Založ si blog

Viete, koho skutočne volíte posledných tridsať rokov?

Nie, neviete a možno ani nechcete vedieť. Nie sú to vaši zástupcovia v parlamente milí občania a voliči, aj keď sa vás o tom snažia presvedčiť. Tí ľudia už celé desaťročia zastupujú len samých seba a svoje obchodné záujmy, v ktorých ste vy, milí občania a voliči, len zdrojom ich biznisu a živobytia.
Posledných tridsať rokov, volíte obchodných zástupcov firiem s honosnými názvami politických strán.
Prečo?
Pretože politika je veľmi výnosný biznis, ktorý okrem zisku prináša aj pocit moci a nadradenosti. A ten, kto ochutnal moc peňazí a vládnutia nad ostatnými, sa už len tak ľahko nevzdá svojich ambícií a túžby mať stále viac a viac… Moci aj peňazí.
A toto všetko im milí občania a voliči, ponúkate ako na zlatej tácke. Veríte im, že sú tu pre vás, že niečo robia pre vás. V skutočnosti je to úplne inak. Vy len plníte ich biznis plán. Každé štyri roky a niekedy aj častejšie, vám predvedú drahú reklamnú kampaň, ktorá vás väčšinou presvedčí, akí sú pre vás bytostne dôležití a že bez nich by ste nedokázali riadiť vlastné životy a nie to ešte vlastný štát.
Pozeráte, sledujete a veríte im ich divadelné predstavenia, ktoré majú zastrieť skutočný zmysel ich podnikania.
Podnikania s vašimi životmi, zdravím, budúcnosťou a mnohým iným, na čom môžu dobre zarobiť.
Medzi týmito politickými obchodnými značkami nie je žiaden veľký rozdiel. Možno len ten, že niektoré trošku dovolia, aby sa aj ten plebs z ktorého žijú, mal trochu lepšie, kým iní tvrdo hája svoje obchodné záujmy a na vás milí občania a voliči, im vôbec nezáleží. Aj keď sa vás snažia vďaka svojim oddaným pracovníkom a nohsledom presvedčiť, že toto ich podnikanie je len pre vaše dobro.
Možno nastane doba, keď si vy, milí občania a voliči, uvedomíte, koho v skutočnosti volíte.
Pretože v politickom biznise, nie je miesto na myšlienky, či ideály. Sami vidíte, čo sa deje po voľbách, keď politickí biznismeni handlujú medzi sebou a kupčia nielen s Vašimi volebnými hlasmi, ktorými im dávate možnosť bohatnúť na Váš úkor, ale kupčia s Vašimi životmi a Vašou budúcnosťou, istotami, právami.
Možno nastane doba milí občania a voliči, keď pochopíte, koho v skutočnosti posledných tridsať rokov volíte a začnete žiadať, aby váš štát riadili odborníci a nie obchodníci, ktorí z neho len ťažia.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

vlak

Pri Barcelone sa zrazili dva vlaky, zranených je 70 ľudí

07.12.2022 10:14

Vlak idúci do Barcelony narazil v stanici Montcada i Reixac do súpravy, ktorá mala takisto namierené do Barcelony.

ockovanie-covid-nfs-clanok pfizer

Prokuratúra vyšetruje nákup vakcín. Šéf Pfizeru sa už dvakrát vyvliekol z vypočutia

07.12.2022 09:36

Firma, ktorá na Slovensko dodáva najviac očkovacích látok, zaujala pozornosť europoslancov.

t72-m

USA tlačia na Berlín: Dodajte Ukrajine tanky. Leopardy však majú ísť na Slovensko

07.12.2022 09:22

Ukrajina zatiaľ žiadne tanky západnej konštrukcie nedostala, hoci o ne má záujem.

mikuláš, santa claus, vianoce, zima,

Nervózny Mikuláš v Poprade kričal na rómske deti. Kradli nám sladkosti, bráni sa

07.12.2022 08:01

Na sociálnych sieťach sa šíri video z mikulášskej slávnosti v popradskej mestskej časti Matejovce.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4882047x
Priemerná čítanosť článkov: 3793x

Autor blogu