Založ si blog

Sú občania tohto štátu otupení, či ľahostajní?

Včera som si pozrela tlačovú besedu Klubu 500, ktorý vyzval premiéra Matoviča, aby neblokoval opatrenia na záchranu pracovných miest. Predseda Klubu 500 Vladimír Soták, povedal priamo bez servítky to, čo sa na Slovensku deje a vôbec sa nečudujem jeho ostrejšiemu slovníku.
Žiaľ, mnohí občania tohto štátu sú buď otupení, alebo ľahostajní a radšej sa zabávajú na divadle, ktoré im pán premiér a jeho suita verných denne pripravujú, namiesto toho, aby sa zaujímali o to, kam tento štát po pármesačnom pôsobení vlády premiéra Matoviča smeruje.
To, že vrcholoví ústavní činitelia sú označovaní za plagiátorov a ich neodbornosť sa prepiera aj v zahraničných médiách, je v porovnaní s katastrofálnou ekonomickou situáciou len slabým odvarom a podľa môjho názoru, práve tieto pseudokauzy, ktorými sa denne zaoberajú média, sú zástupným problémom toho, aká vážna je ekonomická situácia v tomto štáte.
Neodbornosť súčasnej vlády a najmä jej premiéra spôsobí škody, ktoré bude veľmi ťažké napraviť, pretože sa tento štát spolu s občanmi ocitne v krutom dlhovom otroctve.
Prečo sa občania tohto štátu viac nezaujímajú o to, na čo v skutočnosti bude použitá pomoc EÚ v podobe grantov na sanáciu škôd spôsobených koronakrízou?
Prečo sa nezaujímajú, ako bude tento štát zadĺžený a kto v skutočnosti bude tie dlhy splácať? Bude to ten výrobný sektor, ktorý teraz vďaka neodbornosti vlády a samoľúbosti premiéra krachuje?
Prečo sú občania tohto štátu celé desaťročia otupení, či dokonca ľahostajní, keď sa jedná o ich vlastné životy a budúcnosť ich detí a nežiadajú od tých, ktorí ich zastupujú a vládnu v tomto štáte odbornú spôsobilosť a zodpovednosť za ich konanie?
Nie všetci občania tohto štátu sú otupení a ľahostajní, mnohí sa ozývajú, ale mnohí majú obavy z reštrikčných opatrení voči nim, ktoré táto vláda pod zásterkou rôznych káuz pripravuje.
A nikto netuší, ako ďaleko toto šialenstvo a hazardovanie so štátom, jeho občanmi a ich budúcnosťou zájde.
Len pán premiér si užíva svoju slávu, ako hlavný predstaviteľ tejto drámy, na ktorú sa premenila fraška, ktorú hral celé roky v parlamente.

Zdroje:
Výzva premiérovi Matovičovi
Soták: Matovič si myslí, že mu patrí krajina.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876573x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu