Založ si blog

Čas splnených prianí. ..

V diaľke zahrmelo, začalo pršať a pri rieke sa na chvíľu vytvorila krásna dúha.
Spomenula som si, ako som veľmi túžila vidieť skutočnú dúhu, keď som bola malým dieťaťom a nielen dúhu, ale aj bociana. V malom údolí v hornatom kraji, kde som vyrastala bola dúha veľkou vzácnosťou a skutočného bociana som videla až ako dospelá. Možno to boli trochu také všedné priania malého decka, ale až dnes som si uvedomila, ako dlho trvalo, kým sa mi skutočne splnili.
Mnohí z nás majú rôzne priania, od tých materiálnych a niekedy ľahko splniteľných, až po tie, ktoré sa často ani neodvážime vysloviť, pretože si myslíme že sú trúfalé a nesplniteľné. Často túžime po tom, o čom si myslíme, že je nesplniteľné a pritom si neuvedomujeme, že skoro každé prianie je splniteľné.
Mnohí túžime po zdraví keď oň prídeme a živote ako predtým, ale často sa stáva, že práve v tom období dostane život iný zmysel a pochopíme, že aj keď nie je všetko také ako kedysi, plnia sa nám drobné priania v podobe drobných výhier nad chorobou.
Mnohí túžime po láske a často je tak blízko nás, že stačí vystrieť ruku a ona nám podá tú svoju, v podobe človeka, ktorého by sme si možno ani poriadne nevšimli, ak by sme ho stretli.
Túžime a prajeme si pochopenie blízkych ľudí, a to príde vo chvíli, keď to najmenej čakáme, pretože priateľstvo je jeden z najkrajších citov, aké môžu ľudia spoločne zdieľať.
Túžime cestovať a poznávať nepoznané, túžime po vedomostiach a poznaní a odrazu príde chvíľa, keď dokážeme pochopiť to, čo sme nepoznali a bolo pre nás nepochopiteľné, alebo nám osud pošle do cesty človeka, ktorý nám ukáže nový smer nášho zmýšľania.
Priania a túžby sa možno neplnia hneď a celé, ale keď sa splní čo i len malá časť z nich, život dostáva nový rozmer.
Málokedy hovorím o svojich prianiach a túžbach a som veľmi šťastná, keď sa mi splní niečo, čo som si tajne priala a aj keď viem, že mnoho prianí a túžob sa mi nesplní, som vďačná za všetky tie malé zázraky, ako nazývam splnené priania.
Ešte stále popŕcha a zároveň svieti slnko a znova vyšla dúha, ešte väčšia a krajšia a ja sa teším, že mi bolo dopriate vidieť ju, najmä preto, že dúha je symbolom nádeje. Možno nádeje splnených prianí, ale je aj symbolom spojenia ľudí a bohov a hmotného a nehmotného sveta.
Ktovie, koľkým z nás prinesie nádej splnených prianí a túžob…

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

Tak toto je tá zmena. ..

31.07.2020

A ešte aká. Vyzerá to tak, že bude ako nebolo, ale čo už, keď Slováci sú nepoučiteľný národ, ktorý nie je schopný poučiť sa zo svojich vlastných chýb. Takže je všetko tak ako má byť a majú len to čo si zaslúžia. Kým sa Slovač bude zabávať na tom, čo im predhodí terajšia vláda spolu s médiami a tak sa ani nenazdajú, že tento štát bude kompletne rozpredaný a [...]

hasiči

V trenčianskom mäsokombináte unikal amoniak. Zranili sa dve osoby

04.08.2020 15:03

Pri udalosti zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trenčína so štyrmi kusmi techniky.

drogy, polícia,

NAKA zadržala počas drogovej akcie "Korona" päť podozrivých

04.08.2020 15:03

V súčasnosti vykonávajú policajti štyri domové prehliadky a päť prehliadok iných priestorov.

Belgicko, Európsky parlament, polícia

V belgickom meste Aalst našli zavraždenú bývalú primátorku

04.08.2020 14:43

Podľa prvých zistení prokuratúry bola 53-ročná Uyttersprotová zrejme zavraždená.

kollár

Ak bude 79 poslancov na prelomenie veta, Kollár zvolá schôdzu budúci týždeň

04.08.2020 13:46

Na prijatie zákona vráteného hlavou štátu je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,008
Celková čítanosť: 3080240x
Priemerná čítanosť článkov: 3056x

Autor blogu