Založ si blog

Mení sa pán Matovič na dobrého policajta?

Dnes ráno ma pri čítaní správ zaujal titulok komentára p. Daga Daniša „Matovič sa mení na dobrého policajta“.
Článok som nečítala. Možno správanie sa pána premiéra, niekomu pripomína film o dobrom a zlom policajtovi. Mňa však zaujíma to, ako sa mení náš štát pod vedením vlády pána Matoviča.
Posledných pár týždňov si všímam zhustené policajné hliadky pri cestách, ktoré zameriavajú vodičov.
Nie je ničím neobvyklým naďabiť na hliadku na takom mieste, kde je málo viditeľná. Takisto na zameriavanie pri predbiehaní napríklad vlečúceho sa kamióna, či traktora, alebo teraz v týchto mesiacoch kombajnu, keď vodič logicky, aby nevytváral kolónu, alebo sa v nej vliekol, pridá plyn.
Iným príkladom sú zvýšené hliadky na verejných miestach, ako sú autobusové, či vlakové stanice, ale aj vlaky samotné a ja sama som sa viackrát stretla s kontrolou, či sú dodržiavané opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.
Čo ma však utvrdilo v tom, že to, čo sa na v našom štáte deje a je postupným budovaním policajného štátu, sú prísne hygienické a epidemické opatrenia na svadbách, ktoré budú takisto kontrolovať policajné hliadky, či hygienici.
V posledných dňoch sa ozývajú kritické hlasy, ktoré priamo označujú konanie vlády za protiústavne a nehanebné porušovanie ľudských práv.
Je veľkou chybou, že občania nášho štátu majú minimálne vedomosti o ľudských právach, ktoré im zaručuje Ústava SR. Je smutné, že táto vláda na čele s premiérom Matovičom nezodpovedne a bez morálnych zábran porušuje zákony SR a stavia nad ne vlastné opatrenia a nariadenia, ktorými bezohľadne pošliapava základné ľudské práva občanov nášho štátu.
Týmto konaním sa dokazuje hlavne to, že náš štát napriek veľkohubým vyhláseniam členov vlády, nie je právnym a zvrchovaným štátom. Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom predstavitelia vlády obchádzajú, nedodržiavajú, nerešpektujú, ale hlavne porušujú zákony vlastného štátu a Ústavu štátu?
Môže sa právnym štátom nazvať taký štát, v ktorom vládni predstavitelia na základe porušovania zákonov a ľudských práv, ničia ekonomiku, oberajú ľudí sociálne istoty a slobodu?
Vyzerá to tak, že sa súčasní predstavitelia vlády, ale aj mnohí iní ústavní činitelia správajú podľa hesla: „Máš moc, môžeš všetko“.
Dokonca môžu povýšiť porušovanie základných ľudských práv a vytváranie zvláštnej formy diktatúry a totalitného režimu na „demokratické princípy a hodnoty“.
Nie, neviem, či sa pán Matovič mení na dobrého policajta. Viem však, že ako premiér tohto štátu je zodpovedný za jeho chod a fungovanie. Alebo nie?

Zdroje:
Matovič sa mení na dobrého policajta

Krízové stavy

Ústava SR

Opatrenia úradu verejného zdravotníctva SR

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517554x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu