Založ si blog

Tak toto je tá zmena. ..

A ešte aká.
Vyzerá to tak, že bude ako nebolo, ale čo už, keď Slováci sú nepoučiteľný národ, ktorý nie je schopný poučiť sa zo svojich vlastných chýb. Takže je všetko tak ako má byť a majú len to čo si zaslúžia.
Kým sa Slovač bude zabávať na tom, čo im predhodí terajšia vláda spolu s médiami a tak sa ani nenazdajú, že tento štát bude kompletne rozpredaný a úplne závislou ekonomickou kolóniou, bez akýchkoľvek práv, len s povinnosťami.
Ľudia sa zabávajú na plagiátorských kauzách najvyšších predstaviteľov štátu a tí si zatiaľ robia na ich úkor bašável, aký tento štát ešte nezažil ani v divokých časoch rôznych privatizácii. Ale keď tie eurofondy sú také lákavé, kto by odolal, no nie?
Pán premiér usilovne pracuje na svojich statusoch na FB a presviedča ľudí o tom, že je lúzer, sťažuje sa, ako mu všetci ubližujú a zatiaľ pán minister hospodárstva začal s výpredajom toho, čo ešte ostalo za judášsky groš.
Táto vláda skutočne dokázala urobiť zmenu aká tu ešte nebola. Za pár mesiacov, čo sú pri moci krachuje ekonomika, začali sa rúcať posledné zvyšky hospodárstva, narastá nezamestnanosť, ale aj napätie medzi občanmi. A prípadná nespokojnosť voči samotnej vláde, sa začala hneď riešiť rôznymi náhubkovými zákonmi, ktoré jej vraj odporučili rôzni odborníci.
Fantastická zmena, o akej nesnívali ani tí, ktorí týchto ľudí zvolili a pomohli im dostať sa k moci.
A za túto zmenu sú zodpovední všetci tí, ktorí sa hrajú na politikov, ale v skutočnosti sú to egoisti, ktorých zaujímajú len vlastné ambície a dostať sa k moci a peniazom za každú cenu. Koľkí z nich mali plné ústa toho, ako im záleží na tomto štáte a jeho občanoch a čo v skutočnosti pre to aj urobili?
Nič.
Boli ochotní zľaviť zo svojich sebeckých ambícii v prospech štátu, občanov a národa?
Nie.
Neboli schopní spojiť sa a zabrániť tomu, čo sa chystalo. Ukázali svoju pravú tvár. Ukázali, že ich zaujíma len vlastné ego a prospech a že sú úplne odtrhnutí od reality života obyčajných ľudí.
Výsledkom tejto ich prehnanej ctižiadostivosti a túžby po moci bude zničený štát a škody, ktoré sa už nebudú dať napraviť.
Ale čo si zaslúži národ, ktorý sa hanbí za svoje dejiny a popiera ich prepisovaním vlastnej histórie?
Čo si zaslúži národ, ktorý dehonestuje vlastných predkov, ktorí zaň bojovali a prinášali obete a obrazne pľuje na ich hroby?
Čo si zaslúži národ, ktorý si neváži vlastnú kultúru a tradície a bez štipky sebareflexie preberá to, čo mu predhodia ako psovi kosť?
Zaslúži si len to, čo si sám vo svojej zadubenosti a zaslepenosti zvolil a vybral.
Žiaľ, najviac na to doplatia tí, ktorým na tomto národe a na štáte záleží.

Áno, toto je tá zmena…
Ale nie k lepšiemu…

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

„Ne-obyčajní ľudia“ medzi nami. .. Drago, „Grécky zázrak“ na Slovensku. ..

30.07.2020

Draga poznajú mnohí, ktorí čítajú články na tomto blogu, ako usmiateho pána v károvanej košeli. Poznajú jeho básne, aforizmy, fejtóny, ale aj krásne spracovanie životného príbehu a diela Sergeja Jesenina. Mňa však na úplnom začiatku, keď som Draga „objavila“, zaujali zveršované príbehy gréckej mytológie. Spočiatku som ich čítala len tak pre zaujímavosť a prvé [...]

hasiči

V trenčianskom mäsokombináte unikal amoniak. Zranili sa dve osoby

04.08.2020 15:03

Pri udalosti zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trenčína so štyrmi kusmi techniky.

drogy, polícia,

NAKA zadržala počas drogovej akcie "Korona" päť podozrivých

04.08.2020 15:03

V súčasnosti vykonávajú policajti štyri domové prehliadky a päť prehliadok iných priestorov.

Belgicko, Európsky parlament, polícia

V belgickom meste Aalst našli zavraždenú bývalú primátorku

04.08.2020 14:43

Podľa prvých zistení prokuratúry bola 53-ročná Uyttersprotová zrejme zavraždená.

kollár

Ak bude 79 poslancov na prelomenie veta, Kollár zvolá schôdzu budúci týždeň

04.08.2020 13:46

Na prijatie zákona vráteného hlavou štátu je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,008
Celková čítanosť: 3080277x
Priemerná čítanosť článkov: 3056x

Autor blogu