Založ si blog

Kedy uvalíte nové sankcie na Rusko, páni eurodemokrati?

Keď som čítala správy o tom, že do Talianska letia pomáhať lekári z Ruska, Číny a aj Kuby, prvou mojou myšlienkou boli nezmyselné sankcie, ktoré EÚ uvalila na Rusko, na príkaz svojho Veľkého priateľa, USA.
Až teraz sa ukazuje pravá tvár všetkých tých ospevovaných Západných hodnôt. Ukazuje sa sila hlinených nôh, na ktorých stojí celý vyspelý demokratický systém. Stačil jeden úder a tá vyspelá, západná civilizácia podobná soche z biblického príbehu o sne babylonského kráľa Nabuchodonozora, padá do prachu…
Áno, taký silný a stabilný je systém, ktorý bol vybudovaný na filozofii vykorisťovania a zisku za každú cenu. Už nepomáhajú vzletné frázy bruselského kléru o demokratických hodnotách, ktoré mali zakryť neschopnosť a nezodpovednosť európskych predstaviteľov, ktorí sa hrali na pánov veľkomožných. Až sa nakoniec sa ukázalo, že sú len vernými lokajmi a plnia príkazy svojho pána, svetového policajta a strážcu demokratických hodnôt vo svete.
A zrazu štáty, ktoré vyspelý západný svet považuje za totalitné režimy, idú zachraňovať ľudské životy tam, kde zlyhal ten „najúžasnejší a najdokonalejší“ systém , ktorý považoval sám seba za vrchol vyspelosti. A ochranca demokracie, namiesto pomoci , doteraz ochraňoval svoje hodnoty leteckými náletmi a bombardovaním v Iraku.
Kde sú všetci tí namyslení a bohorovní predstavitelia EÚ, USA, NATO, ktorí veľkohubo uvaľovali sankcie na tých, ktorí teraz pomáhajú? Vyzerá to tak, že si „uvalili“, ale do gatí. Smrad z hniloby systému rozkladajúceho sa zvnútra zamoril celú Európu. Občas sa ho snažia prevoňať nejakými lacnými voňačkami v podobe prázdnych fráz, lenže to ľuďom, ktorí sa ocitajú v ohrození života a zdravia, ale aj v existenčných problémoch nepomôže.
Aj dnes som čítala mnohé vyjadrenia eurohujerov, ktoré len dokazujú, v akom biednom stave je tento systém.
Žiaľ, náš štát sa ocitá vo veľkom nebezpečenstve práve tým, že ľudia uverili lacným predvolebným sľubom človeka, ktorý ich bezočivo oklamal. Namiesto toho, aby konal, ešte stále pokračuje v nezmyselnom boji proti domnelým nepriateľom. Nerieši problémy, ale svojou nezodpovednosťou vyrába nové. Aj náš nový pán premiér ukazuje pravú tvár systému, kde je zisk a vlastný prospech vládnucej triedy na prvom mieste. V dôležitej a náročnej situácii sa zachoval ako pravý eurodemokrat a obhajca a ochranca západných hodnôt .
Ktovie, či nebude aj on uvaľovať nejaké sankcie…Ak to stihne… My ostatní, zdravo premýšľajúci, musíme len dúfať, že aj k nám sa dostane pomoc, keď ju budeme potrebovať…

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885674x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu