Založ si blog

Márnosť nad márnosť, či trápnosť nad trápnosť?

Päť mesiacov máme na Slovensku zmenu, ktorá vraj mala viesť k celkovému zlepšeniu politickej, ekonomickej, sociálnej a spoločenskej situácie.
Mala…
Aká je realita?
Občania márne čakajú zmenu od niekoho, kto si politickú kariéru vybudoval na trápnostiach, ktorými médiá zabávajú a ohlupujú Slovač celé roky.
Márne čakajú zmenu a návrat k nejakým hodnotách od ľudí, ktorí sa trápnym spôsobom bez akejkoľvek morálky derú k moci a skutočne slušnému človeku neostáva nič iné, len sa cítiť nepríjemne a hanbiť sa za to, kto sa stal výkvetom súčasnej politickej scény.
Občania márne čakajú, že práve títo politici budú plniť sľuby, ktoré bezočivo sľubovali a klamali nimi voličov. Tí ich namiesto plnenia sľubov denne zaťažujú trápnymi politickými vystúpeniami a podvodmi, ktoré len ukazujú ako hlboko môže klesnúť nielen človek samotný, ale pod jeho vedením celá spoločnosť.
Ľudia márne čakajú, že sa títo ľudia budú zaujímať o ich sociálne problémy a spoločenské potreby, práve v tejto dobe, keď krachuje slovenská ekonomika a sú zasiahnutí stratou sociálnych istôt, mnohí aj beznádejou a strachom z budúcnosti. Namiesto nutných riešení sociálnych otázok sú každodenne informovaní o trápnych vládnych a parlamentných divadelných predstaveniach pod vedením vrchného principála. Predstavení z ktorých ide vnímavým ľuďom mráz po chrbte, keď vidia akým spôsobom sa prezentuje štátna moc a akým spôsobom si ju tí, ktorí k moci dostali, upevňujú.
Množstvo ľudí márne čaká na malý zázrak v podobe čestných politikov, ktorým by záležalo na štáte a na jeho občanoch. Dočkali sa však len trápnej frašky, v ktorej im mnohí politici, ktorí ich presviedčali o svojich dobrých úmysloch dokázali, že im ide len o vlastné blaho, ambície a pocit moci.
Politickí predstavitelia však zabúdajú, že je márne presviedčať ľudí vlastnými trápnosťami o ich morálke a o tom, že to všetko robia pre štát a jeho občanov. Nie všetci ľudia sú zaslepení ich demagógiou a klamstvami.
Mnohí ľudia si už dávno uvedomujú, že práve tie ich trápne politické predstavenia sú márnosť nad márnosť. Pretože je márnosťou podliehať politickej propagande, ktorá sa v nich snaží navodiť pocit, že je pre ich život nevyhnutná a dokonca potrebná.
Je márnosťou veriť bezcharakterným ľuďom, ktorí zneužívajú naivitu ľudí a zaujíma ich len vlastné ego, osobné ambície a pocit moci.
Pred tým, čo deje v našom štáte a spoločnosti, by sme si však nemali zakrývať oči a tváriť sa, že sa nás to netýka, pretože to je skutočný dôvod trápnych politických vystúpení, ktoré majú znechutiť ľudí natoľko, aby si mysleli, že všetko to, čo urobia je márnosť nad márnosť.
Nie, nie je to pravda. Dôležité je nenechať sa zaťahovať do trápnych politických machinácií, ale keďže vraj žijeme v slobodnej a demokratickej spoločnosti, musíme tvrdo, slobodne a demokraticky, žiadať od tých ktorí nám vládnu, namiesto toho, aby riadili tento štát, výsledky a zodpovednosť za ich konanie.
Ak to nedokážeme, tak zistíme, že nás už v skutočnosti presvedčili svojou trápnosťou, že všetko je márnosť nad márnosť.

Brieždenie lásky. ..

03.08.2020

Stekáš mi po nahej koži v malých pramienkoch túžby a dotykov. Hrejú aj chladia moju dušu a srdce jemnou nehou Tvojich bozkov a búrlivou vášňou nášho milovania, keď sa vnáraš do mojich myšlienok a ja sa prebúdzam zo smútku v tichom brieždení lásky… Slnovratovo 03.08. 2020

V súmraku dňa. ..

02.08.2020

Včera večer som si za súmraku dňa, unavená po ťažkom pracovnom týždni, sadla s pohárom vína na terasu. Pustila som si hudbu a pozorovala tmavnúcu oblohu. Mesiac už vyšiel, chýbal mu už len kúsok do splnu a vedľa neho, v jeho tieni sa ukázala malá hviezda. Spolu so súmrakom začal chladnúť aj vzduch a pofukovať ostrejší vietor. Konáre veľkej brezy sa pohybovali v jeho [...]

Tak toto je tá zmena. ..

31.07.2020

A ešte aká. Vyzerá to tak, že bude ako nebolo, ale čo už, keď Slováci sú nepoučiteľný národ, ktorý nie je schopný poučiť sa zo svojich vlastných chýb. Takže je všetko tak ako má byť a majú len to čo si zaslúžia. Kým sa Slovač bude zabávať na tom, čo im predhodí terajšia vláda spolu s médiami a tak sa ani nenazdajú, že tento štát bude kompletne rozpredaný a [...]

pezinok, specialny sud, majsky,

Majského v Prahe zadržala polícia

04.08.2020 16:24

Jozefa Majského, ktorého po dlhých rokoch právoplatne odsúdili v kauze nebankoviek, českí policajti našli na psychiatrii v Prahe.

národný futbalový štadión tehelné pole

Holý: Polícia začala trestné stíhanie vo veci Národného futbalového štadióna

04.08.2020 16:21

Vicepremiér Holý ešte v júli vyhlásil, že štát neodkúpi štadión od majiteľa spoločnosti NFŠ Ivana Kmotríka.

hasiči

V trenčianskom mäsokombináte unikal amoniak. Zranili sa dve osoby

04.08.2020 15:03

Pri udalosti zasahovalo desať príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Trenčína so štyrmi kusmi techniky.

drogy, polícia,

NAKA zadržala počas drogovej akcie "Korona" päť podozrivých

04.08.2020 15:03

V súčasnosti vykonávajú policajti štyri domové prehliadky a päť prehliadok iných priestorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,008
Celková čítanosť: 3080379x
Priemerná čítanosť článkov: 3056x

Autor blogu