Založ si blog

Inšpiruje jej veličenstvo Zuzana I. Slovenská, svetových lídrov?

Pri raňajšej káve, mi do očí udrela titulka z bulváru v približnom znení: Inšpiruje slovenská prezidentka svetových lídrov?
Nedalo mi, bola som zvedavá čím by mohla pani prezidentka tých zahraničných lídrov inšpirovať.
Nuž, bulvár nesklamal. Dojímavo popisoval, ako sa o pani prezidentku zaujímali zahraničné weby, ktoré si ju všimli pri výmene vlády V SR. A hlavne si všimli, ako je pani prezidentka krásne zladená, dokonca od hlavy po päty, aké krásne rúško má na tvári a ako by tým dokonca mohla inšpirovať aj britskú kráľovskú rodinu…
Chvíľku som len tak sedela a premýšľala. Bulvár je bulvár a vždy bude a bude ho čítať veľmi veľa ľudí. Smutné je však aj to, že v skutočnosti ani nemajú o čom písať v súvislosti s našou pani prezidentkou, okolo ktorej je mediálne vytváraná aureola povrchnej vznešenosti a je stavaná do pozície nejakej korunovanej hlavy. Ešte viac smutnejšie je to, že práve v týchto dňoch keď je situácia veľmi vážna na Slovensku aj vo svete, tak sa o pani prezidentke a jej konaní v prospech občanov skoro vôbec nič nepíše, len pár strohých správ o tom, že oslovila prezidentku Estónska a najnovšie aj prezidentov Česka a Nemecka. Zato vo všetkých médiách je hojne prezentovaná svojím dokonalými outfitmi , ktoré predviedla koncom minulého týždňa.
Žiaľ, média znova len dokazujú, že pani prezidentka je vo svojom úrade, akoby len na okrasu.
Iný, a nemenej závažný problém spoločnosti je obrovská povrchnosť nielen médií, ale aj ľudí, tzv. celebrít, ktoré sa snažia zviditeľniť sa v čase veľkej krízy a vyrobiť z nej módnu záležitosť. Prezentovanie tejto povrchnosti svedčí o tom, ako veľmi je spoločnosť rozdelená na rôzne kategórie, alebo inak povedané triedy obyvateľstva. Svedčí aj o tom, že mnoho ľudí a nie sú to len politici, sú úplne odtrhnutí od reality života bežných ľudí. Predvádzanie ochranných rúšok ako módneho doplnku, ale aj toho, ako sa mnohé celebrity predvádzajú tým, ako tieto rúška šijú, či propagujú, je výsmechom do tvárí tých, ktorí túto prácu robia bez toho, aby sa zviditeľňovali. Áno je to pekné gesto, že niečo také tzv. celebrity robia, ale nie je to nič výnimočné v tejto dobe, keď mnoho „necelebrít“ robí oveľa viac.
Už pár dní si všímam, ako sa správajú ľudia, ktorí sa chcú zviditeľniť práve vtedy, keď je to najmenej vhodné. Takéto správanie sa dokazuje, že táto doba je nakazená nielen konavírusom, ale aj vírusom nemorálnosti a hlúposti a neuveriteľnej chamtivosti. Všetko toto spôsobilo obrovskú hospodársku krízu, aká ešte nebola v novodobých dejinách ľudstva.
Mnohí ľudia cítia a vedia už teraz, že všetko bude iné, ako bolo pred pár týždňami.
A práve vo chvíľach, keď ľudia prichádzajú o ešte aké, také istoty, ktoré mali, je veľmi nevhodné, keď sa naša pani prezidentka prezentuje v póze Zuzany I. Slovenskej a blahosklonne sa zo svojho úradu prizerá problémom, ktorým čelí štát a jeho občania. Áno, len sa ticho prizerá jeho postupnej skaze, ale so slušivým rúškom na tvári, ktorým by mala inšpirovať svetových lídrov.
Ktovie, ako by reagovali svetová lídri, ak by ich inšpirovala svojou prácou v prospech občanov štátu, ktorého je hlavou.
Zdroj:
Pani prezidentka…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Vzdušná ochrana Ukrajiny je prioritou pre USA i Poľsko

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885549x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu