Založ si blog

Mení sa pán Matovič na dobrého policajta?

Dnes ráno ma pri čítaní správ zaujal titulok komentára p. Daga Daniša „Matovič sa mení na dobrého policajta“.
Článok som nečítala. Možno správanie sa pána premiéra, niekomu pripomína film o dobrom a zlom policajtovi. Mňa však zaujíma to, ako sa mení náš štát pod vedením vlády pána Matoviča.
Posledných pár týždňov si všímam zhustené policajné hliadky pri cestách, ktoré zameriavajú vodičov.
Nie je ničím neobvyklým naďabiť na hliadku na takom mieste, kde je málo viditeľná. Takisto na zameriavanie pri predbiehaní napríklad vlečúceho sa kamióna, či traktora, alebo teraz v týchto mesiacoch kombajnu, keď vodič logicky, aby nevytváral kolónu, alebo sa v nej vliekol, pridá plyn.
Iným príkladom sú zvýšené hliadky na verejných miestach, ako sú autobusové, či vlakové stanice, ale aj vlaky samotné a ja sama som sa viackrát stretla s kontrolou, či sú dodržiavané opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.
Čo ma však utvrdilo v tom, že to, čo sa na v našom štáte deje a je postupným budovaním policajného štátu, sú prísne hygienické a epidemické opatrenia na svadbách, ktoré budú takisto kontrolovať policajné hliadky, či hygienici.
V posledných dňoch sa ozývajú kritické hlasy, ktoré priamo označujú konanie vlády za protiústavne a nehanebné porušovanie ľudských práv.
Je veľkou chybou, že občania nášho štátu majú minimálne vedomosti o ľudských právach, ktoré im zaručuje Ústava SR. Je smutné, že táto vláda na čele s premiérom Matovičom nezodpovedne a bez morálnych zábran porušuje zákony SR a stavia nad ne vlastné opatrenia a nariadenia, ktorými bezohľadne pošliapava základné ľudské práva občanov nášho štátu.
Týmto konaním sa dokazuje hlavne to, že náš štát napriek veľkohubým vyhláseniam členov vlády, nie je právnym a zvrchovaným štátom. Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom predstavitelia vlády obchádzajú, nedodržiavajú, nerešpektujú, ale hlavne porušujú zákony vlastného štátu a Ústavu štátu?
Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom vládni predstavitelia na základe porušovania zákonov a ľudských práv, ničia ekonomiku, oberajú ľudí sociálne istoty a slobodu?
Vyzerá to tak, že sa súčasní predstavitelia vlády, ale aj mnohí iní ústavní činitelia správajú podľa hesla: „Máš moc, môžeš všetko“.
Dokonca môžu povýšiť porušovanie základných ľudských práv a vytváranie zvláštnej formy diktatúry a totalitného režimu na „demokratické princípy a hodnoty“.
Nie, neviem, či sa pán Matovič mení na dobrého policajta. Viem však, že ako premiér tohto štátu je zodpovedný za jeho chod a fungovanie. Alebo nie?

Zdroje:
Matovič sa mení na dobrého policajta

Krízové stavy

Ústava SR

Opatrenia úradu verejného zdravotníctva SR

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

mikuláš, santa claus, vianoce, zima,

Nervózny Mikuláš v Poprade kričal na rómske deti. Kradli nám sladkosti, bráni sa

07.12.2022 08:01

Na sociálnych sieťach sa šíri video z mikulášskej slávnosti v popradskej mestskej časti Matejovce.

Bagdádí

Islamský štát zmizol z očí. Čaká na ďalšiu príležitosť?

07.12.2022 07:00

Byť šéfom teroristickej organizácie Islamský štát je momentálne mimoriadne rizikové povolanie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882008x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu