Založ si blog

Vláda Igora Matoviča zdolá koronavírus a bude nám ako ešte nebolo.

Od soboty robí nový pán premiér a jeho kabinet všetko preto, aby si občania všimli jeho schopnosti zatočiť s tým pľuhavstvom tak ako treba.
Pán premiér na smrť vyčerpaný predvolebným bojom, pozbiera zvyšky svojich síl, preruší zaslúžený spánok a postaví sa voči tej pliage zoči-voči. Použije na boj s ňou všetky svoje danosti, precítenú a sugestívnu rétoriku a so slzami v očiach vytasí nejaký ten plagátik s vetchými dôchodcami a bude apelovať na morálne cítenie koronavírusu a hneď vytiahne aj nejaký ten graf a bude mu ním mávať pred tykadlami, čím ho dôrazne znechutí skákať z človeka na človeka.
Nový minister obrany urýchlene nakúpi nové moderné stíhačky a poriadne ho vybombarduje, aby pochopil, kto je tu pánom a do prvej bojovej línie povolá zahraničných priateľov a vojenských expertov, ktorí nás budú chrániť, aj keby sme nechceli.
Minister hospodárstva si dá dole rúško a odzbrojí ho svojím úsmevom populárneho a nesmrteľného chrobáka. A potom použije svoje dve tajné zbrane. Super špecialistu na oj… odr… o…o…obabrávanie a odborníčku na všetko od materských škôlok až po jadrovú energetiku, ktorí pre neho pracovali v zálohe.
Minister financií využije na boj všetky svoje skúsenosti zo života v zahraničí, ale aj z voľnočasových aktivít v treťom sektore.
Minister životného prostredia použije všetky svoje danosti novembrového tribúna a skúsenosti z príkladnej spolupráce s prenasledovateľmi triedneho nepriateľa.
Pani podpredsedníčka vlády mu povie svoje a spustí na neho taký prúd informácií až sa mu zbrčkavejú tykadlá a zmení farbu a nevydrží tu ani tie dva mesiace, ktoré mu dala.
Ostatní členova vlády budú pracovať na nejakých tajných zbraniach , ktorými ho zaručene tak zaskočia, že ho prejde sranda a chuť ostať na Slovensku.
A to ešte skoro nič netuší o neohrozených bojovníkoch z tretieho sektora, tzv. mimovládnych organizácii, ktoré na neho číhajú v dokonalom utajení. To preto, aby sa neprezradili, či?
Zato média, ho úplne vyvedú z duševnej rovnováhy svojimi správami o tom, ako vie nová vláda bojovať so všetkými nepriateľmi na všetkých frontoch a dozvie sa o tom, akí sú skvelí a úžasní, a ak sa aj niečo deje, tak je to preto, lebo Fico, lebo Pellegrini, lebo Kotleba, lebo minulá vláda, lebo … Putin a tsunami a globálne otepľovanie a Čína a komunisti a Fidel a … pánbožko a veľký tresk a Darth Vader…
Koronavírus nakoniec pochopí, že proti takej presile nemá šancu, vezme nohy na plecia a utečie kade ľahšie, pretože pochopí, že je aj niečo horšie ako je on sám a Slovákom bude ako nebolo, pretože to chceli a zvolili si to…
Čo dodať…
Kým pán premiér zavádza nové opatrenia a permanentný krízový štáb a zariaďuje celoplošné sledovanie občanov, ktoré budú špekulanti aj tak zneužívať, tak iní potichu a bez získavania si lacnej popularity, už pekných pár dní robia čo môžu. Bez nároku na odmenu pomáhajú ako sa dá…
Nuž čo, mnohým nakoniec neostane nič iné, ako si o šiestej večer povinne sadnúť ku televízoru a modliť sa, čo zasa bude vo večerných správach…

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

Kmec, Hajko

Okrúhly stôl začiatkom septembra? Kmec: Prebiehajú intenzívne rokovania. KDH je za, no nevidí to reálne

21.07.2024 15:00

Peter Kmec pre Pravdu uviedol, že sa o okrúhlom stole intenzívne rokuje a konať by sa mohol začiatkom septembra.

vojna na Ukrajine, Vitalij Kličko

Kličko: Bojovať či rokovať? Zelenskyj riskuje politickú samovraždu, nech urobí hocičo. Bude treba referendum

21.07.2024 14:55

Pokračovanie vo vojne alebo kompromis s Putinom? Starosta Kyjeva Kličko hovorí, že Ukrajina musí vojnu vyhrať, ale bojovať ďalšie dva roky by bola nočná mora.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5583115x
Priemerná čítanosť článkov: 4002x

Autor blogu