Založ si blog

Sú občania tohto štátu otupení, či ľahostajní?

Včera som si pozrela tlačovú besedu Klubu 500, ktorý vyzval premiéra Matoviča, aby neblokoval opatrenia na záchranu pracovných miest. Predseda Klubu 500 Vladimír Soták, povedal priamo bez servítky to, čo sa na Slovensku deje a vôbec sa nečudujem jeho ostrejšiemu slovníku.
Žiaľ, mnohí občania tohto štátu sú buď otupení, alebo ľahostajní a radšej sa zabávajú na divadle, ktoré im pán premiér a jeho suita verných denne pripravujú, namiesto toho, aby sa zaujímali o to, kam tento štát po pármesačnom pôsobení vlády premiéra Matoviča smeruje.
To, že vrcholoví ústavní činitelia sú označovaní za plagiátorov a ich neodbornosť sa prepiera aj v zahraničných médiách, je v porovnaní s katastrofálnou ekonomickou situáciou len slabým odvarom a podľa môjho názoru, práve tieto pseudokauzy, ktorými sa denne zaoberajú média, sú zástupným problémom toho, aká vážna je ekonomická situácia v tomto štáte.
Neodbornosť súčasnej vlády a najmä jej premiéra spôsobí škody, ktoré bude veľmi ťažké napraviť, pretože sa tento štát spolu s občanmi ocitne v krutom dlhovom otroctve.
Prečo sa občania tohto štátu viac nezaujímajú o to, na čo v skutočnosti bude použitá pomoc EÚ v podobe grantov na sanáciu škôd spôsobených koronakrízou?
Prečo sa nezaujímajú, ako bude tento štát zadĺžený a kto v skutočnosti bude tie dlhy splácať? Bude to ten výrobný sektor, ktorý teraz vďaka neodbornosti vlády a samoľúbosti premiéra krachuje?
Prečo sú občania tohto štátu celé desaťročia otupení, či dokonca ľahostajní, keď sa jedná o ich vlastné životy a budúcnosť ich detí a nežiadajú od tých, ktorí ich zastupujú a vládnu v tomto štáte odbornú spôsobilosť a zodpovednosť za ich konanie?
Nie všetci občania tohto štátu sú otupení a ľahostajní, mnohí sa ozývajú, ale mnohí majú obavy z reštrikčných opatrení voči nim, ktoré táto vláda pod zásterkou rôznych káuz pripravuje.
A nikto netuší, ako ďaleko toto šialenstvo a hazardovanie so štátom, jeho občanmi a ich budúcnosťou zájde.
Len pán premiér si užíva svoju slávu, ako hlavný predstaviteľ tejto drámy, na ktorú sa premenila fraška, ktorú hral celé roky v parlamente.

Zdroje:
Výzva premiérovi Matovičovi
Soták: Matovič si myslí, že mu patrí krajina.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 06:25

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 08:06

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581350x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu