Založ si blog

Čas splnených prianí. ..

V diaľke zahrmelo, začalo pršať a pri rieke sa na chvíľu vytvorila krásna dúha.
Spomenula som si, ako som veľmi túžila vidieť skutočnú dúhu, keď som bola malým dieťaťom a nielen dúhu, ale aj bociana. V malom údolí v hornatom kraji, kde som vyrastala bola dúha veľkou vzácnosťou a skutočného bociana som videla až ako dospelá. Možno to boli trochu také všedné priania malého decka, ale až dnes som si uvedomila, ako dlho trvalo, kým sa mi skutočne splnili.
Mnohí z nás majú rôzne priania, od tých materiálnych a niekedy ľahko splniteľných, až po tie, ktoré sa často ani neodvážime vysloviť, pretože si myslíme že sú trúfalé a nesplniteľné. Často túžime po tom, o čom si myslíme, že je nesplniteľné a pritom si neuvedomujeme, že skoro každé prianie je splniteľné.
Mnohí túžime po zdraví keď oň prídeme a živote ako predtým, ale často sa stáva, že práve v tom období dostane život iný zmysel a pochopíme, že aj keď nie je všetko také ako kedysi, plnia sa nám drobné priania v podobe drobných výhier nad chorobou.
Mnohí túžime po láske a často je tak blízko nás, že stačí vystrieť ruku a ona nám podá tú svoju, v podobe človeka, ktorého by sme si možno ani poriadne nevšimli, ak by sme ho stretli.
Túžime a prajeme si pochopenie blízkych ľudí, a to príde vo chvíli, keď to najmenej čakáme, pretože priateľstvo je jeden z najkrajších citov, aké môžu ľudia spoločne zdieľať.
Túžime cestovať a poznávať nepoznané, túžime po vedomostiach a poznaní a odrazu príde chvíľa, keď dokážeme pochopiť to, čo sme nepoznali a bolo pre nás nepochopiteľné, alebo nám osud pošle do cesty človeka, ktorý nám ukáže nový smer nášho zmýšľania.
Priania a túžby sa možno neplnia hneď a celé, ale keď sa splní čo i len malá časť z nich, život dostáva nový rozmer.
Málokedy hovorím o svojich prianiach a túžbach a som veľmi šťastná, keď sa mi splní niečo, čo som si tajne priala a aj keď viem, že mnoho prianí a túžob sa mi nesplní, som vďačná za všetky tie malé zázraky, ako nazývam splnené priania.
Ešte stále popŕcha a zároveň svieti slnko a znova vyšla dúha, ešte väčšia a krajšia a ja sa teším, že mi bolo dopriate vidieť ju, najmä preto, že dúha je symbolom nádeje. Možno nádeje splnených prianí, ale je aj symbolom spojenia ľudí a bohov a hmotného a nehmotného sveta.
Ktovie, koľkým z nás prinesie nádej splnených prianí a túžob…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Maroš Žilinka

Ako vziať Žilinkovi paragraf 363? Po zmene volá prezidentka, aktivisti aj politici

30.11.2022 20:00

Okrem prezidentky, neziskových organizácií a množstva poslancov chce zmenu aj expremiér Igor Matovič. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku obvinil, že nesleduje spravodlivosť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876449x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu