Založ si blog

Čas splnených prianí. ..

V diaľke zahrmelo, začalo pršať a pri rieke sa na chvíľu vytvorila krásna dúha.
Spomenula som si, ako som veľmi túžila vidieť skutočnú dúhu, keď som bola malým dieťaťom a nielen dúhu, ale aj bociana. V malom údolí v hornatom kraji, kde som vyrastala bola dúha veľkou vzácnosťou a skutočného bociana som videla až ako dospelá. Možno to boli trochu také všedné priania malého decka, ale až dnes som si uvedomila, ako dlho trvalo, kým sa mi skutočne splnili.
Mnohí z nás majú rôzne priania, od tých materiálnych a niekedy ľahko splniteľných, až po tie, ktoré sa často ani neodvážime vysloviť, pretože si myslíme že sú trúfalé a nesplniteľné. Často túžime po tom, o čom si myslíme, že je nesplniteľné a pritom si neuvedomujeme, že skoro každé prianie je splniteľné.
Mnohí túžime po zdraví keď oň prídeme a živote ako predtým, ale často sa stáva, že práve v tom období dostane život iný zmysel a pochopíme, že aj keď nie je všetko také ako kedysi, plnia sa nám drobné priania v podobe drobných výhier nad chorobou.
Mnohí túžime po láske a často je tak blízko nás, že stačí vystrieť ruku a ona nám podá tú svoju, v podobe človeka, ktorého by sme si možno ani poriadne nevšimli, ak by sme ho stretli.
Túžime a prajeme si pochopenie blízkych ľudí, a to príde vo chvíli, keď to najmenej čakáme, pretože priateľstvo je jeden z najkrajších citov, aké môžu ľudia spoločne zdieľať.
Túžime cestovať a poznávať nepoznané, túžime po vedomostiach a poznaní a odrazu príde chvíľa, keď dokážeme pochopiť to, čo sme nepoznali a bolo pre nás nepochopiteľné, alebo nám osud pošle do cesty človeka, ktorý nám ukáže nový smer nášho zmýšľania.
Priania a túžby sa možno neplnia hneď a celé, ale keď sa splní čo i len malá časť z nich, život dostáva nový rozmer.
Málokedy hovorím o svojich prianiach a túžbach a som veľmi šťastná, keď sa mi splní niečo, čo som si tajne priala a aj keď viem, že mnoho prianí a túžob sa mi nesplní, som vďačná za všetky tie malé zázraky, ako nazývam splnené priania.
Ešte stále popŕcha a zároveň svieti slnko a znova vyšla dúha, ešte väčšia a krajšia a ja sa teším, že mi bolo dopriate vidieť ju, najmä preto, že dúha je symbolom nádeje. Možno nádeje splnených prianí, ale je aj symbolom spojenia ľudí a bohov a hmotného a nehmotného sveta.
Ktovie, koľkým z nás prinesie nádej splnených prianí a túžob…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Tel Aviv, Izrael, výbuch

V izraelskom Tel Avive nastal výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Mário Mikuláš, Poniky

Zúfalstvo, strach a posledná SMS: Marián zmizol bez stopy. Čo sa stalo? Rodina prosí o pomoc, žena mu posiela odkaz

19.07.2024 06:00

Zúfalstvo a pocit bezmocnosti zažíva Margaréta Mikulášová (43), ktorej ešte v apríli záhadne zmizol manžel. Mário (46) sa „vyparil“ bez akéhokoľvek náznaku, že to má v pláne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581239x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu