Založ si blog

Ako je možné, že. . . ?

Ako je možné, že nám vládne človek, ktorý tvrdí, že nevie nič o peniazoch vlastnej ženy?
Človek, ktorý si vybudoval politickú kariéru na obviňovaní z korupcie svojich politických súperov, bez akýchkoľvek dôkazov.
Človek, ktorý tvrdí, že ho prestalo baviť podnikanie vtedy, keď mu kamaráti nevrátili 100 miliónov korún.
Ako je možné, že si na Slovensku v minulosti, ale aj súčasnosti mohol niekto zarobiť takú závratnú sumu peňazí, aby mohol oželieť takú veľkú finančnú stratu?
Ako je možné, že tzv. investigatívni novinári, ktorí sa snažili vypátrať všetky korupčné škandály a finančné machinácie vlád Smeru, teraz pri takýchto informáciách mlčia?
Ako je možné, že nám vládne človek, z ktorého pózerstva si ľudia robia posmech a začína sa stávať kráľom statusov a memečiek?
Našťastie tento pán zatiaľ nemá koňa, z ktorého by urobil minimálne poslanca, ako sa traduje o bláznivom a krutom rímskom cisárovi Caligulovi, ktorý vraj zo svojho koňa urobil senátora. Zato je však okolo neho dosť oslov, ktorí mu veria a oddane posluhujú a pomáhajú devastovať náš štát.
Ako je možné, že nám vládnu ľudia bez odborného vzdelania a skúseností a svojim diletantstvom ničia ekonomiku a zadlžujú štát tak, že pripravujú o budúcnosť naše deti a vnukov?
Ako je možné, že nám vládnu ľudia, ktorí cielene vytvárajú chudobu a siahajú na sociálne istoty tým najbiednejším?
Ako je možné, že sa v našom štáte beztrestne hrubo porušuje ústava a základné ľudské práva?
Ako je možné, že tento štát nie je schopný zabezpečiť ochranu citlivých osobných dát ľudí testovaných na coronavírus?
Ako je možné, že v našom štáte prebieha novodobý hon na čarodejnice, v ktorom vláda a médiá vystupujú ako hlavní inkvizítori?
Ako je možné, že sa stalo normálnym usporiadavať mediálne štvanice na nepohodlných ľudí?
Ako je možné, že mnohí ľudia mlčia, aj keď sa im tí, ktorí vládnu siahajú na ich základné práva a istoty?
Ako je možné, že mnohí ľudia tým, ktorí vládnu veria arogantné klamstvá, aj keď sa im nimi vysmievajú priamo do tvárí?
Ako je to možné?
Je to možné tým, že ľudia sú už otupení tým, čo sa okolo nich deje. Mnohí majú strach, alebo sú bezradní z toho, že prichádzajú o sociálne istoty a práva a začali žiť vo veľkej neistote. Iní sú zasa ľahostajní voči osudu štátu a jeho obyvateľov, pretože im takáto doba vyhovuje a ťažia z nej.
Výsledkom však budú nenapraviteľné škody. Nielen zničený štát, ale aj medziľudské vzťahy, budúcnosť nasledujúcich generácií.
Lenže potom už bude neskoro pýtať sa:
Ako je možné, že sme to dopustili?

Zdroje:
Pán premiér nevie nič…
Ja som kráľ…
Očkovanie proti korone je protiústavné…
Ohrozené osobné dáta testovaných na coronu

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885643x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu