Založ si blog

Čo spôsobuje pandémia nadvýroby? . . .

Všímam si ju dlho a určite aj mnohí z nás. Určite sa Vám stalo, že ste prišli do nejakého obchodu , kam chodievate častejšie a všimli ste si, že pribúdajú regály s tovarom a uličky medzi nimi sa stále zužujú. Ja som si to viackrát všimla v jednom obchode s náradím a železiarskym tovarom. Bežné je to aj inde. Množstvo tovaru mnohonásobne prevyšuje dopyt. Iným problémom sú aj napríklad vysoké ceny tovarov, alebo nízka kvalita lacnejších výrobkov.
Párkrát som tento problém spomenula v článkoch. Pandémia nadvýroby je veľmi nebezpečná a dovolím si povedať, že bude mať oveľa horšie následky ako súčasná pandémia koronavírusu, ktorá slúži na zakrytie mnohej špiny tejto spoločnosti.
Nie je to tak dávno, keď sa v médiách objavila správa o tom, že známa módna značka spálila a zlikvidovala svoj nepredaný tovar v hodnote 28,6 -33,8 milióna libier, len preto, aby nezdevalvovala svoju značku, zlacňovaním a predávaním pod cenu.
Pred viac ako mesiacom, keď sa v Európe hovorilo len veľmi málo o koronavíruse, som našla článok v ktorom sa píše o tom, ako veľkí predajcovia likvidujú obrovské množstvá nepredaného tovaru.
V článku bolo uvedené, že neexistujú konkrétne a celkové údaje, koľko tovaru sa takto zlikviduje v EÚ, ale len v Nemecku ročne zlikvidujú tovar v hodnote sedem miliárd eur a vo Francúzsku to bolo v roku 2014 približne za 630 miliónov eur.
A to nehovoríme napríklad o obrovských množstvách nových automobilov, alebo potravín, ktoré hnijú na skládkach.
Vlani bol celý svet zachvátený Grétomániou, ale o probléme nadvýroby a jej následkov v podobe vydrancovanej a znečistenej planéty sa hovorilo minimálne. Nehovorilo sa o obrovskej chudobe, detskej otrockej práci, umieraní od hladu, vojnových konfliktoch…
Pandémiu nadvýroby a plytvania spôsobila pandémia chamtivosti a nenažranosti nielen svetových elít. A tento krát na ňu doplatíme všetci. Táto pandémia nadvýroby poznačila celú planétu a nielen ľudstvo samotné.
Pandémia koronavírusu je len následok toho všetkého a snaha zakryť obrovskú hospodársku krízu, ktorú spôsobila nenásytnosť svetových a politických elít, ale aj samotného ľudstva. Ktovie aké následky táto kríza bude mať, ale sme svedkami toho, že za boj proti koronavírusu sa skrývajú snahy mocenských elít vyťažiť z tejto krízy čo najviac, na úkor obyčajných a už dosť chudobou poznačeného obyvateľstva planéty.
Prijímajú sa čoraz tvrdšie opatrenia, na sledovanie a následné prenasledovanie obyčajných ľudí.
Osobne si myslím, že strach z ochorenia je zneužívanie týchto reštrikcií, aby sa ľudia nemohli zhromažďovať a brániť sa voči totalite a diktatúre elít.
Čas ukáže, čo všetko sa skrýva za „koronavírusom“. Ale vždy, keď sa spomenie slovo kríza, si ja spomeniem na slová Tomáša Baťu:

„Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

Zdroj: https://citaty.net/citaty/266255-tomas-bata-pricinou-krize-je-moralni-bida-prelom-hospodarske/

Zdroje:Likvidovanie nepredaného tovaru.
Luxusná módna značka likvidovala tovar

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876555x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu