Založ si blog

Márnosť nad márnosť, či trápnosť nad trápnosť?

Päť mesiacov máme na Slovensku zmenu, ktorá vraj mala viesť k celkovému zlepšeniu politickej, ekonomickej, sociálnej a spoločenskej situácie.
Mala…
Aká je realita?
Občania márne čakajú zmenu od niekoho, kto si politickú kariéru vybudoval na trápnostiach, ktorými médiá zabávajú a ohlupujú Slovač celé roky.
Márne čakajú zmenu a návrat k nejakým hodnotách od ľudí, ktorí sa trápnym spôsobom bez akejkoľvek morálky derú k moci a skutočne slušnému človeku neostáva nič iné, len sa cítiť nepríjemne a hanbiť sa za to, kto sa stal výkvetom súčasnej politickej scény.
Občania márne čakajú, že práve títo politici budú plniť sľuby, ktoré bezočivo sľubovali a klamali nimi voličov. Tí ich namiesto plnenia sľubov denne zaťažujú trápnymi politickými vystúpeniami a podvodmi, ktoré len ukazujú ako hlboko môže klesnúť nielen človek samotný, ale pod jeho vedením celá spoločnosť.
Ľudia márne čakajú, že sa títo ľudia budú zaujímať o ich sociálne problémy a spoločenské potreby, práve v tejto dobe, keď krachuje slovenská ekonomika a sú zasiahnutí stratou sociálnych istôt, mnohí aj beznádejou a strachom z budúcnosti. Namiesto nutných riešení sociálnych otázok sú každodenne informovaní o trápnych vládnych a parlamentných divadelných predstaveniach pod vedením vrchného principála. Predstavení z ktorých ide vnímavým ľuďom mráz po chrbte, keď vidia akým spôsobom sa prezentuje štátna moc a akým spôsobom si ju tí, ktorí k moci dostali, upevňujú.
Množstvo ľudí márne čaká na malý zázrak v podobe čestných politikov, ktorým by záležalo na štáte a na jeho občanoch. Dočkali sa však len trápnej frašky, v ktorej im mnohí politici, ktorí ich presviedčali o svojich dobrých úmysloch dokázali, že im ide len o vlastné blaho, ambície a pocit moci.
Politickí predstavitelia však zabúdajú, že je márne presviedčať ľudí vlastnými trápnosťami o ich morálke a o tom, že to všetko robia pre štát a jeho občanov. Nie všetci ľudia sú zaslepení ich demagógiou a klamstvami.
Mnohí ľudia si už dávno uvedomujú, že práve tie ich trápne politické predstavenia sú márnosť nad márnosť. Pretože je márnosťou podliehať politickej propagande, ktorá sa v nich snaží navodiť pocit, že je pre ich život nevyhnutná a dokonca potrebná.
Je márnosťou veriť bezcharakterným ľuďom, ktorí zneužívajú naivitu ľudí a zaujíma ich len vlastné ego, osobné ambície a pocit moci.
Pred tým, čo deje v našom štáte a spoločnosti, by sme si však nemali zakrývať oči a tváriť sa, že sa nás to netýka, pretože to je skutočný dôvod trápnych politických vystúpení, ktoré majú znechutiť ľudí natoľko, aby si mysleli, že všetko to, čo urobia je márnosť nad márnosť.
Nie, nie je to pravda. Dôležité je nenechať sa zaťahovať do trápnych politických machinácií, ale keďže vraj žijeme v slobodnej a demokratickej spoločnosti, musíme tvrdo, slobodne a demokraticky, žiadať od tých ktorí nám vládnu, namiesto toho, aby riadili tento štát, výsledky a zodpovednosť za ich konanie.
Ak to nedokážeme, tak zistíme, že nás už v skutočnosti presvedčili svojou trápnosťou, že všetko je márnosť nad márnosť.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Trump

Zmierenie? Trump ani nechcel vysloviť Bidenovo meno. Bude z neho (na jeden deň) diktátor?

19.07.2024 06:46

Republikánsky prezidentský nominant Donald Trump (78) je na vrchole moci.

Tel Aviv, Izrael, výbuch

Izraelský Tel Aviv otriasol výbuch, išlo zrejme o dron. Hlásia mŕtveho a ranených

19.07.2024 06:17, aktualizované: 08:39

Na sociálnych sieťach a v izraelských médiách sa objavili videá zachytávajúce výbuch, ktorému tesne predchádza svištivý zvuk.

Volodymyr Zelenskyj, vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj: Ukrajina je pripravená aj na Trumpa, tvrdej práce sa nebojíme

19.07.2024 06:15, aktualizované: 08:06

Musíme spolupracovať so Spojenými štátmi, aj keby prezidentské voľby v USA vyhral Donald Trump, povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Donald Trump

Trump prijal republikánsku nomináciu na prezidenta, hovoril aj o atentáte

19.07.2024 06:00, aktualizované: 07:36

Bývalý americký prezident Donald Trump v závere štvordňového zjazdu Republikánskej strany prijal nomináciu do novembrových prezidentských volieb.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5581392x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu