Založ si blog

Mení sa pán Matovič na dobrého policajta?

Dnes ráno ma pri čítaní správ zaujal titulok komentára p. Daga Daniša „Matovič sa mení na dobrého policajta“.
Článok som nečítala. Možno správanie sa pána premiéra, niekomu pripomína film o dobrom a zlom policajtovi. Mňa však zaujíma to, ako sa mení náš štát pod vedením vlády pána Matoviča.
Posledných pár týždňov si všímam zhustené policajné hliadky pri cestách, ktoré zameriavajú vodičov.
Nie je ničím neobvyklým naďabiť na hliadku na takom mieste, kde je málo viditeľná. Takisto na zameriavanie pri predbiehaní napríklad vlečúceho sa kamióna, či traktora, alebo teraz v týchto mesiacoch kombajnu, keď vodič logicky, aby nevytváral kolónu, alebo sa v nej vliekol, pridá plyn.
Iným príkladom sú zvýšené hliadky na verejných miestach, ako sú autobusové, či vlakové stanice, ale aj vlaky samotné a ja sama som sa viackrát stretla s kontrolou, či sú dodržiavané opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.
Čo ma však utvrdilo v tom, že to, čo sa na v našom štáte deje a je postupným budovaním policajného štátu, sú prísne hygienické a epidemické opatrenia na svadbách, ktoré budú takisto kontrolovať policajné hliadky, či hygienici.
V posledných dňoch sa ozývajú kritické hlasy, ktoré priamo označujú konanie vlády za protiústavne a nehanebné porušovanie ľudských práv.
Je veľkou chybou, že občania nášho štátu majú minimálne vedomosti o ľudských právach, ktoré im zaručuje Ústava SR. Je smutné, že táto vláda na čele s premiérom Matovičom nezodpovedne a bez morálnych zábran porušuje zákony SR a stavia nad ne vlastné opatrenia a nariadenia, ktorými bezohľadne pošliapava základné ľudské práva občanov nášho štátu.
Týmto konaním sa dokazuje hlavne to, že náš štát napriek veľkohubým vyhláseniam členov vlády, nie je právnym a zvrchovaným štátom. Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom predstavitelia vlády obchádzajú, nedodržiavajú, nerešpektujú, ale hlavne porušujú zákony vlastného štátu a Ústavu štátu?
Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom vládni predstavitelia na základe porušovania zákonov a ľudských práv, ničia ekonomiku, oberajú ľudí sociálne istoty a slobodu?
Vyzerá to tak, že sa súčasní predstavitelia vlády, ale aj mnohí iní ústavní činitelia správajú podľa hesla: „Máš moc, môžeš všetko“.
Dokonca môžu povýšiť porušovanie základných ľudských práv a vytváranie zvláštnej formy diktatúry a totalitného režimu na „demokratické princípy a hodnoty“.
Nie, neviem, či sa pán Matovič mení na dobrého policajta. Viem však, že ako premiér tohto štátu je zodpovedný za jeho chod a fungovanie. Alebo nie?

Zdroje:
Matovič sa mení na dobrého policajta

Krízové stavy

Ústava SR

Opatrenia úradu verejného zdravotníctva SR

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

SR Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Dědeček sa čoskoro postaví pred súd. Tragédia opitých za volantom neodradila

02.06.2023 09:00

Nehôd spôsobených pod vplyvom alkoholu neubudlo. Nepomohlo ani pobúrenie spoločnosti po tragédii na Zochovej.

vojna na Ukrajine

Výroba ruských zbraní sa fantasticky zvýšila, len tankov je 600, tvrdí Medvedev

02.06.2023 06:45

Ukrajinský generálny štáb tvrdí, že Rusko od začiatku vojny vlani vo februári prišlo už o 3 804 tankov.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Nočné útoky hlási ukrajinský Kyjev aj ruský Kursk

02.06.2023 06:00, aktualizované: 09:20

V Kyjeve boli v noci opäť počuť výbuchy a paľba protivzdušnej obrany. Kursk hlási prílet dronov.

vláda, heger,

Remišová, Krajniak, Mikulec aj Heger idú naspäť do parlamentu. Osem mien bývalej vlády si najalo 11 asistentov za 100-tisíc eur

02.06.2023 06:00

Administratívne služby pre čerstvých členov Národnej rady pre štát budú stáť 100-tisíc eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090643x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu