prezidentky

Pani prezidentka včera konečne vyjadrila svoje stanovisko k celoplošnému testovaniu.
Ale…
V skutočnosti to bol koncentrát alibizmu. Označila testovanie za nepripravenú akciu, keď povedala, že nie je možné otestovať všetkých občanov za dva dni, ale aj zdôrazňovala dobrovoľnosť testovania a vyzvala prehodnotiť sankcie voči tým, ktorí sa testovania nezúčastnia.
Svojimi slovami síce naplno povedala, že celá testovacia akcia je nedobrovoľné šikanovanie Slovákov, ale v skutočnosti neurobila nič, aby tomu zabránila, dokonca celoplošné testovanie podporila a schválila.
Áno, pred občanmi si chcela zachovať imidž ľudskosti a pochopenia, kým na druhej strane podporila jednu z najväčších ohavností, akú kto spáchal na občanoch tohto štátu, ktorú v podstate táto vláda spolu s armádou pripravili za jej chrbtom.
Pani prezidentka svojím správaním a postojmi nevybočila zo schémy riadenia zložitých sociálnych supersystémov.
Aké je jej skutočné miesto, jasne určilo vyjadrenie radového ministra pána Krajniaka v statuse na FB, kde uviedol cit:

DOBRÝ VRCHNÝ VELITEĽ OZBROJENÝCH SÍL MÁ KAPITULOVAŤ AKO POSLEDNÝ, NIE AKO PRVÝ
Zatiaľ čo pani prezidentka predčasne trúbi na ústup, vláda ďalej pracuje na zabezpečení úspechu operácie Spoločná zodpovednosť. My spolu s ministrom dopravy Andrejom Doležalom, vedúcim úradu vlády Julom Jakabom, šéfom VŠZP Richardom Strapkom a jeho tímom oslovujeme ďalších a ďalších zdravotníkov, aby pomohli ľuďom s pretestovaním. Veríme, že odberných tímov bude cez víkend dostatok, aby mohol byť pretestovaný každý, kto bude chcieť. Budeme pre to robiť všetko až do zajtra 7:00, kým sa otvorí všetkých 5 tisíc odberných miest. Držme si všetci palce.

Pani prezidentka mohla zasiahnúť v prospech občanov, ale neurobila to.
Výsledkom svojvôle vlády a nerešpektovania autority prezidentského úradu, bolo aj vydanie vyhlášky pána Mikasa, v ktorom bolo jasne uvedené, že občania bez certifikátu s negatívnym testom, budú v tomto štáte občanmi druhej kategórie, ktorým budú závažným spôsobom porušované ľudské a občianske práva.

Takže až takýto dosah má koncentrát alibizmu pani prezidentky, ktorý nám predviedla.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Nemecko, pokus o prevrat, pokus o puč, krajná pravica, zatýkanie

The Guardian: Medzi podozrivými z prípravy puču v Nemecku je aj známy šéfkuchár

10.12.2022 09:55

Ďalšou podozrivou osobou je bývalý policajt, ktorý kedysi chránil židovskú komunitu pred teroristickými útokmi.

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 10:15

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885747x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu